Mechaniczna Renowacja Tarasów Drewnianych Taras jak nowy nawet w przeciągu jednego dnia* Zobacz efekty
Renowacja tarasu
Kompozyt UltraShield Naturale Dotknij i poczuj najbardziej naturalną deskę kompozytową Przeczytaj więcej
UltrashieldNaturale
Kompleksowy montaż tarasów z drewna i kompozytu Usługi świadczymy na terenie całego kraju Sprawdź ofertę
Kompleksowy montaż
Softline - Trwały. Ekskluzywny. Niezniszczalny Rewolucyjny system tarasów drewnianych z niewidocznym montażem Dowiedz się więcej
Softline system
Egzotyczne deski fasadowe na Twoją elewację Największa różnorodność gatunków egzotycznych Sprawdź ofertę
Elewacja

308 zrealizowane projekty u inwestorów prywatnych

materiał dziesiątki tysięcy sprzedanych m2 desek tarasowych i elewacji

cały kraj realizujemy zamówienia na terenie całego kraju

602 240 160 masz pytania? skontaktuj się z nami w dogodny dla ciebie sposób

Sklep internetowy 24/7

Zrób zakupy online
Setki produktów, znane marki, pełna gama akcesoriów. Przejdź do sklepu
Kompleksowy montaż tarasów z drewna i kompozytu Szukasz wykonawcy swojego tarasu? Zapoznaj się z naszą ofertą kompleksowego montażu tarasów. Zobacz ofertę

Maszynowa renowacja tarasów - MRT

I Twój taras może wyglądać jak nowy! Świadczymy usługi MRT Zobacz efekty

Szeroki zasięg działania

Poszukujesz materialu na wykonanie tarasu lub elewacji? Skontatktuj się z nami w dogodny dla Ciebie sposób

T: +48 (33) 483 31 39
M: + 48 664 815 386
M: + 48 602 240 160
E: biuro@ideagarden.pl
Zamówienia realizujemy na terenie całego kraju.

Zamów bezpłatne próbki

desek tarasowych lub elewacyjnych Bezpłatnie dostarczymy próbki desek tarasowych i elewacyjnych - wystarczy wypełnić formularz... Wypełnij formularz

Drewniane zadaszenie tarasu

Sprawdź drewno klejone BSH w naszym sklepie!

Jako firma od lat specjalizująca się w wykonywaniu tarasów z drewna egzotycznego i kompozytu zdajemy sobie sprawę, jak ważnym miejscem jest taras, który większości z nas kojarzy się z miejscem odpoczynku, spokoju i relaksu w gronie nie tylko rodziny, ale i przyjaciół. Niezależnie od tego z czego został wykonany - czy warstwę wierzchnią stanowi naturalne drewno, kompozyt czy też innym materiał - coraz istotniejsze jest, aby można było korzystać z niego przez cały rok bez względu na zmienne warunki atmosferyczne. W tym właśnie celu klienci coraz częściej decydują się na wykonanie zadaszenia, które w okresach chłodniejszych takich jak jesień czy zima ochroni ich od deszczu i śniegu, a wiosną i latem zagwarantuje schronienie przed intensywnymi promieniami UV dając upragniony cień.

Drewniane zadaszenie tarasu

Konstrukcja drewnianego zadaszenia - tylko drewno klejone BSHNieodłącznym elementem każdego zadaszenia tarasu jest jego konstrukcja, która powinna być przede wszystkim solidna i wytrzymała, dlatego do jej budowy stosujemy wyłącznie najwyższej jakości drewno klejone BSH o odpowiednich przekrojach gwarantujących stabilność i bezpieczeństwo. Warto wiedzieć, że drewno BSH powstaje w wyniku sklejania ze sobą elementów drewnianych o grubości 40 mm zwanych potocznie lamelami, które suszone są komorowo do wilgotności 12% (+/-2).

Istotny jest fakt, iż na etapie produkcji drewna BSH, z lameli wycinane są wszelkie wady mogące mieć wpływ nie tylko na estetykę finalnego produktu, ale przede wszystkim na wytrzymałość konstrukcyjną drewna. Po dokonaniu procesu mechanicznego sortowania lamele są łączone z długości na mikrowczepy. Kolejnym etapem w produkcji drewne BSH jest proces klejenia lameli, który polega na pokryciu ich klejem dwuskładnikowym, odpornym na działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych i układaniu jednej warstwy lameli na drugą, a następnie umieszczeniu ich w prasie, skąd po zastygnięciu kleju wychodzi niemalże gotowy produkt, który zostaje jeszcze "dopieszczony" poprzez czterostronne wystruganie i fazowanie krawędzi.

Dzięki nakładaniu na siebie lameli o grubości 40mm uzyskujemy drewno BSH o wysokości od 80 mm do 1240 mm i szerokości od 80 mm do 240 mm licząc co 20 mm. Drewno BSH produkowane jest w dwóch klasach: SI (klasa wizualna - elementy widoczne) i NSI (klasa przemysłowa - elementy ukryte zabudowane)

Wśród licznych zalet drewna klejonego BSH wyróżnić należy przede wszystkim: trwałość, stabilność wymiarową, brak pracy a co za tym idzie skręceń, spękań czy innych wad typowych dla drewna litego. Duża wytrzymałość konstrukcyjna wynikająca z pozbawienia wad drewna na etapie produkcji i wiele innych dzięki, którym zadaszenie tarasu wykonane z drewna klejonego BSH to gwarancja satysfakcji i bezpieczeństwa przez wiele lat.

