Mechaniczna Renowacja Tarasów Drewnianych Taras jak nowy nawet w przeciągu jednego dnia* Zobacz efekty
Renowacja tarasu
Kompozyt UltraShield Naturale Dotknij i poczuj najbardziej naturalną deskę kompozytową Przeczytaj więcej
UltrashieldNaturale
Kompleksowy montaż tarasów z drewna i kompozytu Usługi świadczymy na terenie całego kraju Sprawdź ofertę
Kompleksowy montaż
Softline - Trwały. Ekskluzywny. Niezniszczalny Rewolucyjny system tarasów drewnianych z niewidocznym montażem Dowiedz się więcej
Softline system
Egzotyczne deski fasadowe na Twoją elewację Największa różnorodność gatunków egzotycznych Sprawdź ofertę
Elewacja

308 zrealizowane projekty u inwestorów prywatnych

materiał dziesiątki tysięcy sprzedanych m2 desek tarasowych i elewacji

cały kraj realizujemy zamówienia na terenie całego kraju

602 240 160 masz pytania? skontaktuj się z nami w dogodny dla ciebie sposób

Sklep internetowy 24/7

Zrób zakupy online
Setki produktów, znane marki, pełna gama akcesoriów. Przejdź do sklepu
Kompleksowy montaż tarasów z drewna i kompozytu Szukasz wykonawcy swojego tarasu? Zapoznaj się z naszą ofertą kompleksowego montażu tarasów. Zobacz ofertę

Maszynowa renowacja tarasów - MRT

I Twój taras może wyglądać jak nowy! Świadczymy usługi MRT Zobacz efekty

Szeroki zasięg działania

Poszukujesz materialu na wykonanie tarasu lub elewacji? Skontatktuj się z nami w dogodny dla Ciebie sposób

T: +48 (33) 483 31 39
M: + 48 664 815 386
M: + 48 602 240 160
E: biuro@ideagarden.pl
Zamówienia realizujemy na terenie całego kraju.

Zamów bezpłatne próbki

desek tarasowych lub elewacyjnych Bezpłatnie dostarczymy próbki desek tarasowych i elewacyjnych - wystarczy wypełnić formularz... Wypełnij formularz

Charakterystyka systemu tarasowego TorroTimber

Sprawdź deski ThoroTimber w naszym sklepie!

Deski kompozytowe TorroTimber to produkt niemiecki, który w swoim składzie posiada do 75% włókien drzewnych pozyskiwanych z gospodarki leśnej i tartaku, dzięki czemu bez przeszkód można powiedzieć, że produkt tej marki inspirowany jest naturą. TorroTimber stanowi doskonałe połączenie jakości, trwałości i ekologii.

Analizując budowę desek kompozytowych TorroTimber warto wspomnieć, że nie posiadają one w swoim składzie PVC, a duża zawartość drewna wzmocniona została dodatkami wysokogatunkowych polimerów, które gwarantują trwałość materiału. 

TorroTimber zalety desek

Deski tarasowe TorroTimber Glacier: cechą charakterystyczną tej serii jest unikalna powierzchnia o dynamicznej, falistej strukturze, która nadają desce charakteru i niecodziennego wyglądu. Dzięki losowej metodzie w produkcji, każda deska jest wyjątkowa i trudno jest znaleźć dwie identyczne. Zabieg ten skutkuje naturalnością powierzchni i zapobiega przed sztucznym efektem plastikowych desek typowych dla tańszych, z reguły chińskich odpowiedników.

Deski tarasowe TorroTimber Dolomit: seria ta przeznaczona jest do jednostronnego układania tzn. że strona strukturyzowana, jest tą reprezentacyjną, a druga strona deski jest polerowana. Dolomit charakteryzuje się wyjątkową grą kolorów na desce, oraz niewielką, zaledwie 5 mm szczelina dylatacyjna, dzięki której taras nie tylko wygląda naturalnie pięknie, ale również tworzy harmonijną, spójną całość z otoczeniem. Deski kompozytowe TorroTimber Dolomit występują w dwóch kolorach: brązowym i szarym.

