Mechaniczna Renowacja Tarasów Drewnianych Taras jak nowy nawet w przeciągu jednego dnia* Zobacz efekty
Renowacja tarasu
Kompozyt UltraShield Naturale Dotknij i poczuj najbardziej naturalną deskę kompozytową Przeczytaj więcej
UltrashieldNaturale
Kompleksowy montaż tarasów z drewna i kompozytu Usługi świadczymy na terenie całego kraju Sprawdź ofertę
Kompleksowy montaż
Softline - Trwały. Ekskluzywny. Niezniszczalny Rewolucyjny system tarasów drewnianych z niewidocznym montażem Dowiedz się więcej
Softline system
Egzotyczne deski fasadowe na Twoją elewację Największa różnorodność gatunków egzotycznych Sprawdź ofertę
Elewacja

308 zrealizowane projekty u inwestorów prywatnych

materiał dziesiątki tysięcy sprzedanych m2 desek tarasowych i elewacji

cały kraj realizujemy zamówienia na terenie całego kraju

602 240 160 masz pytania? skontaktuj się z nami w dogodny dla ciebie sposób

Kompleksowy montaż tarasów z drewna i kompozytu Szukasz wykonawcy swojego tarasu? Zapoznaj się z naszą ofertą kompleksowego montażu tarasów. Zobacz ofertę

Maszynowa renowacja tarasów - MRT

I Twój taras może wyglądać jak nowy! Świadczymy usługi MRT Zobacz efekty

Szeroki zasięg działania

Poszukujesz materialu na wykonanie tarasu lub elewacji? Skontatktuj się z nami w dogodny dla Ciebie sposób

T: +48 (33) 483 31 39
M: + 48 664 815 386
M: + 48 602 240 160
E: biuro@ideagarden.pl
Zamówienia realizujemy na terenie całego kraju.

Zamów bezpłatne próbki

desek tarasowych lub elewacyjnych Bezpłatnie dostarczymy próbki desek tarasowych i elewacyjnych - wystarczy wypełnić formularz... Wypełnij formularz

Taras drewniany na betonie

Taras na betonie jak sama nazwa wskazuje, charakteryzuje się istniejącą już podbudową w miejscu powstania tarasu. Zazwyczaj podbudowę tę stanowi wylana wcześniej płyta betonowa, ułożona kostka brukowa, bądź innych rodzaj pełnej podbudowy.

Taras drewniany na betonie

W przypadku tego rodzaju tarasów, istotne znaczenie ma różnica wysokości pomiędzy podbudową a progiem drzwi tarasowych. Minimalna wysokość, która umożliwia prawidłowy montaż tarasu to 8 cm.

W odróżnieniu do tarasów wykonywanych na punktowych słupach betonowych, konstrukcję nośna tarasu tworzą pojedyncze legary wykonane z drewna egzotycznego o odpowiedniej gęstości i przekroju. Konstrukcja ta, jest poziomowana i mocowana do istniejącej już podbudowy w odpowiednim rozstawie, nie przekraczającym 50 cm licząc od tzw. punktu „0”. Oczywiście zdarzają się wyjątki.

W przypadku tarasów o dużej różnicy wysokości pomiędzy płytą a progiem drzwi np. 20 cm konstrukcję nośną stanowi kratownica (legar i kontr legar z drewna egzotycznego).

Po zamontowaniu i wypoziomowaniu konstrukcji nośnej, można bez przeszkód przystąpić do mocowanie desek tarasowych. W przypadku tarasów z drewna egzotycznego instalowanego w sposób widoczny za pomocą wkrętów, w pierwszej kolejności należy nawiercić otwór pod wkręta, co zagwarantuje iż wkręcana śruba nie rozszczepi deski, a następnie należy go wyfrezować nasadką frezującą, dzięki czemu główka wkręta idealnie schowa się w desce.

Taras przed rozpoczęciem pracTaras przed rozpoczęciem prac Rozmieszczanie legarówRozmieszczanie legarów Mocowanie legarów do podłożaMocowanie legarów do podłoża

W przypadku drewna egzotycznego w systemie Softline i drewnie modyfikowanym termicznie montaż desek odbywa się w sposób niewidoczny za pomocą specjalistycznych łączników systemowych. Warto pamiętać iż system Softline to jedyny sprawdzony system niewidocznego montażu w drewnie egzotycznym, który gwarantuje stabilność i trwałość tarasu. W przypadków innych systemów niewidocznego montażu, drewno egzotyczne poprzez swą silną pracę wyrywa wszelkiego rodzaju klipy, co powoduje wykrzywienie i łódkowanie desek. Decydując się na niewidoczny montaż trzeba mieć świadomość, iż najtrwalszym, a jednocześnie najbardziej sprawdzonym (poza systemem Softline) rozwiązaniem jest montaż desek tarasowych za pomocą wkrętów instalowanych od góry w sposób widoczny, system ten jako jedyny gwarantuje pełną stabilność i trwałość tarasu przez długie lata.

Poziomowanie konstrukcji tarasuPoziomowanie konstrukcji tarasu Montaż desek tarasowychMontaż desek tarasowych Olejowanie (konserwacja) tarasuOlejowanie (konserwacja) tarasu

Ostatnim a zarazem najprzyjemniejszym etapem budowy tarasu drewnianego jest impregnacja desek olejem bezbarwnym, który wydobywa naturalną, właściwą barwę drewna, oraz pielęgnuje deskę minimalizując przy tym proces ewentualnych spękań i odkształceń. Należy pamiętać, że olej bezbarwny nie chroni drewna przed promieniami UV. W celu większej ochrony egzotycznych desek tarasowych przed niekorzystnym działaniem słońca polecamy zakup oleju koloryzującego, który wprawdzie nada drewnu określoną barwę, jednakże zabezpieczy go na dłużej i spowolni proces patynowienia drewna.

Olejowanie nie jest czynnością skomplikowaną, warto jednak pamiętać, aby nanosić cienką warstwę oleju pędzlem bądź wałkiem wzdłuż ryfli. Nie należy przesadzać z ilością oleju, gdyż każdy gatunek drewna ma inny współczynnik nasiąkliwości. Do impregnacji drewna egzotycznego polecamy olej bezbarwny bądź koloryzujący renomowanej firmy Remmers, natomiast drewno modyfikowane termicznie warto pielęgnować preparatem Thermore.

Więcej na temat budowy tarasów:

Taras na gruncie Budowa tarasu pływającego

Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony, zgadzasz się na użycie plików cookie. OK