Email: biuro@ideagarden.pl | Zadzwoń: 664 815 386 | Kontakt z nami
Mechaniczna Renowacja Tarasów Drewnianych Taras jak nowy nawet w przeciągu jednego dnia* Zobacz efekty
Renowacja tarasu
Kompozyt UltraShield Naturale Dotknij i poczuj najbardziej naturalną deskę kompozytową Przeczytaj więcej
UltrashieldNaturale
Kompleksowy montaż tarasów z drewna i kompozytu Usługi świadczymy na terenie całego kraju Sprawdź ofertę
Kompleksowy montaż
Softline - Trwały. Ekskluzywny. Niezniszczalny Rewolucyjny system tarasów drewnianych z niewidocznym montażem Dowiedz się więcej
Softline system
Egzotyczne deski fasadowe na Twoją elewację Największa różnorodność gatunków egzotycznych Sprawdź ofertę
Elewacja
Autoryzowany sprzedawca i montażysta systemów tarasowych RELAZZO Pozwól sobie na swobodę kreowania i zaaranżuj taras z RELAZZO Zapoznaj się z produktami
Kompozyt RELAZZO

308 zrealizowane projekty u inwestorów prywatnych

materiał dziesiątki tysięcy sprzedanych m2 desek tarasowych i elewacji

cały kraj realizujemy zamówienia na terenie całego kraju

602 240 160 masz pytania? skontaktuj się z nami w dogodny dla ciebie sposób

Kompleksowy montaż tarasów z drewna i kompozytu Szukasz wykonawcy swojego tarasu? Zapoznaj się z naszą ofertą kompleksowego montażu tarasów. Zobacz ofertę

Maszynowa renowacja tarasów - MRT

I Twój taras może wyglądać jak nowy! Świadczymy usługi MRT Zobacz efekty

Szeroki zasięg działania

Poszukujesz materialu na wykonanie tarasu lub elewacji? Skontatktuj się z nami w dogodny dla Ciebie sposób

T: +48 (33) 483 31 39
M: + 48 664 815 386
M: + 48 602 240 160
E: biuro@ideagarden.pl
Zamówienia realizujemy na terenie całego kraju.

Zamów bezpłatne próbki

desek tarasowych lub elewacyjnych Bezpłatnie dostarczymy próbki desek tarasowych i elewacyjnych - wystarczy wypełnić formularz... Wypełnij formularz

Montaż / porady

Deski kompozytowe RELAZZO sprzedawane są w komplecie ze wszystkimi akcesoriami umożliwiającymi samodzielny montaż, jednakże sposób ich instalacji uzależniony jest od wielu czynników, dlatego przed zakupem konkretnych akcesoriów (legarów, łączników i listw wykończeniowych) warto zasięgnąć porady fachowca.

Wbrew pozorom panele tarasowe RELAZZO układa się bardzo szybko z uwagi na ich stabilność wymiarową oraz brak konieczności "prostowania desek " jak ma to miejsce w przypadku produktów naturalnych, nawet tych egzotycznych. Należy jednak pamiętać, iż sposób montażu systemu tarasowego uwarunkowany jest przede wszystkim rodzajem podłoża na którym ma powstać taras (grunt, beton, kostka brukowa bądź też powierzchnia izolowana).

Montaż tarasu Relazzo - porad

Najistotniejsze wskazówki dotyczące montażu systemu tarasowego RELAZZO:

Podczas montażu tarasu należy zwrócić szczególną uwagę na kierunek ryflowania desek, ważne aby deski zostały ułożone zgodnie z kierunkiem ich szczotkowania. Kierunek ten określa umieszczony od wewnętrznej strony nadruk bądź strzałka - w przypadku desek komorowych czyli pustych w środku, natomiast w przypadku montażu desek pełnych kierunek szczotkowania desek zaznaczony jest poprzez dwa żłobienia widoczne od zewnętrznej strony deski. Nie należy bagatelizować tej jakże istotnej kwestii, gdyż w przypadku montażu tarasu niezgodnie z kierunkiem szczotkowania desek, kolor desek na tarasie będzie bardzo zróżnicowany przez co efekt finalny nie będzie zadowalający.

Kolejną jakże istotną kwestią, jest odpowiedni spadek na tarasie, który powinien wynosić przynajmniej 1% (tj. 10mm na 1mb). Zastosowanie go zapobiega zatrzymywaniu się wody opadowej na powierzchni desek oraz nadmiernemu gromadzeniu się wilgoci. Ponadto, wspomaga on naturalne oczyszczanie desek podczas deszczu i pozwala na zachowanie właściwości antypoślizgowych.

