Mechaniczna Renowacja Tarasów Drewnianych Taras jak nowy nawet w przeciągu jednego dnia* Zobacz efekty
Renowacja tarasu
Kompozyt UltraShield Naturale Dotknij i poczuj najbardziej naturalną deskę kompozytową Przeczytaj więcej
UltrashieldNaturale
Kompleksowy montaż tarasów z drewna i kompozytu Usługi świadczymy na terenie całego kraju Sprawdź ofertę
Kompleksowy montaż
Softline - Trwały. Ekskluzywny. Niezniszczalny Rewolucyjny system tarasów drewnianych z niewidocznym montażem Dowiedz się więcej
Softline system
Egzotyczne deski fasadowe na Twoją elewację Największa różnorodność gatunków egzotycznych Sprawdź ofertę
Elewacja

308 zrealizowane projekty u inwestorów prywatnych

materiał dziesiątki tysięcy sprzedanych m2 desek tarasowych i elewacji

cały kraj realizujemy zamówienia na terenie całego kraju

602 240 160 masz pytania? skontaktuj się z nami w dogodny dla ciebie sposób

Sklep internetowy 24/7

Zrób zakupy online
Setki produktów, znane marki, pełna gama akcesoriów. Przejdź do sklepu
Kompleksowy montaż tarasów z drewna i kompozytu Szukasz wykonawcy swojego tarasu? Zapoznaj się z naszą ofertą kompleksowego montażu tarasów. Zobacz ofertę

Maszynowa renowacja tarasów - MRT

I Twój taras może wyglądać jak nowy! Świadczymy usługi MRT Zobacz efekty

Szeroki zasięg działania

Poszukujesz materialu na wykonanie tarasu lub elewacji? Skontatktuj się z nami w dogodny dla Ciebie sposób

T: +48 (33) 483 31 39
M: + 48 664 815 386
M: + 48 602 240 160
E: biuro@ideagarden.pl
Zamówienia realizujemy na terenie całego kraju.

Zamów bezpłatne próbki

desek tarasowych lub elewacyjnych Bezpłatnie dostarczymy próbki desek tarasowych i elewacyjnych - wystarczy wypełnić formularz... Wypełnij formularz

Specyfikacja techniczna systemu tarasowego Twinson

Sprawdź deski Twinson w naszym sklepie!

Systemy tarasowe Twinson to innowacyjna technologia polegająca na połączeniu w jednolitą masę dwóch, pozornie banalnych składników: drewna i PVC. Z ich zestawiania otrzymujemy produkt o ponadprzeciętnych walorach wizualnych oraz wytrzymałościowych. Żywotność produktów firmy Twinson szacowana jest na 25 lat, dzięki czemu mamy gwarancję, iż zastosowane deski kompozytowej o idealnie dobranych wymiarach na długo zostaną ozdobą naszego domu i ogrodu.

Zalety deski kompozytowej Twinson Spośród licznych atutów desek kompozytowych Twinson najważniejszymi są:

Specyfikacja desek Twinson

Naturalny wyglądZ uwagi na fakt, iż jednym z głównych składników desek kompozytowych Twinson jest drewno, produkt ten nie wygląda sztucznie, lecz zyskuje ciepły, naturalny wygląd drewna połączony z nowoczesną fakturą deski, wyrażoną w drobnym bądź szerokim szczotkowaniu lub fakturze imitującej rzeczywiste usłojenie drewna.

Brak konieczności konserwacji To jedna z głównych zalet desek kompozytowych o dowolnej grubości, dzięki której klienci oszczędzają nie tylko czas, ale przede wszystkim energię i pieniądze. Deski kompozytowe Twinson nie potrzebują impregnacji, wymagają jedynie podstawowych zabiegów pielęgnacyjnych, mających na celu utrzymanie tarasu w nienagannej czystości. Mowa tutaj o zamiataniu, odkurzaniu czy umyciu tarasu wodą przy pomocy myjki ciśnieniowej. W odróżnieniu od drewna naturalnego kompozyt zachowuje pełną odporność na korozję mikrobiologiczną pomimo braku konserwacji.

Brak pęknięć, drzazg i wypaczeń. Deski kompozytowe Twinson, w każdym wymiarze, występują jako produkt półnaturalny, mając znaczną przewagę nad produktami naturalnymi, takimi jak: drewno krajowe, europejskie czy też egzotyczne, bowiem konglomerat Twinson nie pęka, nie wypacza się i nie posiada drzazg, co gwarantuje bezpieczeństwo jego użytkowania. Dla porównania drewno będące produktem naturalnym pod wpływem warunków atmosferycznych niemalże cały czas pracuje, tzn. kurczy się i rozszerza, przez co ma tendencję do spękań, wypaczeń czy odkształceń. Deski kompozytowe Twinson w przeciwieństwie do drewna mają pracę wzdłużną, co oznacza, że pracują one na długość, a nie na szerokość.

Właściwości fizyczne Na skutek pocierania gumowymi elementami o powierzchnię desek, może dojść do tworzenia się ładunków elektrostatycznych połączonych z ich rozładowywaniem (mogą wystąpić iskry). W celu ich wyeliminowania zaleca się uziemienie wykładziny podłogowej, stosowanie profili szczelinowych posiadających zdolność przewodzenia, uziemionych mat antystatycznych lub odpowiedniego obuwia.

Prosty i szybki montaż Niewątpliwą zaletą systemu tarasowego Twinson jest łatwy, a co najważniejsze - szybki montaż bez uprzedniego dociągania i prostowania desek kompozytowych, niezależnie od ich grubości. Zastosowanie innowacyjnego systemu specjalistycznych, niewidocznych klipów systemowych (łączników), jak również wykorzystanie wysokiej jakości legarów kompozytowych i aluminiowych, rekomendowanych przez producenta, gwarantuje bezproblemową instalację tarasu. System niewidocznego montażu desek za pomocą łączników podnosi walory estetyczne produktu, którego powierzchnia nie zostaje naruszona przez typowe dla drewna wkręty mocowane od góry. Dodatkowym atutem instalacji desek na tzw. klipy jest możliwość łatwego demontażu pojedynczej deski bez konieczności rozbiórki całej konstrukcji.

Certyfikat PEFC Firma Twinson do produkcji systemów tarasowych wykorzystuje szybko rosnącą sosnę pochodzącą z miejsc, które są na nowo zalesiane, dlatego też marka Twinson / Inoutic uzyskała certyfikat PEFC, co potwierdza jej ogromne zaangażowanie w ochronę środowiska. Ponadto deski kompozytowe w dowolnym wymiarze mogą zostać w 100% poddane recyklingowi, przez co dodatkowo chronione jest środowisko naturalne.

Antypoślizgowa powierzchnia Deski kompozytowe Twinson w większości przypadków są dwustronnie ryflowane (drobny i gruby ryfel), dzięki czemu powierzchnia desek jest antypoślizgowa. Umożliwia to wykorzystanie systemów tarasowych nie tylko w sektorze prywatnym, ale również publicznym.

Więcej na temat tarasów kompozytowych Twinson:

O tarasie Twinson Jak powstaje ? Zalety kompozytu Rodzaje desek Kolorystyka Montaż / porady Czyszczenie Zobacz nasze realizacje Pliki do pobrania

Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony, zgadzasz się na użycie plików cookie. OK