Email: biuro@ideagarden.pl | Zadzwoń: 664 815 386 | Kontakt z nami
Mechaniczna Renowacja Tarasów Drewnianych Taras jak nowy nawet w przeciągu jednego dnia* Zobacz efekty
Renowacja tarasu
Kompozyt UltraShield Naturale Dotknij i poczuj najbardziej naturalną deskę kompozytową Przeczytaj więcej
UltrashieldNaturale
Kompleksowy montaż tarasów z drewna i kompozytu Usługi świadczymy na terenie całego kraju Sprawdź ofertę
Kompleksowy montaż
Softline - Trwały. Ekskluzywny. Niezniszczalny Rewolucyjny system tarasów drewnianych z niewidocznym montażem Dowiedz się więcej
Softline system
Egzotyczne deski fasadowe na Twoją elewację Największa różnorodność gatunków egzotycznych Sprawdź ofertę
Elewacja
Autoryzowany sprzedawca i montażysta systemów tarasowych RELAZZO Pozwól sobie na swobodę kreowania i zaaranżuj taras z RELAZZO Zapoznaj się z produktami
Kompozyt RELAZZO

308 zrealizowane projekty u inwestorów prywatnych

materiał dziesiątki tysięcy sprzedanych m2 desek tarasowych i elewacji

cały kraj realizujemy zamówienia na terenie całego kraju

602 240 160 masz pytania? skontaktuj się z nami w dogodny dla ciebie sposób

Kompleksowy montaż tarasów z drewna i kompozytu Szukasz wykonawcy swojego tarasu? Zapoznaj się z naszą ofertą kompleksowego montażu tarasów. Zobacz ofertę

Maszynowa renowacja tarasów - MRT

I Twój taras może wyglądać jak nowy! Świadczymy usługi MRT Zobacz efekty

Szeroki zasięg działania

Poszukujesz materialu na wykonanie tarasu lub elewacji? Skontatktuj się z nami w dogodny dla Ciebie sposób

T: +48 (33) 483 31 39
M: + 48 664 815 386
M: + 48 602 240 160
E: biuro@ideagarden.pl
Zamówienia realizujemy na terenie całego kraju.

Zamów bezpłatne próbki

desek tarasowych lub elewacyjnych Bezpłatnie dostarczymy próbki desek tarasowych i elewacyjnych - wystarczy wypełnić formularz... Wypełnij formularz

RELAZZO - Konserwacja / wskazówki

System RELAZZO dzięki innowacyjnym właściwościom materiału RAU-WOOD z którego zostały wykonane panele tarasowe, nie wymaga konserwacji w postaci czasochłonnego olejowania, lakierowania czy zabezpieczania desek środkami ochronnymi jak ma to miejsce w przypadku produktów naturalnych, w tym również tych egzotycznych.

Dlatego też, zbędne jest pokrywanie paneli tarasowych RELAZZO środkami zabezpieczającymi przed grzybami czy przebarwieniami. Ważne jest, aby zapoznać się z podstawowymi zasadami użytkowania tarasu, aby móc w pełni cieszyć się jego trwałością przez długie lata. Należy przy tym pamiętać, że im częściej czyścimy deski kompozytowe Relazzo za pomocą ciepłej wody bądź myjki ciśnieniowej, tym mniejsze będą trwałe zabrudzenia widoczne na deskach. Istotnym jest również fakt, iż zabrudzenia widoczne na deskach nie wnikają w strukturę deski, a jedynie pozostają na jej powierzchni bądź ewentualnie wchodzą wyłącznie w odsłonięte włókna drewna. Niska przenikliwość wyżej wspomnianych zabrudzeń to efekt wprasowania włókien drewna w wysokiej temperaturze do masy polipropylenowej.

Czyszczenie tarasu RELAZZO

Na czym zatem polega prawidłowa pielęgnacja tarasu wykonanego w systemie Relazzo?

Otóż nakład pracy związany z pielęgnacją tarasu uzależniony jest od wielu czynników, w tym w dużej mierze od indywidualnych wyobrażeń co do wyglądu zewnętrznego desek, warunków klimatycznych panujących w miejscu instalacji paneli tarasowych, stopnia nasłonecznienia oraz wielu innych. Niezależnie od wszystkich czynników mających wpływ na panele tarasowe, najistotniejsza jest regularna pielęgnacja tarasu w postaci usuwania z powierzchni desek zanieczyszczeń w postaci brudu czy resztek jedzenia, które często zbierają się w ryflach tworząc idealne miejsce do rozwoju drobnoustrojów i pleśni.

W celu usunięcia brudu, o którym wspominamy powyżej, można posłużyć się myjką ciśnieniową typu Karcher pamiętając przy tym, aby czyścić taras wzdłuż ryfli w odpowiedniej odległości od paneli tarasowych. Kolejnym jakże istotnym elementem pielęgnacji tarasu o którym nie należy zapominać jest zwrócenie szczególnej uwagi na niemalże natychmiastowe usunięcie tłustych plam z powierzchni desek zanim zdążą one wniknąć we włókna drewna. W większości przypadków wystarczającym zabiegiem okazuje się szybkie przetarcie pokrytego tłuszczem elementu ciepłą wodą z ługiem mydlanym. Jednakże, warto przy każdym rodzaju zabrudzeń zarówno tych lekkich jak i ciężkich, dla pewności zastosować się do zaleceń i wskazówek producenta.

