Mechaniczna Renowacja Tarasów Drewnianych Taras jak nowy nawet w przeciągu jednego dnia* Zobacz efekty
Renowacja tarasu
Kompozyt UltraShield Naturale Dotknij i poczuj najbardziej naturalną deskę kompozytową Przeczytaj więcej
UltrashieldNaturale
Kompleksowy montaż tarasów z drewna i kompozytu Usługi świadczymy na terenie całego kraju Sprawdź ofertę
Kompleksowy montaż
Softline - Trwały. Ekskluzywny. Niezniszczalny Rewolucyjny system tarasów drewnianych z niewidocznym montażem Dowiedz się więcej
Softline system
Egzotyczne deski fasadowe na Twoją elewację Największa różnorodność gatunków egzotycznych Sprawdź ofertę
Elewacja

308 zrealizowane projekty u inwestorów prywatnych

materiał dziesiątki tysięcy sprzedanych m2 desek tarasowych i elewacji

cały kraj realizujemy zamówienia na terenie całego kraju

602 240 160 masz pytania? skontaktuj się z nami w dogodny dla ciebie sposób

Sklep internetowy 24/7

Zrób zakupy online
Setki produktów, znane marki, pełna gama akcesoriów. Przejdź do sklepu
Kompleksowy montaż tarasów z drewna i kompozytu Szukasz wykonawcy swojego tarasu? Zapoznaj się z naszą ofertą kompleksowego montażu tarasów. Zobacz ofertę

Maszynowa renowacja tarasów - MRT

I Twój taras może wyglądać jak nowy! Świadczymy usługi MRT Zobacz efekty

Szeroki zasięg działania

Poszukujesz materialu na wykonanie tarasu lub elewacji? Skontatktuj się z nami w dogodny dla Ciebie sposób

T: +48 (33) 483 31 39
M: + 48 664 815 386
M: + 48 602 240 160
E: biuro@ideagarden.pl
Zamówienia realizujemy na terenie całego kraju.

Zamów bezpłatne próbki

desek tarasowych lub elewacyjnych Bezpłatnie dostarczymy próbki desek tarasowych i elewacyjnych - wystarczy wypełnić formularz... Wypełnij formularz

Czyszczenie desek kompozytowych UltraShield

Sprawdź deski Ultrashield w naszym sklepie!

Wielokrotnie w swojej pracy spotykamy się z pytaniem naszych klientów czy deski kompozytowe UltraShield rzeczywiście są mało wymagające pod względem konserwacji. Odpowiedź jest prosta - tak, bowiem innowacyjna technologia barwienia desek powoduje, iż są one odporne na plamy, zarysowania i blaknięcie. Dzieje się tak za sprawą specjalnej warstwy którą pokryte są deski UltraShield. Powoduje ona również wodoodporność materiału oraz minimalną zmianę barwy produktu pomimo intensywnego działania promieni UV.

Mycie tarasu Twisnon

Wprawdzie deski kompozytowe UltraShield nie wymagają impregnacji w postaci czasochłonnego i kosztownego olejowania jak ma to miejsce w przypadku drewna naturalnego, jednakże nie należy zapominać o podstawowych czynnościach utrzymujących pokrycie tarasu w czystości tj. zamiataniu, odkurzaniu czy też myciu desek. Ma to na celu usunięcie odpadów i zanieczyszczeń z powierzchni desek. Istnieje możliwość wykorzystania myjki ciśnieniowej typu Karcher z końcówką płasko strumieniową, jednakże korzystanie z niej warunkuje ciśnienie poniżej 1,500 psi z odległości minimum 30 cm.

Należy przy tym zachować ostrożność i pod żadnym pozorem nie stosować ruchów okrężnych (ani rotacyjnych), bowiem może to skutkować uszkodzeniem pokrycia tarasu.Bezpieczniejszym rozwiązaniem jest wykorzystanie węża ogrodowego, za pomocą którego można sprawnie usunąć niewielkie zabrudzenia. W celu usunięcia zanieczyszczeń znajdujących się w zagłębieniach tekstury desek, należy użyć ciepłej wody z ługiem mydlanym oraz miękkiej szczotki do szorowania powierzchni zgodnie z kierunkiem ułożenia słoi.

Budując taras trzeba zadbać o prawidłową wentylację przestrzeni znajdującej się pod nim celem wyeliminowani materiałów, które mogą utrzymywać wilgoć.

