Tarasy drewniane - konstrukcja tarasu na gruncie

Witamy na stronie! Aktualnie znajdujesz się na: Konstrukcja tarasu biuro@ideagarden.pl +48 (33) 483 31 39
My... Ułożymy dla Ciebie Twój wymarzony taras...

Witamy na stronie!

Wykonamy Twój wymarzony taras

Posiadamy najlepsze materiały

- Prowadzimy sprzedaż desek tarasowych i

elewacyjnych z drewna egzotycznego oraz kompozytu...

- Specjalizujemy się w kompleksowym montażu

tarasów drewnianych i kompozytowych... 

czytaj więcej

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą kompleksowego montażu tarasów drewnianych z drewna egzotycznego i kompozytu. Prace montażowe wykonujemy na terenie całej Polski...

czytaj więcej

W ciągłej sprzedaży posiadamy: egzotyczne deski tarasowe (bangkirai, massaranduba, garapa, ...), deski  kompozytowe, wkręty, impregnaty. Sprzedaż materiału realizujemy na terenie całego kraju!

czytaj więcej


Wykonujemy zlecenia      na terenie całego kraju...

Tarasy drewniane z drewna egzotycznego, tarasy kompozytowe oraz sprzedaż materiału (egzotyczne deski tarasowe i elewacyjne, deski kompowytowe, oleje do impregnacji drewna egzotycznego, wkręty tarasowe, podkładki gumowe) prowadzimy na terenie całego kraju.

 
Tarasy..
konstrukcja tarasu na gruncie..
 

Skład konsytrukcji nośnej tarasu uzalezniony jest od rodzaju wykonywanego tarasu. W wiekszości przypadków, tarasy drewniane wykonywane są od "zera", gdzie w miejscu jego powstania nie ma żednej podbudowy. Ten typ tarasów nazywamy tarasami na gruncie (tarasami ziemnymi), w skład którego wchodzą:

 

 • punktowe słupy betonowe wykonywane od podstaw u klienta, co w odróżnieniu od gotowych elementów (bloczków betonowych) gwarantuje stabilność tarasu,
 • konstrukcja nośna (kratownica) wykonana z drewna egzotycznego składająca się z:
  - legarów głównych wykonanych z drewna egzotycznego, poziomowanych i mocowanych do wcześniej przygotowanych punktowych slupów betonowych,
  - kontr-legarów wykonanych z drewna egzotycznego, mocowanych do wcześniej wypoziomowanych legarów głównych,
 • deski tarasowe, które przykręcane są za pomocą specjalnych, nierdzewnych wkrętów do deski tarasowej SPAX-D. W pierwszej kolejności otwór pod śrubę jest nawiercany, dzięki czemu wkręcana śruba nie rozszczepia deski, a następnie frezowany, co umożliwia idealne schowanie się główki w desce. W przypadku nielicznych gatunków i profili egzotycznych desek tarasowych, istnieje możliwość zostosowania niewidocznego systemu montażu desek tarasowych (bez nawiercania deski), natomiast w przypadku, w którym materiał pokryciowy stanowią deski kompozytowe - ich profil fabrycznie został już przygotowany do montażu na klipy (niewidoczny system montażu).


Po wykonaniu wszystkich prac montażowych, taras zostaje oczyszczony a następnie zaolejowany preparatem do impregnacji drewna egzotycznego.

 

 
Tarasy..
konstrukcja tarasu na betonie..
 

W przypadku tarasów wykonywanych na istniejącej już podbudowie, w skład konstrukcji nośnej wchodzą następujące elementy:

 

 • wylewka betonowa lub inna równie stabilna podbudowa - przygotowana przez klienta,
 • konstrukcja nośna wykonana z drewna egzotycznego składająca się z:
  - legarów głównych wykonanych z drewna egzotycznego, poziomowanych a następnie mocowanych do podbudowy,
 • deski tarasowe które przykręcane są za pomocą specjalnych, nierdzewnych wkrętów do deski tarasowej SPAX-D. W pierwszej kolejności otwór pod śrubę jest nawiercany, dzięki czemu wkręcana śruba nie rozszczepia deski, a następnie frezowany, co umożliwia idealne schowanie się główki w desce. W przypadku nielicznych gatunków i profili egzotycznych desek tarasowych, istnieje możliwość zostosowania niewidocznego systemu montażu desek tarasowych (bez nawiercania deski), natomiast w przypadku, w którym materiał pokryciowy stanowią deski kompozytowe - ich profil fabrycznie został już przygotowany do montażu na klipy (niewidoczny system montażu)

 

Po wykonaniu wszystkich prac montażowych, taras zostaje oczyszczony a następnie zaolejowany preparatem do impregnacji drewna egzotycznego. Właściwie przygotowana podbudowa oraz odpowiednie rozmieszczenie elementów nośnych są gwarancją stabilności tarasu, dlatego jego budowę najlepiej powierzyć fachowcom.

Najnowsze     realizacje..

Zapraszamy do galerii zdjęciowej przykładowych realizacji tarasów wykonanych z drewna egzotycznego.

 

 

zobacz więcej

 

Przygotujemy dla Ciebie

   indywidualną wycenę..

Prześlij do nas materiały lub zadzwoń, a my przygotujemy wyłącznie dla Ciebie indywidualną ofertę na wykonanie tarasu bądź zakup samego materiału.

 

NAPISZ DO NAS

biuro@ideagarden.pl
tel. stac.: (33) 483 31 39
tel. kom.: 664 815 386

czytaj więcej

 

 

 

 

Akcesoria     montażowe..

Zakupisz u nas akcesoria montażowe takie jak: nierdzewne wkręty tarasowe SPAX do montażu tarasów oraz elewacji, podkładki gumowe, krzyżyki dystansowe...

Prowadzimy sprzedaż
wysyłkową.

 

 

czytaj więcej

 

 

 


Aktualnie znajdujesz się na podstronie: Konstrukcja tarasu