Mechaniczna Renowacja Tarasów Drewnianych Taras jak nowy nawet w przeciągu jednego dnia* Zobacz efekty
Renowacja tarasu
Kompozyt UltraShield Naturale Dotknij i poczuj najbardziej naturalną deskę kompozytową Przeczytaj więcej
UltrashieldNaturale
Kompleksowy montaż tarasów z drewna i kompozytu Usługi świadczymy na terenie całego kraju Sprawdź ofertę
Kompleksowy montaż
Softline - Trwały. Ekskluzywny. Niezniszczalny Rewolucyjny system tarasów drewnianych z niewidocznym montażem Dowiedz się więcej
Softline system
Egzotyczne deski fasadowe na Twoją elewację Największa różnorodność gatunków egzotycznych Sprawdź ofertę
Elewacja

308 zrealizowane projekty u inwestorów prywatnych

materiał dziesiątki tysięcy sprzedanych m2 desek tarasowych i elewacji

cały kraj realizujemy zamówienia na terenie całego kraju

602 240 160 masz pytania? skontaktuj się z nami w dogodny dla ciebie sposób

Kompleksowy montaż tarasów z drewna i kompozytu Szukasz wykonawcy swojego tarasu? Zapoznaj się z naszą ofertą kompleksowego montażu tarasów. Zobacz ofertę

Maszynowa renowacja tarasów - MRT

I Twój taras może wyglądać jak nowy! Świadczymy usługi MRT Zobacz efekty

Szeroki zasięg działania

Poszukujesz materialu na wykonanie tarasu lub elewacji? Skontatktuj się z nami w dogodny dla Ciebie sposób

T: +48 (33) 483 31 39
M: + 48 664 815 386
M: + 48 602 240 160
E: biuro@ideagarden.pl
Zamówienia realizujemy na terenie całego kraju.

Zamów bezpłatne próbki

desek tarasowych lub elewacyjnych Bezpłatnie dostarczymy próbki desek tarasowych i elewacyjnych - wystarczy wypełnić formularz... Wypełnij formularz

Deski tarasowe z drewna egzotycznego

Mimo upływu lat, deski tarasowe z drewna egzotycznego dzięki swej wytrzymałości i ponadczasowości cieszą się niesłabnącą popularnością i uznaniem coraz to szerszej grupy klientów. Zwolenników naturalnego piękna przybywa mimo iż drewno jako produkt naturalny wymaga pielęgnacji w postaci olejowania minimum dwukrotnie wciągu roku, w celu utrzymania świeżości i nienagannego wyglądu tarasu, balkony czy patio.

Deski tarasowe egzotyczne

Niewątpliwą zaletą desek tarasowych jest fakt, iż w odróżnieniu od desek kompozytowych, w okresie największego nasłonecznienia nagrzewają się stosunkowo wolno, dzięki czemu bez przeszkód można po nich stąpać gołą stopą bez obaw o poparzenie.

W naszej ofercie znajdziecie Państwo bogatą ofertę egzotycznych gatunków drzew wśród których najpopularniejszymi są: deski bangkirai, garapa, massaranduba, cumaru, angelim amorgoso, ipe lapacho, tigerwood, jatoba i wiele innych. 

W zależności od wybranego gatunku drewna, deski występują w następujących długościach: 1,87m; 2,13m; 2,44m; 2,74m; 3,05m; 3,35m; 3,66m; 3,96m; 4,27m; 4,57m; 4,88m; 5,18m; 5,49m; i 5,79m , dzięki czemu w zależności od wymiarów tarasu istnieje możliwość dobrania długości deski generującej minimalny odpad na materiale.

Szeroki wachlarz gatunków drewna i ich długości to nie jedyny nasz atut. Posiadamy deski tarasowe dwustronnie ryflowane (drobny i gruby ryfl), jednostronnie ryflowane (drobny ryfl i gładka strona) oraz dwustronnie gładkie, które na życzenie klienta jesteśmy wstanie wykonać z dowolnego gatunku drzewa egzotycznego. Warto pamiętać iż taras wykonany z drewna egzotycznego jest inwestycją na lata.

Więcej na temat desek z drewna egzotycznego

Dostępne gatunki drewna Profile desek Zobacz nasze realizacje

Oprócz tradycyjnych egzotycznych desek tarasowych mocowanych w sposób widoczny za pomocą nierdzewnych wkrętów, w swojej ofercie posiadamy również jedyny, sprawdzony na polskim rynku system niewidocznego montażu drewna egzotycznego w systemie Softline, który umożliwia przytwierdzenie desek tarasowych bez użycia widocznych śrub. Gwarantuje on stabilność i trwałość tarasu przez długie lata bez ryzyka wystąpienia tzw. efektu łódkowania. W systemie softline deski tarasowe są dwustronnie gładkie i występują w takich gatunkach jak: ipe lapacho, merbau, teak i padouk. Dzięki innowacyjnemu systemowi Softline użytkowanie tarasu jest niezwykle łatwe i przyjemne.

Więcej na temat systemu Softline - niewidoczny system montażu desek tarasowych

O systemie Softline

Deski na taras z modrzewia syberyjskiego

Modrzew syberyjski to idealne rozwiązanie dla tych z Państwa, którzy marzą o naturalnym, drewnianym tarasie wykonanym z materiału dobrego, ale dużo tańszego od drewna egzotycznego czy też drewna modyfikowanego termicznie. 

Modrzew syberyjski

Drewno to cechuje ciepły, miodowy kolor, liczne kieszenie żywiczne oraz charakterystyczne dla tego gatunku sęki. Dzięki swej gęstości oraz bogatemu usłojeniu, modrzew syberyjski stanowi obecnie najlepsze, a jednocześnie najtrwalsze rozwiązanie spośród drzew iglastych stosowanych w szeroko rozumianym budownictwie, w tym również jako okładzina tarasów czy balkonów.

