Pielęgnacja tarasu egzotycznego

Witamy na stronie! Aktualnie znajdujesz się na: Pielęgnacja tarasu biuro@ideagarden.pl +48 (33) 483 31 39
My... Ułożymy dla Ciebie Twój wymarzony taras...

Witamy na stronie!

Wykonamy Twój wymarzony taras

Posiadamy najlepsze materiały

- Prowadzimy sprzedaż desek tarasowych i

elewacyjnych z drewna egzotycznego oraz kompozytu...

- Specjalizujemy się w kompleksowym montażu

tarasów drewnianych i kompozytowych... 

czytaj więcej

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą kompleksowego montażu tarasów drewnianych z drewna egzotycznego i kompozytu. Prace montażowe wykonujemy na terenie całej Polski...

czytaj więcej

W ciągłej sprzedaży posiadamy: egzotyczne deski tarasowe (bangkirai, massaranduba, garapa, ...), deski  kompozytowe, wkręty, impregnaty. Sprzedaż materiału realizujemy na terenie całego kraju!

czytaj więcej


Wykonujemy zlecenia      na terenie całego kraju...

Tarasy drewniane z drewna egzotycznego, tarasy kompozytowe oraz sprzedaż materiału (egzotyczne deski tarasowe i elewacyjne, deski kompowytowe, oleje do impregnacji drewna egzotycznego, wkręty tarasowe, podkładki gumowe) prowadzimy na terenie całego kraju.

 
Pielęgnacja tarasu..
z drewna egzotycznego..
 

Bardzo często zadajecie nam Państwo pytania dotyczące prawidłowej konserwacji tarasów drewnianych wykonanych z drewna egzotycznego. Zastanawiacie się Państwo jak często należy konserwować taras, aby wyglądał tak efektowanie, jak w dniu zakończeniu montażu. Na stronie tej postanowiliśmy odpowiedzieć na wszystkie nurtujące Państwa pytania.

Taras z drewna egotycznego MASSARANDUBA

Drewno egzotyczne obecnie jest jednym z najpopularniejszych materiałów stosowanych w szeroko rozumianym ogrodnictwie jako materiał do wykończenia tarasów, balkonów czy też innych elementów małej architektury. Deski egzotyczne jako produkt naturalny i organiczny narażony jest na ciągłe i intensywne działanie warunków atmosferycznych (deszczu, śniegu, promieni UV), które to mają na nie niekorzystny wpływ. W wyniku oddziaływania tych czynników, wierzchnia warstwa tarasu pokrywa się patyną (szarzeje), stając się pozbawionym koloru materiałem, który co tu dużo mówić, nie prezentuje się zbyt okazale. Tak naprawdę wystarczy kilka drobnych zabiegów, które przywrócą dawną świeżość i blask naszego egzotycznego tarasu.

 

Regularne czyszczenie

 

Pierwszą podstawową kwestią dotyczącą pielęgnacji tarasów drewnianych z drewna egzotycznego jest systematyczne dbanie o czystość tarasu - jego zamiatanie, odkurzanie - w okresie wiosennym, letnim i jesiennym oraz odśnieżanie w okresie zimowym (jeżeli istnieje taka możliwość). Te drobne i oczywiste czynności pozwolą Państwu na niezapuszczenie tarasu.

 

Olejowanie tarasu 

 

Kolejna istotną kwestią jest systematyczne olejowanie tarasu olejem bezbarwnym przeznaczonym do impregnacji i ochrony drewna egzotycznego.

Olejowanie tarasu

Regularne olejowanie tarasu pozwala utrzymać naturalny kolor drewna, sprawiając, że nawet po kilku latach taras wygląda jak nowy. Wszystkim użytkownikom tarasów z drewna egzotycznego zalecamy dwukrotne olejowanie tarasu w ciągu roku (na wiosnę i późną jesienią - gdy temperatura powietrza w nocy nie spada poniżej +5 C) oraz zawsze wtedy, gdy taras "przestaje wyglądać", tzn. wówczas gdy drewno straciło swą naturalną, piękną barwę i pokrywa się patyną. Olej należy nakładać cienkimi warstwami - najlepiej pędzlem - zgodnie z kierunkiem ułożenia desek na tarasie. Sama czynność olejowania nie jest skomplikowana i nie wymaga specjalnych umiejętności. Nie ma również żadnego ryzyka uszkodzenia tarasu poprzez niepoprawne olejowanie. Nadmiar oleju lub niewłaściwie nałożoną warstwę oleju możemy w łatwy sposób przetrzeć suchą szmatką, przez co uzyskamy równomierną powłokę po wytarciu.

 

Brak olejowania nie wpływa negatywnie na parametry techniczne oraz odporność biologiczną drewna egzotycznego, lecz ma wpływ jedynie na jego walory estetyczne.

Najnowsze     realizacje..

Zapraszamy do galerii zdjęciowej przykładowych realizacji tarasów wykonanych z drewna egzotycznego.

 

 

zobacz więcej

 

Przygotujemy dla Ciebie

   indywidualną wycenę..

Prześlij do nas materiały lub zadzwoń, a my przygotujemy wyłącznie dla Ciebie indywidualną ofertę na wykonanie tarasu bądź zakup samego materiału.

 

NAPISZ DO NAS

biuro@ideagarden.pl
tel. stac.: (33) 483 31 39
tel. kom.: 664 815 386

czytaj więcej

 

 

 

 

Akcesoria     montażowe..

Zakupisz u nas akcesoria montażowe takie jak: nierdzewne wkręty tarasowe SPAX do montażu tarasów oraz elewacji, podkładki gumowe, krzyżyki dystansowe...

Prowadzimy sprzedaż
wysyłkową.

 

 

czytaj więcej

 

 

 


Aktualnie znajdujesz się na podstronie: Pielęgnacja tarasu