Mechaniczna Renowacja Tarasów Drewnianych Taras jak nowy nawet w przeciągu jednego dnia* Zobacz efekty
Renowacja tarasu
Kompozyt UltraShield Naturale Dotknij i poczuj najbardziej naturalną deskę kompozytową Przeczytaj więcej
UltrashieldNaturale
Kompleksowy montaż tarasów z drewna i kompozytu Usługi świadczymy na terenie całego kraju Sprawdź ofertę
Kompleksowy montaż
Softline - Trwały. Ekskluzywny. Niezniszczalny Rewolucyjny system tarasów drewnianych z niewidocznym montażem Dowiedz się więcej
Softline system
Egzotyczne deski fasadowe na Twoją elewację Największa różnorodność gatunków egzotycznych Sprawdź ofertę
Elewacja

308 zrealizowane projekty u inwestorów prywatnych

materiał dziesiątki tysięcy sprzedanych m2 desek tarasowych i elewacji

cały kraj realizujemy zamówienia na terenie całego kraju

602 240 160 masz pytania? skontaktuj się z nami w dogodny dla ciebie sposób

Sklep internetowy 24/7

Zrób zakupy online
Setki produktów, znane marki, pełna gama akcesoriów. Przejdź do sklepu
Kompleksowy montaż tarasów z drewna i kompozytu Szukasz wykonawcy swojego tarasu? Zapoznaj się z naszą ofertą kompleksowego montażu tarasów. Zobacz ofertę

Maszynowa renowacja tarasów - MRT

I Twój taras może wyglądać jak nowy! Świadczymy usługi MRT Zobacz efekty

Szeroki zasięg działania

Poszukujesz materialu na wykonanie tarasu lub elewacji? Skontatktuj się z nami w dogodny dla Ciebie sposób

T: +48 (33) 483 31 39
M: + 48 664 815 386
M: + 48 602 240 160
E: biuro@ideagarden.pl
Zamówienia realizujemy na terenie całego kraju.

Zamów bezpłatne próbki

desek tarasowych lub elewacyjnych Bezpłatnie dostarczymy próbki desek tarasowych i elewacyjnych - wystarczy wypełnić formularz... Wypełnij formularz

Kompleksowy montaż tarasów

Jesteśmy firmą usługową która od lat zajmuje się wąską dziedziną, jaką niewątpliwie jest kompleksowy montaż tarasów drewnianych i kompozytowych. Działamy nie tylko na terenie Polski, ale również poza jej granicami. Lata doświadczeń pozwoliły nam na wykonanie setek tarasów, dzięki czemu już dziś możemy poszczycić się ogromną liczbą zadowolonych klientów, którzy chętnie polecają nasze usługi swoim znajomym i rodzinie.

Specjalizujemy się w kompleksowym montażu tarasów:

  • na gruncie
  • na istniejącej wylewce betonowej
  • tarasów "pływających"

Montaż tarasu na gruncieTarasy na gruncie Montaż tarasu na betonieTarasy na istniejącej wylewce Montaż tarasu pływającegoTarasy "pływające"

Niezależnie od tego jaki taras mamy do wykonania, czy jest on drewniany, czy też kompozytowy, czy jest na gruncie, wylewce betonowej czy też "pływający", najważniejsze jest to, iż dokładamy wszelkich starań, aby sprostać oczekiwaniom naszych klientów, a powierzone nam prace wykonujemy z należytą starannością i dbałością o każdy, nawet najdrobniejszy szczegół.

To do my assignment I usually use specialized resources for students. My favorite is this one domyassignmentsforme.com, as I can always be sure of the quality of provided content. I wouldn't say I like to spend too much time on some kinds of tasks, so such services are very handy.

