Mechaniczna Renowacja Tarasów Drewnianych Taras jak nowy nawet w przeciągu jednego dnia* Zobacz efekty
Renowacja tarasu
Kompozyt UltraShield Naturale Dotknij i poczuj najbardziej naturalną deskę kompozytową Przeczytaj więcej
UltrashieldNaturale
Kompleksowy montaż tarasów z drewna i kompozytu Usługi świadczymy na terenie całego kraju Sprawdź ofertę
Kompleksowy montaż
Softline - Trwały. Ekskluzywny. Niezniszczalny Rewolucyjny system tarasów drewnianych z niewidocznym montażem Dowiedz się więcej
Softline system
Egzotyczne deski fasadowe na Twoją elewację Największa różnorodność gatunków egzotycznych Sprawdź ofertę
Elewacja

308 zrealizowane projekty u inwestorów prywatnych

materiał dziesiątki tysięcy sprzedanych m2 desek tarasowych i elewacji

cały kraj realizujemy zamówienia na terenie całego kraju

602 240 160 masz pytania? skontaktuj się z nami w dogodny dla ciebie sposób

Sklep internetowy 24/7

Zrób zakupy online
Setki produktów, znane marki, pełna gama akcesoriów. Przejdź do sklepu
Kompleksowy montaż tarasów z drewna i kompozytu Szukasz wykonawcy swojego tarasu? Zapoznaj się z naszą ofertą kompleksowego montażu tarasów. Zobacz ofertę

Maszynowa renowacja tarasów - MRT

I Twój taras może wyglądać jak nowy! Świadczymy usługi MRT Zobacz efekty

Szeroki zasięg działania

Poszukujesz materialu na wykonanie tarasu lub elewacji? Skontatktuj się z nami w dogodny dla Ciebie sposób

T: +48 (33) 483 31 39
M: + 48 664 815 386
M: + 48 602 240 160
E: biuro@ideagarden.pl
Zamówienia realizujemy na terenie całego kraju.

Zamów bezpłatne próbki

desek tarasowych lub elewacyjnych Bezpłatnie dostarczymy próbki desek tarasowych i elewacyjnych - wystarczy wypełnić formularz... Wypełnij formularz

Drewno egzotyczne

Sprawdź egzotyczne deski tarasowe w naszym sklepie!

Drewno egzotyczne od kilku lat cieszy się niesłabnącą popularnością. Coraz częściej gości ono nie tylko we wnętrzach domów, mieszkań czy biur, ale przede wszystkim w ogrodach w postaci ekskluzywnych desek tarasowych bądź elewacyjnych. Co zatem jest przyczyną rosnącego zainteresowania tym surowcem?

Drewno egzotyczne

Drewno egzotyczne - niezaprzeczalne walory estetyczne Przede wszystkim fakt, iż egzotyczne drewno wyróżnia się niezwykłymi walorami estetycznymi - jest oryginalne, zachwycająco piękne, posiada ciekawe usłojenie, oraz bogatą paletę kolorystyczną wyrażoną w słonecznych żółciach, mahoniowych brązach, czy też mocno nasyconych czerniach. Różnorodność kolorystyczna drewna egzotycznego, jak również szeroka gama oferowanych gatunków drzew powoduje, iż każdy znajdzie u nas produkt, który sprosta jego wymaganiom.

Poza oczywistymi walorami estetycznymi tropikalne gatunki drzew (drewna egzotyczne) cechują wyjątkowe parametry techniczne. Drewno tropikalne jest bardzo trwałe, twarde, a co najważniejsze odporne na działanie wszelkiego rodzaju czynników zewnętrznych takich jak: słońce, deszcz, śnieg czy grad, dzięki czemu jego żywotność w odróżnieniu od rodzimych gatunków drzew szacowana jest od kilkunastu do kilkudziesięciu lat tzn. że w tym czasie drewno to nie zgnije ani nie zbutwieje. Należy jednak pamiętać, iż deski tarasowe oraz elewacyjne wykonane z egzotycznego drewna są produktem naturalnym, które jak każde inne drewno polskie bądź europejskie pod wpływem panujących warunków atmosferycznych tj. intensywnego słońca i opadów deszczu, jak również skrajnym temperaturom, kurczy się i rozszerza tzn. pracuje przez co ma prawo popękać czy też ulec lekkim odkształceniom. Ponadto tropikalne drewno traci ono swą pierwotną barwę pokrywając się patyną (szarym nalotem). Należy pamiętać, iż nie jest to absolutnie wada drewien egzotycznych a ich cecha charakterystyczna niemająca wpływu na żywotność drewna. Systematyczne czyszczenie i olejowanie tarasu z drewna egzotycznego pozwala na dłużej zachować efekt pięknego tarasu jednakże nie ma ono wpływu na żywotność tarasu ani na kurczenie czy rozkurczanie drewna.

Zastosowanie drewna tropikalnego Produkt ten, mimo swej prostoty jest bardzo wszechstronny. Z powodzeniem można wykorzystać opisywane drewna egzotyczne na wiele sposobów i w każdej postaci będzie prezentować się zachwycająco pięknie.

Taras i elewacja z drewna egzotycznego

Klientom z niezwykłą wyobraźnią i fantazją, poszukującym niebanalnych rozwiązań do zastosowania na tarasach czy fasadach budynków, a także ceniącym unikalny klimat i wyjątkowe piękno natury, oferujemy tarasy i elewacje egzotyczne ze starannie wyselekcjonowanego drewna egzotycznego pochodzącego z rozmaitych zakątków świata. Atutem desek tarasowych wykonanych z egzotycznego drewna jest różnorodność ich profili oraz dowolność wykończenia powierzchni, która może być zarówno gładka, jak i ryflowana.

Bangkirai, Cumaru, Garapa - gatunki na Twój taras Jako firma od lat zajmująca się sprzedażą drewna tropikalnego, oferujemy Państwu nie tylko popularne gatunki egzotycznych drewien, ale również te mniej znane - pachnące jeszcze nieodkrytą, dziką Afryką czy też gorącą Brazylią. Dzięki takim gatunkom drewna, jak bangkirai, massaranduba, cumaru, angelim amorgoso, garapa czy ipe lapacho, jesteśmy w stanie stworzyć tarasy będące zakątkami nastrojowymi, niezwykle klimatycznymi i luksusowymi jednocześnie.

W każdej chwili jesteśmy do Państwa dyspozycji, służąc kompleksowym wsparciem i pomocą przy wyborze najodpowiedniejszego drewna egzotycznego na taras bądź elewację. Nasze doświadczenie i profesjonalizm potwierdza ogromna ilość wykonanych realizacji i tysiące sprzedanych m2 materiału.

Poczytaj więcej na temat drewna egzotycznego:

Gatunki drewna na taras Profile desek tarasowych Pielęgnacja drewna na tarasie Drewno egzotyczne na elewację Profile desek elewacyjnych

Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony, zgadzasz się na użycie plików cookie. OK