Mechaniczna Renowacja Tarasów Drewnianych Taras jak nowy nawet w przeciągu jednego dnia* Zobacz efekty
Renowacja tarasu
Kompozyt UltraShield Naturale Dotknij i poczuj najbardziej naturalną deskę kompozytową Przeczytaj więcej
UltrashieldNaturale
Kompleksowy montaż tarasów z drewna i kompozytu Usługi świadczymy na terenie całego kraju Sprawdź ofertę
Kompleksowy montaż
Softline - Trwały. Ekskluzywny. Niezniszczalny Rewolucyjny system tarasów drewnianych z niewidocznym montażem Dowiedz się więcej
Softline system
Egzotyczne deski fasadowe na Twoją elewację Największa różnorodność gatunków egzotycznych Sprawdź ofertę
Elewacja

308 zrealizowane projekty u inwestorów prywatnych

materiał dziesiątki tysięcy sprzedanych m2 desek tarasowych i elewacji

cały kraj realizujemy zamówienia na terenie całego kraju

602 240 160 masz pytania? skontaktuj się z nami w dogodny dla ciebie sposób

Sklep internetowy 24/7

Zrób zakupy online
Setki produktów, znane marki, pełna gama akcesoriów. Przejdź do sklepu
Kompleksowy montaż tarasów z drewna i kompozytu Szukasz wykonawcy swojego tarasu? Zapoznaj się z naszą ofertą kompleksowego montażu tarasów. Zobacz ofertę

Maszynowa renowacja tarasów - MRT

I Twój taras może wyglądać jak nowy! Świadczymy usługi MRT Zobacz efekty

Szeroki zasięg działania

Poszukujesz materialu na wykonanie tarasu lub elewacji? Skontatktuj się z nami w dogodny dla Ciebie sposób

T: +48 (33) 483 31 39
M: + 48 664 815 386
M: + 48 602 240 160
E: biuro@ideagarden.pl
Zamówienia realizujemy na terenie całego kraju.

Zamów bezpłatne próbki

desek tarasowych lub elewacyjnych Bezpłatnie dostarczymy próbki desek tarasowych i elewacyjnych - wystarczy wypełnić formularz... Wypełnij formularz

Pielęgnacja tarasu

Sprawdź deski z thermodrewna w naszym sklepie!

Drewno modyfikowane termiczne (thermodrewno) pomimo swej długiej żywotności i odporności na działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych, podobnie jak każde naturalne drewno (w tym również drewno egzotyczne) pod wpływem słońca, promieni UV i deszczu, pokrywa się naturalną patyną (szarym nalotem). Często spotykamy się z pytaniem o to jak szybko kolor wierzchniej warstwy termodrewna zmieni się na barwę srebrzysto-szarą, ale proszę nam wierzyć, odpowiedź nie jest oczywista jak mogłoby się wydawać.

Tarasy drewniane

Warunki atmosferyczne - największy wpływ na termodrewno Zmiana koloru drewna modyfikowanego termicznie, czyli thermodrewna, uzależniona jest od wielu czynników, (m.in. pielęgnacja oraz impregnacja tarasu z termodrewna), wśród których jednak główną rolę odgrywa pogoda. To właśnie od warunków atmosferycznych tak naprawdę zależy, kiedy ów proces się uwidoczni. Z doświadczenia możemy powiedzieć, iż ma to miejsce zazwyczaj w okresie od kilku do kilkunastu miesięcy od zamontowania desek na tarasie.

Co zatem należy zrobić, aby w miarę możliwości opóźnić pojawienie się patyny na deskach? Przede wszystkim należy dbać o taras z thermodrewna, tzn. utrzymywać go w nienagannej czystości, a w szczególności dbać o niego w okresie jesienno-zimowym. Pielęgnacja tarasu z termodrewna jest niezwykle ważna. Wówczas to istotną rolę odgrywa systematyczne usuwanie z powierzchni tarasu liści, igieł czy nagromadzonej warstwy śniegu. Plamy po winie, tłuszcz z grilla, czy ślady zrobione przez czworonogi dobrze jest usuwać od razu, jeśli jednak nie ma takiej możliwości, nie należy się tym przejmować, bowiem większość powstałych plam zniknie samoistnie bądź zblaknie. Głębsze plamy czy zadrapania można usunąć poprzez delikatne przeszlifowanie drewna papierem ściernym.

Konserwacja drewna tarasowego Oprócz podstawowych zabiegów pielęgnacyjnych na thermodrewnie w postaci zamiatania, odkurzania czy umycia tarasu myjką ciśnieniową, warto pamiętać o konserwacji drewna olejem bezbarwnym bądź koloryzującym firmy Thermory. Wprawdzie drewno modyfikowane (termodrewno) nie musi być impregnowane, a olejowanie ma charakter wyłącznie estetyczny, to trzeba wiedzieć, że olej chroni drewno, i zabezpiecza produkt przed nadmiernym wysuszeniem i spękaniami. Jest to obecnie najlepszy preparat do drewna modyfikowanego termicznie. Charakteryzuje go niewielki współczynnik tarcia, dzięki czemu nie zatrzymuje się wyłącznie na powierzchni deski, ale przenika do głębszych jej warstw.

Pielęgnacja, impregnacja i przestrzeganie instrukcji Proces olejowania thermodrewna będący ważnym elementem pielęgnacji tarasu, nie jest czynnością skomplikowaną i każdy sobie z nią poradzi, ważne, aby znać podstawowe zasady, wśród których najważniejszą jest umiar. Nakładając warstwę impregnatu trzeba zwrócić szczególną uwagę na ilość aplikowanego oleju, nie można przesadzić z jego ilością, gdyż może to spowodować utworzenie się na powierzchni deski grubej powłoki olejowej. W celu prawidłowej konserwacji, pielęgnacji oraz impregnacji tarasu z termodrewna należy ściśle przestrzegać instrukcji montażu dołączonej do produktu.

Więcej o Thermodrewnie

Czym jest Thermodrewno ? Specyfikacja techniczna Zalety Thermodrewna Gatunki drewna Profile desek

Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony, zgadzasz się na użycie plików cookie. OK