Zapoznaj się z informacjami dotyczącymi czyszczenia desek kompozytowych RELAZZO:

Wskazówki dotyczące czyszczenia Wskazówki dotyczące czyszczenia Wskazówki i zalecenia odnośnie czyszczenia desek kompozytowych systemu tarasowego RELAZZO
Pobierz plik

Zestaw czyszczący instrukcja Zestaw do czyszczenia Informacja na temat środka do czyszczenia desek kompozytowych RELAZZO.
Pobierz plik

Podstawowe czyszczenie tarasu:

W celu utrzymania tarasu w należytej czystości zaleca się jego cotygodniowe zamiatanie bądź odkurzanie jak również spłukiwanie ciepłą, ale niezbyt gorącą wodą. Jeżeli samo spłukiwanie nie daje zadowalającego rezultatu, zalecamy użycie myjki wysokociśnieniowej (maksymalna temperatura 60 stopnia C, 100 barów, przy zachowaniu minimalnej odległości 500 mm) jak również mydła bądź innych środków do czyszczenia podłóg. Należy jednak pamiętać o niestosowaniu dysz rotacyjnych, które mogą pozostawić trwałe ślady na strukturze paneli.

Poniżej przedstawiamy listę najczęstszych zabrudzeń występujących na powierzchni desek:

Ślady z ołówka, kredy:

Ślady z ołówka pozostające po montażu można najprościej usunąć za pomocą gumki do mazania, natomiast ślady z kredy (białej) dobrze jest wyczyścić ciepłą wodą, jeśli jednak okaże się to niewystarczające można wspomóc się środami wybielającymi.

Ślady z betonu:

W sytuacji gdy zabrudzona zostanie listwa wykończeniowa aluminiowa betonem należy zareagować niemalże natychmiast. Do wyczyszczenia świeżego betonu należy wykorzystać wilgotną ściereczkę. Ważne jest aby zrobić to na tyle szybko, aby nie doprowadzić do sytuacji, w której dojdzie do uszkodzenia eloksalowanej powierzchni listwy.

Tłuszcz/grill: 

Zabrudzenia spowodowane tłuszczem, brykietem grillowym jak również popiołem z papierosów należą do grupy zabrudzeń najtrudniejszych do usunięcia. W przypadku tłuszczy należy zastosować ciepłą wodę z ługiem mydlanym lub specjalny środek czyszczący, natomiast na zabrudzenia spowodowane węglem lub popiołem pomoże jedynie ścieranie powierzchni deski za pomocą papieru ściernego, metalowej szczotki bądź wełny. trzeba jednak pamiętać, że podczas ścierania naruszona zostaje oryginalna faktura desek kompozytowych uzyskana w wyniku ich szczotkowania, dlatego koniecznym jest zwrócenie szczególnej uwagi na to aby proces usuwania plam (ścieranie) następowało zgodnie z pierwotnym kierunkiem ryflowania deski.

Pleśń:

Powstałą na deskach pleśń w wyniku zapuszczenia brudem tarasu należy usuwać za pomocą ciepłej wody z ługiem mydlanym, bądź środka wybielającego zawierającego chlor. W przypadku długotrwałego oddziaływania pleśni bądź grzybów na powierzchnię desek, czyszczenie należy powtarzać wielokrotnie aż do uzyskania efektu zadowalającego. W celu uniknięcia rozwoju grzybów na tarasie, należy pamiętać o montażu paneli i legarów zgodnym z zaleceniami i wskazówkami producenta, pamiętając również o zapewnieniu odpowiedniej wentylacji tarasu (dylatacja) a także o regularnej pielęgnacji systemu tarasowego i utrzymaniu paneli w suchości i czystości. Odradza się również stosowanie paneli tarasowych RELAZZO w bliskim kontakcie z korą drzewną, bowiem zawiera ona zarodniki pleśni, które w sprzyjających warunkach mogą przyczynić się do rozwoju grzybów na tarasie.

Rdza: 

Miejsca pokryte rdzą należy usuwać za pomocą środków czyszczących stworzonych na bazie kwasu fosforowego bądź szczawiowego. Do montażu profili RELAZZO należy używać wyłącznie materiałów wykonanych z wysokiej jakości malowanej stali nierdzewnej (klipsy, śruby) dostarczone przez producenta. Stosowanie zastępczych rozwiązań może doprowadzić do wystąpienia rdzy, a tym samym zniszczenia elementów mocujących taras.

Śnieg/lód:

Do usuwania nagromadzonej warstwy śniegu zaleca się stosowanie wyłącznie plastikowej łopaty, gdyż wszelkiego rodzaju ostre narzędzia mogą doprowadzić do powstania zarysowań na powierzchni paneli tarasowych. Lód można usunąć za pomocą soli, która mimo iż zostawia ślady to są one łatwe do usunięcia.

Poczytaj więcej o tarasach Relazzo:

Czym jest kompozyt WPC ? Charakterystyka Zalety Rodzeje desek Kolorystyka Nasze realizacje

Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony, zgadzasz się na użycie plików cookie. OK