Często kliencie zadają pytanie dotyczące narzędzi, jakimi należy ciąć deski kompozytowej. Otóż do obróbki paneli RELAZZO można stosować dokładnie takie same maszyny jakie wykorzystywane są do obróbki drewna naturalnego. Pozwala to na swobodne wiercenie otworów pod oświetlenie, przycinanie desek, frezowanie bądź nawet ich heblowanie.

Następną ważną składową przy montażu jest odpowiednia dylatacja pomiędzy poszczególnymi deskami oraz profilami a ścianą czy murkiem. W tym celu trzeba kierować się żelazną zasadą wg. której na każdy 1 mb deski i legara trzeba zachować 3 mm odstępu na stykach wzdłużnych.

Rozeznając temat montażu systemów tarasowych RELAZZO warto zapoznać się również z rodzajami podłoża, na których instalacja desek kompozytowych jest niedozwolona przez producenta. Do takich należą: zabudowa tarasu na elementach samonośnych, zabudowa na trawie bądź bezpośrednio na gruncie, zabudowa na piasku - w przypadku dwóch ostatnich zabudów, producent nie wyraża zgody na montaż systemu RELAZZO na tego typu podbudowie z uwagi na osiadanie gruntu.

Pobierz instrukcję montażu systemu tarasowego RELAZZO:

Informacja techniczna Instrukcja montażu RELAZZO Krajowa Deklaracja Właściwości Użytkowych WP 04 Elementy wykończeniowe desek tarasowych, uszczelki i podkładki
Pobierz plik

Jakie są zatem dozwolone rodzaje podłoża na których można bez przeszkód zamontować deski kompozytowe serii Relazzo??

Zabudowa tarasu na odpornej na mrozy podsypce żwirowej: Gruby żwir należy zagęścić w sposób uwzględniający oddziaływanie niskich temperatur, a następnie ułożyć na nim warstwę grysu o grubości ok. 5 cm, pamiętając przy tym o równomiernym spadku wynoszącym około 1% - 2%. Na tak przygotowaną podbudowę układamy płyty kamienne lub chodnikowe, które zapobiegają zbieraniu się wilgoci, a następnie przy pomocy kątowników montażowych mocujemy do nich legary. Warto jednak zlecić wykonanie tego rodzaju prac specjalistycznej firmie, która w sposób szczególny przestrzegać będzie miejscowych przepisów dotyczących prawidłowości prac. Uwaga! Firma Rehau nie udziela gwarancji obejmującej podsypkę kamienną (żwirową).

Montaż tarasu na podłożu betonowym: W przypadku istniejącej wylewki betonowej należy postępować zgodnie z zaleceniami producenta i rozpocząć prace od ułożenie legarów w odstępach nie przekraczających 50 cm mocując je przy pomocy kątowników montażowych bądź wkrętów (w zależności od rodzaju legara). Następnie po prawidłowym zainstalowaniu i wypoziomowaniu legarów można przystąpić do montażu desek tarasowych.

Montaż tarasu na powierzchni izolowanej: W przypadku tzw. tarasów pływających czyli montowanych na powierzchni zaizolowanej, której nie można uszkodzić (przedziurawić, przebić), konieczne jest zastosowanie podkładek gumowych, poziomujących taras na których następnie układane są legary.Należy jednak unikać umieszczania podkładek warstwowo tzn. jedna na drugiej. Zamiast podkładek można również zastosować podpory regulowane tzw. buzony, które umożliwiają prawidłowe wypoziomowanie legarów. W odróżnieniu od tarasów wykonywanych na wylewce betonowej bądź gruncie, legarów nie przykręca się do podłoża, lecz układa się je luźno tworząc tzw. konstrukcję pływającą. W tym celu należy wykorzystać rekomendowane przez producenta kątowniki montażowe przy pomocy których można zbudować specjalną ramę, do której następnie przykręca się legary. Mając tak przygotowaną konstrukcję można rozpocząć montaż desek kompozytowych.

Ważna informacja Udzielone przez nas fachowe porady i wskazówki, zarówno te pisemne jak i ustne, oparte są wyłącznie na naszych doświadczeniach i wiedzy, w związku z czym nie mogą one stanowić wiążącej informacji dla ewentualnych roszczeń. Warunki wykonania oraz różne przypadki zastosowań, na które nie mamy wpływu, wykluczają prawo do roszczeń na podstawie udzielonych przez nas informacji.

Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony, zgadzasz się na użycie plików cookie. OK