Mechaniczna Renowacja Tarasów Drewnianych Taras jak nowy nawet w przeciągu jednego dnia* Zobacz efekty
Renowacja tarasu
Kompozyt UltraShield Naturale Dotknij i poczuj najbardziej naturalną deskę kompozytową Przeczytaj więcej
UltrashieldNaturale
Kompleksowy montaż tarasów z drewna i kompozytu Usługi świadczymy na terenie całego kraju Sprawdź ofertę
Kompleksowy montaż
Softline - Trwały. Ekskluzywny. Niezniszczalny Rewolucyjny system tarasów drewnianych z niewidocznym montażem Dowiedz się więcej
Softline system
Egzotyczne deski fasadowe na Twoją elewację Największa różnorodność gatunków egzotycznych Sprawdź ofertę
Elewacja

308 zrealizowane projekty u inwestorów prywatnych

materiał dziesiątki tysięcy sprzedanych m2 desek tarasowych i elewacji

cały kraj realizujemy zamówienia na terenie całego kraju

602 240 160 masz pytania? skontaktuj się z nami w dogodny dla ciebie sposób

Sklep internetowy 24/7

Zrób zakupy online
Setki produktów, znane marki, pełna gama akcesoriów. Przejdź do sklepu
Kompleksowy montaż tarasów z drewna i kompozytu Szukasz wykonawcy swojego tarasu? Zapoznaj się z naszą ofertą kompleksowego montażu tarasów. Zobacz ofertę

Maszynowa renowacja tarasów - MRT

I Twój taras może wyglądać jak nowy! Świadczymy usługi MRT Zobacz efekty

Szeroki zasięg działania

Poszukujesz materialu na wykonanie tarasu lub elewacji? Skontatktuj się z nami w dogodny dla Ciebie sposób

T: +48 (33) 483 31 39
M: + 48 664 815 386
M: + 48 602 240 160
E: biuro@ideagarden.pl
Zamówienia realizujemy na terenie całego kraju.

Zamów bezpłatne próbki

desek tarasowych lub elewacyjnych Bezpłatnie dostarczymy próbki desek tarasowych i elewacyjnych - wystarczy wypełnić formularz... Wypełnij formularz

Wycena tarasu z drewna

Wycena tarasu drewnianego przygotowywana jest indywidualnie dla każdego klienta, bowiem koszt wykonania 1m2 tarasu z drewna egzotycznego, thermo drewna bądź innego naturalnego materiału uzależniony jest od wielu czynników. Taras drewniany to produkt, którego cena zależy przede wszystkim od:

  • wielkości oraz kształtu tarasu
  • lokalizacji inwestycji (tj. miejscowość)
  • gatunek użytego drewna egzotycznego lub innego materiału naturalnego
  • różnicy poziomów pomiędzy podłożem (gruntem lub wylewką ), a progiem drzwi tarasowych, gdyż od tego uzależniona jest konstrukcja nośna tarasu (pojedyncze legary bądź podwójne czyli tzw. kratownica)

Wszystkie wyżej wymienione składowe mają bezpośredni wpływ na to, jaka będzie ostateczna wycena tarasu drewnianego.

Taras drewniany - od czego zależy jego cena? Niezależnie od rodzaju wykonywanego tarasu (taras na gruncie lub taras na istniejącej podbudowie) w celu otrzymania indywidualnej oferty, na nasz adres e-mail należy przesłać materiały, dzięki którym będzie możliwość dowiedzenia się, jaką taras drewniany ma cenę:

  • dane inwestora (imię, nazwisko, miejscowość, numer telefonu)
  • skan rysunku (bądź projektu) przedstawiający kształt tarasu z naniesionymi wszystkimi długościami boków,
  • różnicę poziomów pomiędzy gruntem (ziemią) a progiem drzwi (poziomem 0 tarasu) lub różnicę poziomów pomiędzy istniejącą wylewką betonową (lub inną podbudową) a progiem drzwi tarasowych,
  • zdjęcia z miejsca, w którym ma powstać taras, najlepiej 2 lub 3 ujęcia z różnych stron.
  • informację odnośnie materiału, z jakiego wycena ma zostać przygotowana - drewno egzotyczne, thermodrewno czy może modrzew syberyjski

Tylko po nadesłaniu powyższych dokumentów będzie możliwa wycena tarasu drewnianego.

Dokumenty niezbędne do wyceny tarasu Poniżej, dla ułatwienia przedstawiamy przykłady odręcznych rysunków i projektów nadesłanych przez naszych klientów, które obrazują kształt tarasu z naniesionymi wszystkimi wymiarami, co umożliwia sporządzenie rzetelnej kalkulacji:

Projekt tarasu Przykładowy projekt Taras - projekt tarasu

Oprócz rysunku przedstawiającego kształt tarasu, należy przesłać również kilka zdjęć z miejsca inwestycji (różne ujęcia). Dzięki temu zobaczymy, co obecnie znajduje się w miejscu, gdzie ma powstać taras drewniany, którego cena jest zawsze rozpatrywana indywidualnie.

Wysokość tarasu - konieczny parametr wyceny Ważną informacją, o której nie można zapomnieć, kompletując materiały do sporządzenia wyceny, jest podanie wysokości pomiędzy obecnym podłożem (gruntem bądź wylewką) a progiem drzwi tarasowych. Trzeba sprawdzić, ile jest tzw. wolnej przestrzeni - jest to konieczne dla określenia wymiarów legarów, które stanowią konstrukcję nośną tarasu. Dane te pomogą w określeniu, jaka jest wycena tarasu drewnianego.

Wycena tarasu - zdjęcie wneki okiennej Miejsce pod taras Wysokość progu drzwi nad gruntem

Na podstawie tak skomasowanych i przesłanych do nas drogą elektroniczną materiałów, sporządzana jest szczegółowa oferta, która uwzględnia wykonanie tarasu z najpopularniejszych gatunków drewna egzotycznego takich jak: bangkirai, massaranduba, garapa, ipe lapacho, angelim amorgoso. W kalkulacji taras drewniany ma dokładnie określoną cenę. Kosztorys uwzględnia także wykonanie tarasu z różnej grubości desek - o ile dany gatunek na to pozwala.

Wycena: dokumentacja oraz szczegółowe rysunki poglądowe Wycena tarasu drewnianego jest wysyłana do klienta drogą elektroniczną. Zawarte w niej jest zestawienie wszystkich elementów i prac montażowych niezbędnych do prawidłowej instalacji tarasu. Oprócz oferty na wykonanie tarasu klient otrzymuje również od nas rysunek z rozmieszczeniem punktowych słupów betonowych (przy tarasach budowanych od podstaw) oraz rysunek z proponowanym ułożeniem desek na tarasie, co w znacznym stopniu ułatwia klientowi wizualizację.

Wyceny sporządzane są z najwyższą staranności i dbałością o każdy, nawet najdrobniejszy szczegół. Co najważniejsze, szacowana cena, jaką ma dany taras drewniany, cała kalkulacja jest bezpłatna i niezobowiązująca klienta do skorzystania z usług naszej firmy. Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy do kontaktu z naszą firmy.

Przeczytaj więcej na temat tarasów drewnianych:

Informacje ogólne Dla kogo drewno ? Koszt tarasu Konstrukcja tarasu Pielęgnacja drewna Renowacja tarasu Zobacz nasze realizacje

Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony, zgadzasz się na użycie plików cookie. OK