Mechaniczna Renowacja Tarasów Drewnianych Taras jak nowy nawet w przeciągu jednego dnia* Zobacz efekty
Renowacja tarasu
Kompozyt UltraShield Naturale Dotknij i poczuj najbardziej naturalną deskę kompozytową Przeczytaj więcej
UltrashieldNaturale
Kompleksowy montaż tarasów z drewna i kompozytu Usługi świadczymy na terenie całego kraju Sprawdź ofertę
Kompleksowy montaż
Softline - Trwały. Ekskluzywny. Niezniszczalny Rewolucyjny system tarasów drewnianych z niewidocznym montażem Dowiedz się więcej
Softline system
Egzotyczne deski fasadowe na Twoją elewację Największa różnorodność gatunków egzotycznych Sprawdź ofertę
Elewacja

308 zrealizowane projekty u inwestorów prywatnych

materiał dziesiątki tysięcy sprzedanych m2 desek tarasowych i elewacji

cały kraj realizujemy zamówienia na terenie całego kraju

602 240 160 masz pytania? skontaktuj się z nami w dogodny dla ciebie sposób

Sklep internetowy 24/7

Zrób zakupy online
Setki produktów, znane marki, pełna gama akcesoriów. Przejdź do sklepu
Kompleksowy montaż tarasów z drewna i kompozytu Szukasz wykonawcy swojego tarasu? Zapoznaj się z naszą ofertą kompleksowego montażu tarasów. Zobacz ofertę

Maszynowa renowacja tarasów - MRT

I Twój taras może wyglądać jak nowy! Świadczymy usługi MRT Zobacz efekty

Szeroki zasięg działania

Poszukujesz materialu na wykonanie tarasu lub elewacji? Skontatktuj się z nami w dogodny dla Ciebie sposób

T: +48 (33) 483 31 39
M: + 48 664 815 386
M: + 48 602 240 160
E: biuro@ideagarden.pl
Zamówienia realizujemy na terenie całego kraju.

Zamów bezpłatne próbki

desek tarasowych lub elewacyjnych Bezpłatnie dostarczymy próbki desek tarasowych i elewacyjnych - wystarczy wypełnić formularz... Wypełnij formularz

Taras drewniany pływający

Sprawdź deski tarasowe w naszym sklepie!

Ostatnim typem tarasów są tzw. tarasy pływające. Nazwa wydaje się dość egzotyczna, jednakże jest to nic innego, jak określenie dla tarasów usytuowanych na drewnianych dachach budynków, nad garażami, nad pomieszczeniami mieszkalnymi, czyli w miejscach, w których nie ma możliwości kotwiczenia konstrukcji nośnej tarasu do podłoża.

Jak wygląda montaż tarasów pływających? Dotychczas ogromną popularnością cieszyły się tarasy naziemne, zarówno te wykonywane na gruncie, jak i na wylewce betonowej, jednakże od kilku sezonów coraz częściej spotykamy się z zapytaniami dotyczącymi budowy tarasów pływających nad pomieszczeniem, które z roku na rok zyskują na swej popularności. Warto wiedzieć, że taras pływający (taras na stropie) jest to jeden z najtrudniejszych rodzajów podbudowy, który wymaga sporego doświadczenia i wiedzy technicznej, dlatego budowę tarasu nad pomieszczeniem warto powierzyć fachowcom.

Budowa konstrukcji tarasuBudowa konstrukcji tarasu Poziomowanie tarasuPoziomowanie tarasu Montaż desekMontaż desek

Trudność montażu drewnianych tarasów pływających polega na tym, iż mimo istniejącej podbudowy w postaci np. stropu budynku, nie ma możliwości zakotwiczenia legarów do podłoża poprzez wklejenie prętów gwintowanych, co w znacznym stopniu utrudnia późniejsze poziomowanie konstrukcji nośnej. Wszelkiego rodzaju odwierty w przypadku kompozytowych tarasów pływających, jak i umieszczenia deski tarasowej na balkonie, mogłyby uszkodzić izolację, co przyczyniłoby się do przenikania wody opadowej do pomieszczeń znajdujących się poniżej powierzchni tarasu na stropie.

Istotne informacje W przypadku tarasów pływających (taras na dachu drewnianym) podobnie jak ma to miejsce przy tarasach wykonywanych na betonie, istotną rolę odgrywa różnica wysokości pomiędzy progiem drzwi a wylaną płytą betonową. Ważne, aby decydując się na drewniany, kompozytowy taras pływający, wolnej przestrzeni było jak najwięcej, bowiem wówczas istnieje możliwość wykonania tradycyjnej kratownicy typowej dla tarasów wykonywanych na ziemi (legar i kontr legar z drewna egzotycznego), co z pewnością ułatwiłoby montaż tarasu. Jednakże w większości przypadków, z jakimi mamy przyjemność się spotykać, konstrukcja nośna drewnianego tarasu pływającego nad pomieszczeniami opiera się na pojedynczym legarze z uwagi na niewielką ilość wolnej przestrzeni. Przy tego typu tarasach, należy pamiętać, że legar musi zostać lekko podniesiony i wypoziomowany, aby nie tamował on wody opadowej.

Mając na uwadze brak możliwości uniesienia legarów na prętach gwintowanych i wypoziomowanie ich na podkładkach i nakrętkach jak ma to miejsce w przypadku tarasów na słupkach czy wylewce betonowej, konieczne jest zastosowanie odpowiedniej jakości podkładek gumowych bądź podpór regulowanych (buzonów), o ile oczywiście pozwala na to wysokość pomiędzy podłożem a progiem drzwi tarasowych. W przypadku braku możliwości zastosowania kratownicy (legar i kontr legar) na tarasie pływającym, warto przy budowie konstrukcji nośnej (budowa tarasu nad pomieszczeniem) pospinać pojedyncze legary między sobą tworząc swoistego rodzaju drabinkę, co z pewnością dodatkowo wzmocni i ustabilizuje konstrukcję tarasu.

Zakończony montaż tarasuZakończony montaż tarasu Skończony montaż desekSkończony montaż desek Taras po olejowaniuTaras po olejowaniu

Profesjonalny montaż desek tarasowych Po odpowiednim wypoziomowaniu i wzmocnieniu konstrukcji nośnej tarasu na stropie można przystąpić do jednego z ostatnich etapów budowy tarasu, jakim jest montaż desek m.in. na balkonie, który analogicznie do tarasów z drewna egzotycznego wykonywanych na gruncie czy wylewce betonowej powinien się odbyć za pomocą specjalnych, nierdzewnych wkrętów typu SPAX-D. Wówczas przed wkręceniem wkręta należy nawiercić i wyfrezować nasadką frezującą otwór, co pozwoli na idealne schowanie się główki wkręta w desce bez jej rozszczepienia. Po zamontowaniu wszystkich desek tarasu na drewnianym dachu można bez obaw przystąpić do ostatniego, najprzyjemniejszego etapu prac, jakim jest impregnacja tarasu olejem bezbarwnym, który nie tylko wydobędzie właściwą barwę drewna, ale przede wszystkim zabezpieczy go przed działaniem niekorzystnych warunków atmosferycznych. W przypadku drewnianych, kompozytowych tarasów pływających na stropie wykonywanych z drewna egzotycznego w systemie Softline oraz niektórych profili i gatunków drewna modyfikowanego termicznie montaż odbywa się w sposób niewidoczny za pomocą specjalnych, systemowych łączników nieingerujących w strukturę deski.

Więcej na temat budowy tarasów:

Budowa taras na gruncie Montaż tarasu na wylewce betonowej

Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony, zgadzasz się na użycie plików cookie. OK