Istotny jest fakt, iż zanim modrzew syberyjski trafi na rynek polski, jest odpowiednio selekcjonowany, suszony i precyzyjnie obrabiany, a do produkcji desek tarasowych wykorzystuje się wyłącznie materiał pochodzący ze środkowej, najmocniejszej części drzewa, która gwarantuje wysoką jakość produktu.

Wszystkich miłośników naturalnego drewna nieco tańszego od egzotyka, serdecznie zapraszamy do kontaktu z naszą firmą.

Więcej o modrzewiu syberyjskim:

Specyfikacja gatunku Profile desek Zobacz nasze realizacje

Deski tarasowe kompozytowe marki Twinson

Oprócz drewna egzotycznego, w swojej ofercie posiadamy również deski kompozytowe renomowanych producentów zagranicznych wśród których jednym z czołowych jest marka TWINSON, której ogromnym atutem jest różnorodność serii desek, charakteryzujących się zróżnicowaną grubością, szerokością, strukturą, jak również bogatą paletą barw, dzięki której deski kompozytowe zyskują ciekawy, niepowtarzalny wygląd. Do wyboru mamy 3 serie produktu:

Montaż tarasu na gruncieTerrace Montaż tarasu na betonieTerrace Massive Montaż tarasu pływającegoTerrace Massive PRO

Kompozyt TWINSON to produkt niemiecki, idealnie dostosowany do trudnych warunków atmosferycznych. W odróżnieniu od dostępnych na rynku tańszych odpowiedników, nie nasiąka wodą, lecz bardzo szybko wysycha, a dodatkowo dzięki ryflom (drobnym i grubym) doskonale odprowadza wodę opadową z powierzchni deski.

Deski kompozytowe TWINSON charakteryzują się matową i chropowatą strukturą, dzięki której wyglądem nie przypominają zwykłego plastiku, lecz dają poczucie nowoczesnej elegancji połączonej z niebywałą funkcjonalnością i trwałością. Niewątpliwą zaletą oferowanych przez nas desek kompozytowych, jest fakt, iż nie posiadają one zadr, nie wypaczają się i nie pękają tak jak tradycyjne drewno, które w zależności od warunków atmosferycznych kurczy się bądź rozszerza przez co ma prawo ulec lekkim odkształceniom i pęknięciom.

Pobierz broszurę informacyjną o produkcie:

Ulotka informacyjna Folder informacyjny Ulotka, w której przedstawiono dostępne rozwiązanie tarasowe, elewacyjne i ogrodzeniowe marki Twinson.
Pobierz plik

Cennik systemu tarasowego Twinson Cennik Twinson Cennik produktów oraz elementów montażowych wchodzących w skład produktów Twinson.
Pobierz plik

Kompozyt TWINSON to inwestycja na lata, czego dowodem jest niezliczona liczba zadowolonych klientów indywidualnych, którzy wykorzystując deski do budowy przydomowych tarasów czy też elementów małej architektury ogrodowej, jak również instytucje publiczne dla których jednym z priorytetów jest bezpieczeństwo użytkowników, a deski kompozytowe TWINSON jako jedne z nielicznych im to gwarantują za sprawą ryfli, które działają antypoślizgowo.

Więcej na temat desek kompozytowych Twisnon

O tarasach Twinson Rodzaje desek Kolorystyka

Deski tarasowe z kompozytu Rehau - RELAZZO

Deski kompozytowe Relazzo to nowoczesne rozwiązanie na tarasy, balkony, obudowę basenów, donic czy też innych elementów małej architektury. Dzięki nowoczesnemu połączeniu drewna iglastego z najwyższej jakości ekologicznym polipropylenem powstał produkt niemalże idealny, odporny na wszelkiego rodzaju warunki atmosferyczne takie jak: śnieg, mróz, deszcz, czy też słońce. Deski kompozytowe Relazzo dostępne są w 3 seriach:

Seria PUROSeria PURO Seria FINELLO & NATUROSeria FINELLO & NATURO" Seria CORO & CALMOSeria CORO & CALMO

Za sprawą produktów marki Relazzo kreowanie przestrzeni wokół domu czy ogrodu nie jest już przykrym obowiązkiem, a jedynie przyjemnością, bowiem produkt ten, daje nieograniczone możliwości aranżacyjne dzięki czemu można dać się ponieść wodzą fantazji i zaprojektować swoją wymarzoną, niczym nieograniczoną przestrzeń.

Pobierz broszurę informacyjną o produktach RELAZZO:

Broszurainformacyjna Broszura informacyjna Broszura informacyjna na temat dostępnych rozwiązań tarasowych REHAU Relazzo.
Pobierz plik

Broszura informacyjna Cennik desek RELAZZO Cennik produktów oraz akcesoriów montażowych systemu tarasowego RELAZZO.
Pobierz plik

Niewątpliwym atutem desek kompozytowych Relazzo jest fakt, iż występują one w kilku rodzajach wykończeń powierzchni, w tym również tych imitujących strukturę drewna, trzech szerokościach desek, od 140 mm; 169 mm aż do 194 mm. Dodatkowo, w zależności od serii produktu, deski występują zazwyczaj w trzech wariantach długości (4 m; 5 m; 6 m), co umożliwia wybranie wymiaru generującego jak najmniejszy odpad na materiale.

Więcej na temat desek kompozytowych Rehau

O tarasach Relazzo Rodzaje desek Kolorystyka

Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony, zgadzasz się na użycie plików cookie. OK