Mechaniczna Renowacja Tarasów Drewnianych Taras jak nowy nawet w przeciągu jednego dnia* Zobacz efekty
Renowacja tarasu
Kompozyt UltraShield Naturale Dotknij i poczuj najbardziej naturalną deskę kompozytową Przeczytaj więcej
UltrashieldNaturale
Kompleksowy montaż tarasów z drewna i kompozytu Usługi świadczymy na terenie całego kraju Sprawdź ofertę
Kompleksowy montaż
Softline - Trwały. Ekskluzywny. Niezniszczalny Rewolucyjny system tarasów drewnianych z niewidocznym montażem Dowiedz się więcej
Softline system
Egzotyczne deski fasadowe na Twoją elewację Największa różnorodność gatunków egzotycznych Sprawdź ofertę
Elewacja

308 zrealizowane projekty u inwestorów prywatnych

materiał dziesiątki tysięcy sprzedanych m2 desek tarasowych i elewacji

cały kraj realizujemy zamówienia na terenie całego kraju

602 240 160 masz pytania? skontaktuj się z nami w dogodny dla ciebie sposób

Sklep internetowy 24/7

Zrób zakupy online
Setki produktów, znane marki, pełna gama akcesoriów. Przejdź do sklepu
Kompleksowy montaż tarasów z drewna i kompozytu Szukasz wykonawcy swojego tarasu? Zapoznaj się z naszą ofertą kompleksowego montażu tarasów. Zobacz ofertę

Maszynowa renowacja tarasów - MRT

I Twój taras może wyglądać jak nowy! Świadczymy usługi MRT Zobacz efekty

Szeroki zasięg działania

Poszukujesz materialu na wykonanie tarasu lub elewacji? Skontatktuj się z nami w dogodny dla Ciebie sposób

T: +48 (33) 483 31 39
M: + 48 664 815 386
M: + 48 602 240 160
E: biuro@ideagarden.pl
Zamówienia realizujemy na terenie całego kraju.

Zamów bezpłatne próbki

desek tarasowych lub elewacyjnych Bezpłatnie dostarczymy próbki desek tarasowych i elewacyjnych - wystarczy wypełnić formularz... Wypełnij formularz

Czym impregnować elewację drewnianą?

Deski elewacyjne z drewna egzotycznego jak każdy produkt naturalny wymagają solidnego zabezpieczenia przed działaniem niekorzystnych warunków atmosferycznych. W odróżnieniu od drewna tarasowego, deski fasadowe powinny zostać zaimpregnowane z dwóch stron jeszcze przed ich zamontowaniem na budynku - impregnacja elewacji. Zabieg ten ma na celu wydobycie właściwej barwy drewna, jego ochronę, jak również zamknięcie porów drewna, dzięki czemu nie będzie ono brudziło tynku czy kostki brukowej znajdującej się pod nim.

HK Lazur Remmers

Przegląd impregnatów do elewacji Obecnie na rynku jest wiele środków przeznaczonych do zewnętrznej impregnacji desek elewacyjnych. Warto jednak zainwestować w sprawdzony impregnat do elewacji, pochodzący od renomowanej firmy, która ma wieloletnie doświadczenie w zabezpieczaniu drewna nie tyle krajowego co właśnie egzotycznego.

Do najczęściej stosowanych impregnatów należy HK-Lasur firmy Remmers, który doskonale nadaje się do zabezpieczenia (impregnowania elewacji) desek elewacyjnych. HK-Lasur to dekoracyjna, płynna lazura ochronna służąca do malowania drewna stosowanego na zewnątrz, nieobciążanego statycznie, niemającego kontaktu z gruntem, w celu jego ochrony przed insektami, grzybami i sinizną. Środek zabezpiecza również drewno przed wilgocią i słońcem, a dodatkowo nie pęka i nie łuszczy się.

Większość klientów w przypadku impregnacji elewacji decyduje się na zakup środka bezbarwnego chcąc wydobyć naturalną barwę drewna, jednakże należy pamiętać, iż lazur bezbarwny nie chroni okładziny drewnianej przed promieniami UV. Firma Remmers posiada w swojej ofercie 16 różnych, koloryzujących odcieni HK - Lasur, które w odróżnieniu od lazuru bezbarwnego są światłotrwałe i chronią drewno przed promieniami UV będąc jednocześnie odpornymi na działanie innych, niekorzystnych warunków atmosferycznych.

Warto zatem przed zakupem impregnatu do elewacji przemyśleć kwestię jego barwy i wybrać odcień, który sprosta naszym oczekiwaniom. Istotnym jest również fakt, że lazur to nie lakierobejca, zatem nie chroni drewna przez 5 czy 10 lat jak piszą producenci lakierów. W przypadku okładziny egzotycznej nie można stosować tego rodzaju impregnatów bowiem po pierwsze barwią one drewno, po czym naniesiona powłoka się złuszcza, przez co impregnowane deski elewacyjne i cała elewacja wyglądają na zaniedbane i „wiekowe". W przypadku lazurów proces impregnacji należy przeprowadzać minimum raz w roku bądź częściej, gdyż impregnat ten wypłukiwany jest przez deszcz i słońce.