Deski tarasowe TorroTimber Trend: seria ta charakteryzuje się dwoma grubościami, dwoma szerokościami oraz dwoma różnymi powierzchniami wykończenia desek. W serii Trend wyróżnić można deski kompozytowe 19 mm x 130 mm dwustronnie ryflowane (drobny i gruby ryfl) oraz 16 mm x 163 mm (dwustronnie ryflowane). Deski kompozytowe Trend szczególnie upodobali sobie projektanci i architekci według, których produkty z tej serii pasują do każdej aranżowanej przestrzeni.

Deski tarasowe TorroTimber Dolomit Focus i Płyty tarasowe Dolomit: oba produkty wykonane zostały z innowacyjnego materiału jakim jest Powolit. Materiał ten stanowi połączenie pyłu skalnego z wiórami drewna, dzięki czemu produkty wykonane w tej technologi cechuje wyjątkowa wytrzymałość i trwałość. Produkty wykonane z powolitu usatysfakcjonują zarówno miłośników drewna jak i kamienia.

Naturalne włókna drewniane:

TorroTimber naturalne włókna drewniane

Efektem ubocznym wysokiej zawartości drewna w składzie desek kompozytowych TorroTimber jest możliwość wytrącenia się włókien łykowych i drewna na powierzchni desek w postaci np. łyka (jest to przejściowa warstwa pomiędzy korą a drewnem). Te drobiny drewna mogą pod wpływem intensywnych warunków atmosferycznych i wchłonięcia wody wystąpić na powierzchni zewnętrznej desek w postaci "wysypki" Wytrącenia takie dopuszczalne są na 0,03% powierzchni zewnętrznej produktu. Powierzchnia takich elementów nie może jednak przekroczyć 0,5 cm2. Z czasem pod wpływem codziennego użytkowania tarasu wytrącone drobiny się ścierają aż do całkowitego zaniknięcia, można je jednak usunąć również w sposób mechaniczny za pomocą papieru ściernego co nie spowoduje uszkodzenia produktu.

Zalety desek kompozytowych TorroTimber:

  • drewno zastosowane do produkcji desek w 100% pochodzi z odnawialnej gospodarki leśnej
  • nie zawierają w swoim skłądzie PVC
  • barwione są w masie
  • cechuje je wysoka odporność na grzyby, insekty,
  • mają antypoślizgową, szczotkowaną powierzchnię
  • nie ma ryzyka wystąpienia drzazg,
  • deska jest pełna dzięki czemu jest stabilniejsza
  • trwałość kolorów - deski nie szarzeją pod wpływem działania UV mimo dużej zawartości drewna
  • przyjemna dla gołych stóp faktura deski

Dojrzewanie kolorów desek TorroTimber

TorroTimber zmiana koloru desek

Dzięki różnym powierzchniom wykończenia, deski wyglądają pięknie i dają poczucie obcowania z naturalnym drewnem. Jednakże z uwagi na fakt iż posiadają one w swoim składzie aż do 75% włókien drewnianych to pod wpływem warunków atmosferycznych ulegają niewielkiej zmianie koloru. Tak naprawdę deski TorroTimber właściwą barwę uzyskują po około 6-8 miesiącach wystawienia produktu na działanie zewnętrznych warunków atmosferycznych. W tym czasie wszelkie różnice kolorystyczne wynikające np. z różnych partii produkcji czy też czasu układania desek niwelują się. Należy zdawać sobie sprawę, że w trakcie dojrzewania koloru, deski kompozytowe TorroTimber pokrywają się lekką patyną

Zobacz jak dojrzewają poszczególne kolory desek kompozytowych TorroTimber

Dojrzewanie koloru desek TorroTimber

Poczytaj więcej o tarasach kompozytowych TORROTIMBER:

O tarasie TorroTimber Dostępne serie Kolorystyka desek Dojrzewanie koloru Montaż Pielęgnacja desek Pliki do pobrania

Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony, zgadzasz się na użycie plików cookie. OK