Jeżeli i Ty marzysz o wspaniałym miejscu wypoczynku w zaciszu swojego domu, zapoznaj się z informacjami dotyczącymi tego, co należy przygotować, a następnie przesłać do nas drogą elektroniczną, aby otrzymać bezpłatną kalkulację, może wkrótce i Ty będziesz wypoczywał na wykonanym przez nas tarasie?!

Przeczytaj więcej jakich informacji potrzebujemy aby wycenić twój taras

Bezpłatna wycena

Pamiętaj, wszystkie wyceny przygotowywane są w oparciu o materiały dostarczone przez klienta, dzięki temu masz pewność, iż sporządzona kalkulacja ma charakter indywidualny, dostosowany do Twoich indywidualnych potrzeb.

Budowa tarasów drewnianych - jak to robimy

Pomimo upływu lat i nieustannie zmieniających się trendów, drewno egzotyczne to wciąż najczęściej wybierany materiał do budowy tarasów, balkonów, patio, czy też innych elementów małej architektury. Dla większości klientów, to produkt naturalny, który pomimo tego iż pracuje, zmienia barwę, pokrywa się patyną tj. szaro-srebrzystym nalotem, wymaga pielęgnacji i konserwacji minimum dwa razy w roku, to jednak wciąż jest to materiał naturalny, dający ciepło i poczucie bliskości z naturą.

Budowa tarasu z drewna

Najważniejszym czynnikiem przy budowie tarasu drewnianego jest rodzaj podbudowy na której ma on zostać wykonany, bowiem od niej uzależniony jest dobór odpowiedniej konstrukcji nośnej tarasu.

W przypadku tarasów budowanych na gruncie realizacja odbywa się niejako w dwóch etapach. Pierwszym jest wykonanie stabilnej podbudowy w postaci punktowych słupów betonowych, które wykonywane są od podstaw na miejscu inwestycji, natomiast drugim jest montaż tarasu.

Pomiędzy poszczególnymi etapami prac, w zależności od panujących warunków musi być przerwa około 2 tygodni. Jest to wymagany odstęp czasowy, niezbędny do prawidłowego związania betonu, co zagwarantuje stabilność i trwałość wykonanej podbudowy.

Kolejny etap prac rozpoczynamy od zakotwiczenia do słupów betonowych konstrukcji nośnej tarasu w postaci legarów głównych mocowanych w odstępach nie przekraczających 1-1,2m, a następnie mocowanych do nich kontr legarów w odstępach nie większych niż 0,5m. W ten sposób zainstalowane legary główne i kontr legary wykonane z drewna egzotycznego utworzą tzw. kratownicę, do której w dalszej kolejności mocowane będą deski tarasowe.

Inaczej sytuacja wygląda przy tarasach, których podbudowę stanowi płyta betonowa oraz przy tzw. tarasach pływających. Zazwyczaj w takiej sytuacji różnica poziomów między istniejącą wylewką betonową, a progiem drzwi tarasowych jest minimalna i wystarcza zaledwie na zainstalowanie jednego legara, dlatego też, większość tarasów wykonywanych na betonie charakteryzuje się pojedynczym legarowaniem kotwiczonym do podbudowy w odległościach nie przekraczających 0,5m.

Przy wszystkich typach tarasów, a więc zarówno tych wykonywanych na gruncie, jak i tych instalowanych na wylewce betonowej czy też tzw. tarasach pływających, należy pamiętać o prawidłowym wypoziomowaniu konstrukcji nośnej tarasu (tj. legarów), bowiem od tego w jaki sposób ta czynność zostanie wykonana uzależnione jest prawidłowe odprowadzenia wody opadowej z powierzchni tarasu. Ważne aby woda nie zalegała na deskach, a swobodnie z nich spływała.

