Mechaniczna Renowacja Tarasów Drewnianych Taras jak nowy nawet w przeciągu jednego dnia* Zobacz efekty
Renowacja tarasu
Kompozyt UltraShield Naturale Dotknij i poczuj najbardziej naturalną deskę kompozytową Przeczytaj więcej
UltrashieldNaturale
Kompleksowy montaż tarasów z drewna i kompozytu Usługi świadczymy na terenie całego kraju Sprawdź ofertę
Kompleksowy montaż
Softline - Trwały. Ekskluzywny. Niezniszczalny Rewolucyjny system tarasów drewnianych z niewidocznym montażem Dowiedz się więcej
Softline system
Egzotyczne deski fasadowe na Twoją elewację Największa różnorodność gatunków egzotycznych Sprawdź ofertę
Elewacja

308 zrealizowane projekty u inwestorów prywatnych

materiał dziesiątki tysięcy sprzedanych m2 desek tarasowych i elewacji

cały kraj realizujemy zamówienia na terenie całego kraju

602 240 160 masz pytania? skontaktuj się z nami w dogodny dla ciebie sposób

Sklep internetowy 24/7

Zrób zakupy online
Setki produktów, znane marki, pełna gama akcesoriów. Przejdź do sklepu
Kompleksowy montaż tarasów z drewna i kompozytu Szukasz wykonawcy swojego tarasu? Zapoznaj się z naszą ofertą kompleksowego montażu tarasów. Zobacz ofertę

Maszynowa renowacja tarasów - MRT

I Twój taras może wyglądać jak nowy! Świadczymy usługi MRT Zobacz efekty

Szeroki zasięg działania

Poszukujesz materialu na wykonanie tarasu lub elewacji? Skontatktuj się z nami w dogodny dla Ciebie sposób

T: +48 (33) 483 31 39
M: + 48 664 815 386
M: + 48 602 240 160
E: biuro@ideagarden.pl
Zamówienia realizujemy na terenie całego kraju.

Zamów bezpłatne próbki

desek tarasowych lub elewacyjnych Bezpłatnie dostarczymy próbki desek tarasowych i elewacyjnych - wystarczy wypełnić formularz... Wypełnij formularz

Thermo drewno - drewno modyfikowane termicznie

Sprawdź deski z thermodrewna w naszym sklepie!

Thermo drewno zwane inaczej drewnem modyfikowanym termicznie to ekskluzywne deski tarasowe i elewacyjne powstające w sposób naturalny, wskutek opalania i hartowania drewna w specjalnych komorach grzewczych.

Tarasy drewniane

Jak powstaje thermo drewno? Nowoczesne, a zarazem zaawansowane technologicznie piece renomowanej firmy Jartek umożliwiają stałą kontrolę wilgotności drewna opalanego we wszystkich etapach jego modyfikacji - zarówno przed, w trakcie, jak również po jej zakończeniu. Komputerowa kontrola wilgotności, sprawdzana dodatkowo czynnikiem ludzkim w postaci operatora, gwarantuje najwyższą jakość thermo drewna spełniającego wszystkie parametry jakościowe i wytrzymałościowe.

Istotnym jest fakt, iż podczas całego procesu modyfikacji, wilgotność w piecu jest taka sama, dzięki czemu drewno hartowane w nim umieszczone posiada stałą, niezmienną wilgotność na całej swej długości.

Pomimo iż modyfikacja kojarzona jest z zastosowaniem różnego rodzaju detergentów, to ku zaskoczeniu wielu, do produkcji thermo drewna nie stosuje się żadnych chemikaliów, a surowiec pozyskiwany jest wyłącznie z certyfikowanych lasów, przez co produkt jest przyjazny środowisku.

Trzy etapy modyfikacji thermodrewna Proces modyfikacji thermodrewna składa się z trzech etapów i odbywa się on za pomocą pary wodnej i wysokich temperatur sięgających 190-215 C. Głównym celem, a zarazem priorytetem obróbki termicznej jest skrystalizowanie zawartych w drewnie opalanej i hartowanej deski tarasowej cukrów oraz pozbawienie go wilgoci. Dzięki tym zabiegom, do których należy m.in. wspomniane opalanie desek elewacyjnych produkt finalny, jakim jest thermo drewno zyskuje na swej atrakcyjności i staje się materiałem odpornym na działanie grzybów, pleśni oraz wszelkiego rodzaju procesów gnilnych.

Tarasy drewniane

  • Etap I – ogrzewanie i suszenie drewna. 
    Stopniowe zwiększanie temperatury w komorach ma za zadanie całkowite usunięcie wilgoci z drewna oraz skrystalizowanie zawartych w drewnie cukrów.

  • ETAP II – modyfikacja termiczna
    Drewno rozgrzewa się do temperatury 190-215 C, a następnie utrzymuje się w tej temperaturze przez ok. 2-3 godziny, dzięki czemu mamy pewność, iż produkt wyjściowy został pozbawiony wilgoci, a cukry w całości się skrystalizowały.

  • ETAP III – chłodzenie / klimatyzacja
    Po pozbawieniu thermo drewna wilgoci, jest ono schładzane, a następnie nawilżane do poziomu 5% - 7%, czyli odpowiedniego do użytku dla klienta końcowego.

Stabilność i wytrzymałość desek thermo drewna Trzy etapowa modyfikacja drewna, powoduje, iż produkt finalny, jakim jest thermo drewno zyskuje wysokie parametry techniczne. Przede wszystkim jest ono niezwykle wytrzymałe i odporne na warunki atmosferyczne, przez co zaliczane jest do grona najbardziej stabilnych, a zarazem jednych z najtrwalszych produktów (finalnie desek) przeznaczonych na tarasy czy elewacje (deska elewacyjna).

Ponadto, modyfikacja termiczna sprawia, iż w odróżnieniu od drewna naturalnego, thermodrewno (opalane i hartowane) nie wymaga żadnej impregnacji, a jego konserwacja ma wyłącznie charakter dekoracyjny. Struktura drewna poddawanego obróbce ulega ponownemu wytworzeniu, a drewno deski tarasowej zyskuje identyczną barwę w całym swym przekroju. Dodatkowo zmniejsza się absorpcja wody, a dzięki skrystalizowaniu cukrów i wyeliminowaniu z drewna wilgoci, produkt przestaje być atrakcyjny dla grzybów i pleśni, co powoduje zwiększenie jego ochrony przed próchnieniem. Wszystkie wyżej wymienionej zalety thermo drewna sprawiają, iż ten materiał, z którego powstaje deska tarasowa z roku na rok cieszy się większym zainteresowaniem i uznaniem coraz to szerszej grupy klientów.

Więcej o Thermodrewnie

Specyfikacja techniczna Zalety Thermodrewna Gatunki drewna Profile desek Pielęgnacja

Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony, zgadzasz się na użycie plików cookie. OK