W przypadku tarasów na słupkach betonowych należy pamiętać o rozłożeniu tkaniny ściółkującej przeciwko przerastaniu chwastów i przysypaniu jej cienką 3cm - 4cm warstwą płukanego żwiru w celu zminimalizowania wzrostu chwastów.

Zabiegi pielęgnacyjne

Z uwagi na fakt, iż nasiona roślin przenoszone są również przez wiatr, mimo zastosowania maty może dojść do samoistnego zasiania roślin, przez co pomiędzy deskami mogą pojawić się pojedyncze chwasty i trawy, które należy we własny zakresie jak najszybciej usunąć poprzez ich wyrwanie.

Poniżej przedstawiamy kilka najczęstszych zabrudzeń oraz wskazówek dotyczących ich prawidłowego usunięcia:

Tarasy kompozytowe UltraShield Naturale

Plamy z żywności / olej/ tłuszcz: Muszą zostać natychmiast usunięte z powierzchni desek za pomocą miękkiej szczotki (niemetalowej) przy użyciu ciepłej wody z ługiem mydlanym. W przypadku tłuszczu wyżej wspomniany sposób czyszczenia może się okazać niewystarczającym, wówczas konieczne jest użycie uniwersalnego środka czyszczącego - konkretny środek należy skonsultować z producentem.

Śnieg i lód: Do usunięcia śniegu i lodu najlepiej stosować sól kamienną bądź chlorek wapnia. Oba produkty mogą pozostawić na powierzchni desek biały osad, który można w łatwy sposób usunąć za pomocą ciepłej wody z mydłem. Pod żadnym pozorem nie należy usuwać śniegu za pomocą stalowej łopaty, gdyż może ona w trwały i nieodwracalny sposób uszkodzić powierzchnię desek tarasowych.

Nieregularne źródła ciepła / ogień: Deski kompozytowe UltraShield bez względu na to czy ciepło działa na nie w sposób bezpośredni czy też pośredni mają tendencję do zatrzymywania ciepła, dlatego też nieregularne źródła ciepła do których z pewnością należy: ogień,kominki, grille czy paleniska, mogą trwale uszkodzić strukturę desek, dlatego nie należy dopuszczać do kontaktu produktu z nieregularnym źródłem ciepła.

Prace budowlane w tym głównie murarskie: W przypadku jakichkolwiek prac murarskich taras musi być stale przykry folią bądź plandeką budowlaną, bowiem osady mineralne, które są pozostałością po pracach budowlanych mogą mieszać się z wodą i odparowywać pozostawiając na powierzchni desek osady, które tworzą białe ślady na tarasie co spowoduje, iż konieczna będzie regularna konserwacja desek polegająca na bardzo częstym ich myciu.

Grzyb / pleśń: Pojawia się okresowo, gdy materiał organiczny taki jak gnijące liście, pyłki czy drewno pozostają na powierzchni tarasu mając kontakt z wodą i powietrzem przy wysokiej temperaturze. Nie ma sposobu na całkowite wyeliminowanie pleśni czy grzyba, można jedynie zminimalizować ich pojawienie się i rozwój poprzez regularne usuwanie gnijących materiałów organicznych z powierzchni desek. . W przypadku pojawienia się pleśni bądź grzyba należy wyczyścić taras za pomocą ciepłej wody z ługiem mydlanym.

Zapoznaj się ze wskazówkami odnośnie czyszczenia desek kompozytowych UltraShield:

Wskazówki dotyczące czyszczenia Wskazówki dotyczące czyszczenia Ulotka informacyjna dotycząca czyszczenia produktów UltraShield.
Pobierz plik

Materiał UltraShield został wykonany w taki sposób, aby spełniał normy budowlane. W wyniku badań według ASTM spełnia on wszystkie normy. W celu zgłębienia wiedzy na temat konserwacji i pielęgnacji desek kompozytowych UltraShield zapraszamy do pobrania poniższych plików, znajdziecie tam Państwo szczegółowy opis.

Poczytaj więcej o tarasach kompozytowych UltraShield:

O tarasie UltraShield Dlaczego UltraShield ? Specyfikacja techniczna Struktura powierzchni Rodzaje desek Kolorystyka Montaż / porady Pobierz pliki

Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony, zgadzasz się na użycie plików cookie. OK