Mechaniczna Renowacja Tarasów Drewnianych Taras jak nowy nawet w przeciągu jednego dnia* Zobacz efekty
Renowacja tarasu
Kompozyt UltraShield Naturale Dotknij i poczuj najbardziej naturalną deskę kompozytową Przeczytaj więcej
UltrashieldNaturale
Kompleksowy montaż tarasów z drewna i kompozytu Usługi świadczymy na terenie całego kraju Sprawdź ofertę
Kompleksowy montaż
Softline - Trwały. Ekskluzywny. Niezniszczalny Rewolucyjny system tarasów drewnianych z niewidocznym montażem Dowiedz się więcej
Softline system
Egzotyczne deski fasadowe na Twoją elewację Największa różnorodność gatunków egzotycznych Sprawdź ofertę
Elewacja

308 zrealizowane projekty u inwestorów prywatnych

materiał dziesiątki tysięcy sprzedanych m2 desek tarasowych i elewacji

cały kraj realizujemy zamówienia na terenie całego kraju

602 240 160 masz pytania? skontaktuj się z nami w dogodny dla ciebie sposób

Sklep internetowy 24/7

Zrób zakupy online
Setki produktów, znane marki, pełna gama akcesoriów. Przejdź do sklepu
Kompleksowy montaż tarasów z drewna i kompozytu Szukasz wykonawcy swojego tarasu? Zapoznaj się z naszą ofertą kompleksowego montażu tarasów. Zobacz ofertę

Maszynowa renowacja tarasów - MRT

I Twój taras może wyglądać jak nowy! Świadczymy usługi MRT Zobacz efekty

Szeroki zasięg działania

Poszukujesz materialu na wykonanie tarasu lub elewacji? Skontatktuj się z nami w dogodny dla Ciebie sposób

T: +48 (33) 483 31 39
M: + 48 664 815 386
M: + 48 602 240 160
E: biuro@ideagarden.pl
Zamówienia realizujemy na terenie całego kraju.

Zamów bezpłatne próbki

desek tarasowych lub elewacyjnych Bezpłatnie dostarczymy próbki desek tarasowych i elewacyjnych - wystarczy wypełnić formularz... Wypełnij formularz

Zalety Thermodrewna

Sprawdź deski z thermodrewna w naszym sklepie!

Drewno modyfikowane termicznie (thermodrewno) to idealne połączenie piękna naturalnego drewna z funkcjonalnością i wytrzymałością typową dla desek kompozytowych. Wśród licznych podobieństw łączących oba wyżej wspomniane materiały wymienić należy: stabilność wymiarową, brak konieczności konserwacji, a co najważniejsze wytrzymałość szacowana na 20-25 lat co potwierdza producent w formie pisemnej gwarancji.

Taras z Thermodrewna - zalety systemu

Jakie są zalety thermodrewna? Niewątpliwym atutem drewna modyfikowanego termicznie, czyli wspomnianego thermodrewna jest fakt, iż w porównaniu do naturalnego drewna, zdecydowanie lepiej izoluje ciepło, czyli nie nagrzewa się tak szybko, jak zwykłe drewno, dzięki czemu nawet przy wysokich temperaturach można swobodnie chodzić bosą stopą po tarasie, co potwierdzają opinie wielu użytkowników.

Ponadto, modyfikacja termiczna zwiększa walory użytkowe drewna powodując iż ma ono dodatkowe zalety, m.in. jest ono odporne na działanie wszelkiego rodzaju szkodników, grzybów i pleśni. Dzieje się tak za sprawą krystalizacji cukrów w drewnie, które sprawiają, że produkt po obróbce termicznej przestaje być atrakcyjny dla insektów.

Zmniejszone wchłanianie wilgoci Zmniejszona absorpcja wody do 45% powoduje, iż thermo drewno ma znacznie lepszą stabilność wymiarową w porównaniu do drewna niepoddawanego obróbce termicznej, znacznie mniej wchłania wilgoć, jest stabilniejsze i znacznie mniej reaguje na zmiany warunków atmosferycznych. Wpływ na to ma fakt, iż do produkcji drewna modyfikowanego termicznie nie stosuje się żadnych chemikaliów, a jedynie wysoką temperaturę i parę wodną, a cały proces przebiega pod stałą kontrolą komputerów i czynnika ludzkiego, który dodatkowo kontroluje proces powstawania produktu, co z pewnością eliminuje ewentualne błędy czy nieprawidłowości. Jest to dodatkowa zaleta drewna modyfikowanego termicznie.

Kolejną, niepodważalną zaletą drewna modyfikowanego w sposób termiczny jest sposób pozyskiwania jego surowca, który pochodzi wyłącznie z lasów certyfikowanych, dlatego stosując thermo drewno na tarasie bądź elewacji przyczyniacie się Państwo do prawidłowego rozwoju naszej planety. Żywotność thermodrewna bez zabezpieczenia wynosi 20-25 lat (w przypadku thermo Sosny Skandynawskiej) a powyżej 25 lat w przypadku Thermo Jesionu.

Estetyczne ułożenie desek Nowością jest fakt, iż deski tarasowe z thermo jesionu wyposażone są w system end matching tj. zakończenia na pióro-wpust, dzięki którym można układać deski niczym podłogę bez zbędnych dystansów łącząc deskę w deskę po długości, co ma potwierdzenie w wielu opiniach.

Jeśli wyżej opisane zalety thermodrewna nadal Państwa nie przekonują, to warto wiedzieć, że za sprawą termicznej modyfikacji drewna, produkt zyskuje niepowtarzalny kolor nie tylko na zewnątrz, ale w całym swym przekroju. Pod wpływem warunków atmosferycznych zmianie ulega jedynie kolor wierzchni warstwy danego thermodrewna, która szarzeje pokrywając się typową dla drewna patyną, natomiast pozostałe parametry produktu pozostają bez niezmienione.

Więcej o Thermodrewnie

Czym jest Thermodrewno Specyfikacja techniczna Gatunki drewna Profile desek Pielęgnacja

Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony, zgadzasz się na użycie plików cookie. OK