Indywidualne podejście do każdego projektu zadaszenia Mając na uwadze zmieniające się trendy oraz zróżnicowane gusta naszych klientów, do każdego zapytania dotyczącego budowy zadaszenia podchodzimy w sposób indywidualny. Staramy się znaleźć rozwiązanie, które sprosta oczekiwaniom inwestora. Jaka firma od lat specjalizująca się w drewnie, mamy doświadczenie w jego obróbce i konserwacji, dlatego wykonanie drewnianych zadaszeń nie stanowi dla nas problemu. Możemy wykonać samą konstrukcję (bez jej pokrywania) bądź zaproponować kompleksową usługę z pokryciem szkłem, poliwęglanem bądź innym materiałem. Wachlarz możliwości jest bardzo duży, dlatego wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy do kontaktu z naszą firmą, gwarantujemy fachowe doradztwo i wykonanie usługi na najwyższym poziomie.

Różne rodzaje zadaszeń drewnianych i ich pokryć Przeglądając galerię zadaszeń w wyszukiwarce internetowej można zauważyć iż ilość prezentowanych rozwiązań i pomysłów jest bardzo duża i taras tak naprawdę zadaszyć można na wiele sposobów tj. szkłem, poliwęglanem, drewnem, lamelami, materiałem bądź markizą.

Nowoczesne zadaszenie z drewnaNowoczesne formy zadaszeń drewnianych Zadaszenie drewniane kryte szklemZadaszenia tarasów kryte szkłem Zadaszenie z drewna pokryte poliweglanemDrewniane zadaszenia pokryte poliwęglanem

Zanim podejmiecie Państwo ostateczną decyzję dotycząca pokrycia konstrukcji drewnianej konkretnym materiałem warto się zastanowić na jakim efekcie Państwu zależy tzn. czy zadaszenie ma chronić tylko przed słońcem czy przed deszczem i śniegiem również; czy taras użytkowany będzie tylko w okresach ciepłych zatem wiosną i latem czy przez cały rok, czy zadaszenie ma być pełne czy tylko częściowe, czy na tarasie będzie jakaś roślinność, która potrzebuje więcej nasłonecznienia czy też nie. Jak widać wiele czynników ma wpływ na ostateczną decyzję dotyczącą wyboru odpowiedniego pokrycia na zadaszenie drewniane.

Wyżej prezentowane zdjęcia obrazują najpopularniejsze rodzaje zadaszeń w różnej konfiguracji tj. zadaszenie drewniane kryte szkłem, poliwęglanem, materiałem bądź też bez pokrycia. Więcej zdjęć z realizacji możecie Państwo zobaczyć w zakładce "realizacje zadaszeń" gdzie krok po kroku przedstawione jest zarówno wykonanie jak i montaż zadaszenia.

Zalety zadaszenia drewnianego

Główną zaletą zadaszeń drewnianych wykonywanych przez naszą firmę jest materiał wykorzystywany do ich produkcji. Stosujemy tylko i wyłącznie wysokiej jakości drewno klejone BSH o odpowiednich przekrojach. Zadaszenia drewniane cechuje:

  • trwałość i stabilność - zadaszenia wykonywane są z drewna konstrukcyjnego BSH,
  • odporność na warunki atmosferyczne - konstrukcja drewniana malowana jest podkładem + 2 warstwy wierzchnie lakierobejcy Sadolin lub Tiqurilla,
  • możliwość korzystania z tarasu przez cały rok - niestraszne Ci będą upały czy ulewny deszcz,
  • dowolność pokrycia - szkło, poliwęglan, materiał, lamele,
  • nowoczesny design zadaszenia - indywidualnie dopasowywany do otaczającej przestrzeni
  • ochrona przed nadmiernym nagrzewaniem podłoża - zadaszenie chroni nie tylko nas, ale również i podłoże po którym chodzimy (taras z drewna, taras kompozytowy czy też taras z płyt

Firma NewTechWood, która jest producentem desek z kompozytu UltraShield, opiera się na ekologicznych zasadach i wartościach, bowiem produkty tej marki w 95% wykonane są z materiałów pochodzących z recyklingu (również z bezbarwnych, plastikowych butelek) oraz włókna drzewnego pochodzącego z odzysku.

Efekty naszej pracy, jaką jest odnawianie tarasu, możecie Państwo zobaczyć w zaprezentowanej poniższej galerii, gdzie przedstawiona została fotorelacja z przykładowych prac renowacyjnych przeprowadzonych u naszych klientów.

Galeria zdjęciowa przykładowych realizacji zadaszeń drewnianych:

Zadaszenie z poliweglanu z zacienieniemZadaszenie z poliweglanu z zacienieniem Zadaszenie z drewna kryte poliweglanemZadaszenie z drewna kryte poliweglanem Zadaszenie nad tarasem pokryte szkłemZadaszenie nad tarasem pokryte szkłem Zadaszenie z drewna klejonego BSHZadaszenie z drewna klejonego BSH

Jeżeli jesteście Państwo zainteresowani otrzymaniem oferty na tego typu odnawianie tarasu, prosimy o kontakt telefoniczny pod numerem: 33 483 31 39 bądź 602 240 160 lub 664 815 386, albo e-mailowy na adres: ( biuro@ideagarden.pl).

Poczytaj więcej o usługach które wykonujemy:

O tarasie UltraShield Specyfikacja techniczna Struktura powierzchni Rodzaje desek Kolorystyka Montaż / porady Czyszczenie desek Pobierz pliki

Efekty naszej pracy, jaką jest odnawianie tarasu, możecie Państwo zobaczyć w zaprezentowanej poniższej galerii, gdzie przedstawiona została fotorelacja z przykładowych prac renowacyjnych przeprowadzonych u naszych klientów.

Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony, zgadzasz się na użycie plików cookie. OK