Poniżej prezentujemy dostępne kolory z palety REMMERS HK Lasur.

REMMERS HK Lasur - paleta barw / wzornik:

Pinia 2250Pinia 2250 Teak 2251Teak 2251 Heban 2252Heban 2252 Kasztan 2253Kasztan 2253 Ciemnozielony 2254Ciemnozielony 2254 Mahoń 2255Mahoń 2255 Palisander 2256Palisander 2256 Orzech 2260Orzech 2260 Bezbarwny 2261Bezbarwny 2261 Sosna 2262Sosna 2262 Dąb rustykalny 2263Dąb rustykalny 2263 Dąb jasny 2263Dąb jasny 2263 Hemlok 2266Hemlok 2266 Biały 2268Biały 2268 Zielony 2292Zielony 2292

Przedstawione powyżej wzory kolorów jedynie w przybliżeniu oddają rzeczywisty kolor powłoki lazurującej, ponieważ końcowy efekt malowania zależny jest w bardzo dużym stopniu od pokrywanego podłoża (gatunku drewna, jego porowatości, usłojenia). Ponadto kolory oglądane na Państwa monitorach są zależne od ich indywidualnych ustawień tj. parametrów takich jak: temperatura barw, jasność i kontrast. Przedstawiony powyżej wzornik ma więc z założenia charakter orientacyjny..

Informacje techniczne o produkcie - HK Lasur REMMERS:

Zużycie/ilość nanoszonego materiału: 200-250 ml/m², drewno egzotyczne należy malować co najmniej 2 razy dla zapewnienia optymalnej ochrony przed szkodnikami i wpływem czynników atmosferycznych.

Schnięcie: ok. 12 godzin. Wartości sprawdzone praktycznie dla temperatury +20°C i 65% wilgotności względnej powietrza. Niższe temperatury i wyższa wilgotność powietrza wydłużają proces schnięcia.

Jednokrotna impregnacja drewna elewacyjnego przed jego zamontowaniem oraz ponowna tuż po ukończeniu montażu, tak naprawdę zabezpieczy okładzinę drewnianą na około 1 sezon. Po tym okresie konieczna będzie ponowna pielęgnacja desek elewacyjnych. Spowodowane jest to wciąż zmieniającym się klimatem, a co za tym idzie dużymi anomaliami pogodowymi.

Pobierz broszurę informacyjną o produkcie:

Wzornik kolorów Wzornik kolorów Wzornik kolorów z palety barw REMMERS HK Lasur do pobrania w pliku pdf
Pobierz plik

Karta charakterystyki Karta charakterystyki Karta charakterystyki produktu HK Lasur marki Remmers.
Pobierz plik

Broszura tematyczna Broszura tematyczna Broszura informacyjna dostępnych o produktach z grupy HK Lasur Remmers
Pobierz plik

Pozwolenie na obrót Pozwolenie na obrót Dokument potwierdzający dopuszczenie do sprzedaży preparatu HK Lasur.
Pobierz plik

Instrukcja techniczna Instrukcja techniczna Instrukcja zawierająca informację odnośnie zużycia oraz właściwości produktów serii HK Lasur.
Pobierz plik

Pamiętaj o pielęgnacji i konserwacji drewna! Wszystkim klientom, którzy marzą o trwałej, a co najważniejsze pięknej okładzinie drewnianej z drewna egzotycznego, polecamy regularną konserwację drewna. Wystarczy tak nie wiele, aby przez lata korzystać z uroku drewna. Należy jednak pamiętać, iż żaden impregnat do elewacji nie chroni drewna elewacyjnego i całej elewacji przed jej naturalną pracą tj. zsychaniem się i rozsychaniem, przez co drewno ma prawo lekko popękać i ulec lekkim odkształceniom. Jest to cecha charakterystyczna każdego drewna naturalnego w tym również egzotycznego. Tropikalne gatunki drzew od krajowych czy też europejskich odróżnia tak naprawdę tylko i wyłącznie wytrzymałość tzn., że nie zgniją ani nie zbutwieją one przez kilkanaście do kilkudziesięciu lat (w zależności od wybranego gatunku), natomiast pozostałe cechy typowe dla drewna posiada również egzotyk. Do nich należą: spękania, odkształcenia, zmiana barwy czy też patynowienie drewna.

Poczytaj więcej o elewacji z drewna egzotycznego

O elewacji egzotycznej Gatunki drewna Profile desek Jak wykonać ?

Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony, zgadzasz się na użycie plików cookie. OK