Mechaniczna Renowacja Tarasów Drewnianych Taras jak nowy nawet w przeciągu jednego dnia* Zobacz efekty
Renowacja tarasu
Kompozyt UltraShield Naturale Dotknij i poczuj najbardziej naturalną deskę kompozytową Przeczytaj więcej
UltrashieldNaturale
Kompleksowy montaż tarasów z drewna i kompozytu Usługi świadczymy na terenie całego kraju Sprawdź ofertę
Kompleksowy montaż
Softline - Trwały. Ekskluzywny. Niezniszczalny Rewolucyjny system tarasów drewnianych z niewidocznym montażem Dowiedz się więcej
Softline system
Egzotyczne deski fasadowe na Twoją elewację Największa różnorodność gatunków egzotycznych Sprawdź ofertę
Elewacja

308 zrealizowane projekty u inwestorów prywatnych

materiał dziesiątki tysięcy sprzedanych m2 desek tarasowych i elewacji

cały kraj realizujemy zamówienia na terenie całego kraju

602 240 160 masz pytania? skontaktuj się z nami w dogodny dla ciebie sposób

Sklep internetowy 24/7

Zrób zakupy online
Setki produktów, znane marki, pełna gama akcesoriów. Przejdź do sklepu
Kompleksowy montaż tarasów z drewna i kompozytu Szukasz wykonawcy swojego tarasu? Zapoznaj się z naszą ofertą kompleksowego montażu tarasów. Zobacz ofertę

Maszynowa renowacja tarasów - MRT

I Twój taras może wyglądać jak nowy! Świadczymy usługi MRT Zobacz efekty

Szeroki zasięg działania

Poszukujesz materialu na wykonanie tarasu lub elewacji? Skontatktuj się z nami w dogodny dla Ciebie sposób

T: +48 (33) 483 31 39
M: + 48 664 815 386
M: + 48 602 240 160
E: biuro@ideagarden.pl
Zamówienia realizujemy na terenie całego kraju.

Zamów bezpłatne próbki

desek tarasowych lub elewacyjnych Bezpłatnie dostarczymy próbki desek tarasowych i elewacyjnych - wystarczy wypełnić formularz... Wypełnij formularz

O elewacji z drewna egzotycznego

Od kilku lat biura architektoniczne coraz chętniej uwzględniają w swoich projektach możliwość wykonania elewacji z drewna elewacji domów jedno i wielorodzinnych, domków letniskowych, budynków gospodarczych czy obiektów użyteczności publicznej. Tak naprawdę drewno jako materiał wykończeniowy nigdy nie przestał być modny, zmianie uległ jedynie sposób jego wykorzystania. W większości przypadków deski elewacyjne stosowane są w formie wstawek dekoracyjnych mających na celu nadanie bryle naturalności i ciepła.

Elewacja drewniana

Drewno egzotyczne na elewacje? Jak najbardziej! Tego typu rozwiązanie niesie za sobą wiele zalet, zarówno estetycznych, ekologicznych, zdrowotnych, jak i ekonomicznych, bowiem drewniana elewacja domu zapewnia świetną izolację akustyczną i termiczną, a dodatkowo idealnie wycisza i ociepla budynek nadając mu niepowtarzalnego charakteru.

W swojej ofercie posiadamy szeroką gamę egzotycznych desek fasadowych pochodzących z najdalszych zakątków świata. Wśród najpopularniejszych gatunków drewna egzotycznego na elewacje wyróżnić można: deski bangkirai, garapa, angelim amorgoso, cedr kanadyjski, okume, meranti, ipe lapacho, tatajuba i wiele innych, które swą trwałością i odpornością na destrukcję biologiczną kilkukrotnie przewyższają rodzime gatunki drzew takie jak: sosna, modrzew czy świerk.

Niepowtarzalne kolory drewna egzotycznego Żywotność drewna egzotycznego nie jest jednak jedynym jego atutem, bowiem na szczególną uwagę zasługuje jego zróżnicowana barwa wyrażona w nasyconych żółciach, intensywnych czerwieniach czy głębokich brązach. Parametry techniczne, jak również niepodważalne walory wizualne desek elewacyjnych sprawiają, iż każdy znajdzie u nas produkt, który sprosta jego wymaganiom.

Mając świadomość tego, iż nie wszyscy klienci są miłośnikami tradycyjnych, prostokątnych desek na fasadzie budynku, proponujemy wykonanie elewacji z drewna w jednym z pięciu dostępnych profili (romb dkp; pióro-wpust; dkp; zetka; romb). W zależności od upodobań i wybranego profilu, deski fasadowe mogą być mocowane za pomocą wkrętów przykręcanych od góry, czyli na tzw. widoczny montaż, bądź w sposób niewidoczny za pomocą nierdzewnych klipów montażowych.

Wyjątkowa elewacja z drewna egzotycznego Drewniana elewacja domu z drewna egzotycznego daje tak naprawdę nieograniczone możliwości aranżacji. Deski można kłaść na całej elewacji lub na wybranym fragmencie – w zależności od indywidualnych potrzeb i preferencji. Z powodzeniem można je montować pionowo, poziomo lub pod kątem 45°. Rozwiązań jest wiele, dlatego dokonując wyboru konkretnego gatunku drewna, jak również jego profilu, należy się dobrze zastanowić jaki efekt chcemy uzyskać. Istotnym jest fakt, iż deski elewacyjne z drewna egzotycznego można łączyć z innymi materiałami wykończeniowymi takimi jak: cegła, tynk czy szkło. Bez względu na ilość okładziny drewnianej, jak i sposób jej montażu, jedno pozostaje niezmienne – deski fasadowe nadają elewacji z drewna niepowtarzalny klimat połączony z nowoczesnym designem i naturalnym pięknem wyrażonym w prostocie i elegancji.

Elewacja z drewna garapa Tarasy drewniane Drewniana elewacja angelim

Pielęgnacja i konserwacja elewacji z drewna Przed podjęciem ostatecznej decyzji o zastosowaniu okładziny drewnianej na budynku, wielu klientów zastanawia się co się stanie się z drewnem po kilku latach i czy już zawsze będzie wyglądało tak pięknie i świeżo jak w dniu ukończenia montażu. Tak naprawdę późniejszy wygląd drewna w dużej mierze uzależniony jest od nas samych, bowiem oczywistym jest fakt, iż o każde drewno trzeba dbać, nawet o egzotyczne. Wybierając drewno egzotyczne na elewacje, należy mieć świadomość, iż nie jest to wyrób sztuczny, dlatego ma prawo popękać, ulec lekkim odkształceniom czy zmienić barwę. Z roku na rok pod wpływem panujących warunków atmosferycznych drewno będzie zmieniało kolor na ciemniejszy. Ponadto za sprawą dużych wahań pogodowych w postaci wysokich temperatur, po których następują wyładowania atmosferyczne i ulewy na drewnie pojawi się srebrzysto-szary nalot w postaci patyny, która nie jest wadą materiału, a jej cechą charakterystyczną. Więcej cennych informacji na temat prawidłowej pielęgnacji drewnianej elewacji domu, jak również sposobu jej wykonywania znajdziecie Państwo na kolejnych zakładkach.

Wszystkich zainteresowanych oraz Tych jeszcze nie do końca zdecydowanych serdecznie zapraszamy do zapoznania się z oferowanymi przez nas gatunkami drzew i zdjęciami z ich realizacji.

Poczytaj więcej o elewacji z drewna egzotycznego

Gatunki drewna Profile desek Jak wykonać ? Czym impregnować ?

Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony, zgadzasz się na użycie plików cookie. OK