Jednym z ostatnich etapów prac jest montaż desek tarasowych, który w przypadku drewna egzotycznego odbywa się głównie za pomocą wkrętów nierdzewnych typu SPAX-D mocowanych w sposób widoczny poprzez przykręcenie wkręta do deski od góry. Wyjątek stanowią tarasy wykonywane w systemie Sofline, które jako jedyne umożliwiają niewidoczny montaż tarasu za pomocą innowacyjnych klipów tarasowych. Po zainstalowaniu wszystkich desek, warto jest odkurzyć taras bądź umyć go za pomocą myjki ciśnieniowej typy Karcher, a następnie po jego wyschnięciu zaolejować deski przeznaczonym do tego celu specjalistycznym impregnatem (olejem), który to wydobędzie naturalną barwę drewna.

Przeczytaj więcej na temat budowy tarasu z drewna

Budowa tarasu od podstaw na gruncie Montaż tarasu na wylewce Budowa tarasu pływającego Zobacz nasze realizacje

Montaż tarasów z desek kompozytowych

Tarasy kompozytowe w odróżnieniu od tarasów drewnianych nie wymagają czasochłonnej pielęgnacji, dlatego z roku na rok zwiększa się liczba ich zwolenników. Podobnie jak ma to miejsce w przypadku tarasów wykonywanych z drewna egzotycznego, specjalizujemy się w budowie tarasów budowanych na gruncie, na istniejącej wylewce betonowej oraz tarasów pływających. Poszczególne etapy prac przy budowie tarasów kompozytowych są niemalże identyczne do tych opisanych powyżej przy tarasach drewnianych. Różnica może wystąpić jedynie przy doborze legarów oraz ich rozmieszczeniu.

Montaż tarasu kompozytowego

W przypadku tarasów wykonywanych na istniejącej podbudowie w postaci wylewki betonowej, większość producentów dopuszcza zastosowanie konstrukcji nośnej w postaci: legarów z drewna egzotycznego, legarów kompozytowych bądź też aluminiowych tzn. systemowych. Warto jednak pamiętać, iż rodzaj deski kompozytowej, producent oraz legar konstrukcyjny dyktują rozstaw pomiędzy poszczególnymi legarami, który może wynosić 0,4m bądź tak jak ma to miejsce przy tarasach drewnianych 0,5m.

Skoro większość opisanych prac wygląda podobnie, warto zatem skupić się na różnicach i zaletach tarasów kompozytowych. Po prawidłowo wypoziomowanym tarasie można przystąpić do instalowania desek kompozytowych, jednakże przed ich zamontowaniem należy zwrócić szczególną uwagę na kierunek szczotkowania deski. Jest on zaznaczony zazwyczaj w jednej z komór desek, ważne jest aby wszystkie deski układane były w jednym kierunku, gdyż dzięki temu barwa tarasu będzie bardziej jednolita.

To co z pewnością odróżnia tarasy kompozytowe od tarasów drewnianych, to sposób wykończenia krawędzi tarasu. W przypadku tarasów drewnianych zarówno na boki jak i czoło tarasu montuje się tę samą deskę, która jest zainstalowana na tarasie, natomiast w przypadku tarasów kompozytowych istnieje kilka rodzajów wykończenia: zaślepki w kolorze deski, listwa aluminiowa typu "F" dostępna w trzech kolorach, bądź też listwa PCV w kolorze deski. Niezależnie od wybranego rodzaju wykończenia, taras kompozytowy wygląda nowocześnie i elegancko.

Przeczytaj więcej na temat tarasów kompozytowych

Budowa tarasu od podstaw na gruncie Montaż tarasu na wylewce Budowa tarasu pływającego Zobacz nasze realizacje

Większość wskazówek dotyczących montażu tarasu kompozytowego znajdziecie na naszej stronie, jednakże jest wiele sytuacji z którymi poradzić sobie mogą tylko firmy, które od lat specjalizują się w tego typu pracach, dlatego czasem lepiej jest powierzyć budowę swojego tarasu fachowcom. Wszystkich serdecznie zapraszamy do skorzystania z usług naszej firmy.

Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony, zgadzasz się na użycie plików cookie. OK