Mechaniczna Renowacja Tarasów Drewnianych Taras jak nowy nawet w przeciągu jednego dnia* Zobacz efekty
Renowacja tarasu
Kompozyt UltraShield Naturale Dotknij i poczuj najbardziej naturalną deskę kompozytową Przeczytaj więcej
UltrashieldNaturale
Kompleksowy montaż tarasów z drewna i kompozytu Usługi świadczymy na terenie całego kraju Sprawdź ofertę
Kompleksowy montaż
Softline - Trwały. Ekskluzywny. Niezniszczalny Rewolucyjny system tarasów drewnianych z niewidocznym montażem Dowiedz się więcej
Softline system
Egzotyczne deski fasadowe na Twoją elewację Największa różnorodność gatunków egzotycznych Sprawdź ofertę
Elewacja

308 zrealizowane projekty u inwestorów prywatnych

materiał dziesiątki tysięcy sprzedanych m2 desek tarasowych i elewacji

cały kraj realizujemy zamówienia na terenie całego kraju

602 240 160 masz pytania? skontaktuj się z nami w dogodny dla ciebie sposób

Kompleksowy montaż tarasów z drewna i kompozytu Szukasz wykonawcy swojego tarasu? Zapoznaj się z naszą ofertą kompleksowego montażu tarasów. Zobacz ofertę

Maszynowa renowacja tarasów - MRT

I Twój taras może wyglądać jak nowy! Świadczymy usługi MRT Zobacz efekty

Szeroki zasięg działania

Poszukujesz materialu na wykonanie tarasu lub elewacji? Skontatktuj się z nami w dogodny dla Ciebie sposób

T: +48 (33) 483 31 39
M: + 48 664 815 386
M: + 48 602 240 160
E: biuro@ideagarden.pl
Zamówienia realizujemy na terenie całego kraju.

Zamów bezpłatne próbki

desek tarasowych lub elewacyjnych Bezpłatnie dostarczymy próbki desek tarasowych i elewacyjnych - wystarczy wypełnić formularz... Wypełnij formularz

Renowacja drewnianego tarasu

Drewno jako produkt naturalny i higroskopijny narażone jest na ciągłe działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych takich jak: słońce, deszcz, śnieg czy mróz, przez co ulega ono naturalnemu zużyciu, traci swój pierwotny kolor i pokrywa się szarym nalotem zwanym patyną.

Podstawowa pielęgnacja tarasu polegająca wyłącznie na umyciu okładziny drewnianej myjką ciśnieniowa i ponownym zaimpregnowaniu drewna olejem bezbarwnym bądź koloryzującym, jest czynnością doraźną która nie zawsze jest wstanie poradzić sobie z usunięciem patyny, brudu, czy starą powłoką olejową, która niejednokrotnie się złuszcza. Zatem co należy zrobić aby taras, będący niegdyś ozdobą domu, ogrodu czy restauracji, mógł wyglądać tak pięknie i okazale jak w dniu zakończenia montażu? Odpowiedź jest prosta, konieczna jest wizyta wykwalifikowanej ekipy, która przeprowadzi mechaniczną renowację tarasu nazwaną przez nas w skrócie MRT.

Taras przed czyszczeniemTaras przed czyszczeniem Czyszczenie mechaniczne tarasuCzyszczenie mechaniczne tarasu Efekt po czyszczeniu i impregnacjiEfekt po czyszczeniu i impregnacji

Na rynku europejskim jest wiele firm oferujących mechaniczne czyszczenie tarasów na mokro z zastosowaniem wszelkiego rodzaju silnych środków chemicznych mających na celu skuteczną walkę z naturalnym procesem szarzenia drewna. Metody te, nie są jednak wstanie usunąć w 100% nalotu i brudu zalegającego w ryflach desek. Ponadto, zastosowanie dużej ilości wody podczas renowacji wiąże się z wydłużeniem czasu oczekiwania na moment, w którym drewno będzie w pełni suche, co umożliwi jego ponowną impregnację olejem.

Maszynowe czyszczenie tarasu

Wychodząc naprzeciw naszym klientom, szanując ich czas jak również pieniądze, proponujemy Państwu maszynową renowację tarasu w systemie suchym. Innowacyjna maszyna szczotkująca, w której posiadaniu jesteśmy, umożliwia wyczyszczenie i zabezpieczenie tarasu nawet w jeden dzień. Proces szlifowania drewna odbywa się na sucho bez użycia wody i detergentów, a co najważniejsze zastosowane w maszynie szczotki o różnej ziarnistości, zostały tak skonstruowane, aby czyścić nie tylko górną warstwę desek, ale również jej krawędzie, boki, a przede wszystkim charakterystyczne dla drewna ryfle, które zostają dogłębnie wyczyszczone i zachowane w nienaruszonym stanie.

Maszynowe czyszczenie tarasu

Nasza maszyna wyposażona jest w zintegrowany odkurzacz ograniczający emisję pyłów powstających podczas szlifowania drewna, co gwarantuje iż powstały ze szlifowania pył nie zalega na powłoce wyczyszczonych desek.

Nowoczesna metoda maszynowej renowacji tarasu na sucho usuwa z drewna nie tylko brud, patynę czy glony ale również stare powłoki olejowe, dzięki czemu drewno odzyskuje swój pierwotny kolor i blask dzięki czemu wygląda niemalże tak samo pięknie, jak w dniu zakończenia montażu. Drewno ponownie jest świeże i jasne, a taras na nowo staje się wizytówką domu, ogrodu, restauracji czy hotelu.

Jeżeli i Ty marzysz o tym aby Twój taras wyglądał znów pięknie i świeżo, nie zwlekaj z podjęciem decyzji, skontaktuj się z nami już dziś i powierz odnowę swojego tarasu fachowcom, którzy w sposób profesjonalny zadbają o drewniane pokrycie twojego tarasu. Nie daj się zwieść "cudownym środkom" które rzekomo usuną z drewna zalegający brud i patynę bowiem żaden środek nie poradzi sobie z tym zadaniem w 100%.

Czyszczenie tarasu - etapy

Czyszczenie tarasu drewnianego zawsze przebiega w kilku etapach. Nieważne czy taras wykonany jest z desek ryflowanych czy gładkich, z drewna egzotycznego czy z gatunków typowo europejskich - proces czyszczenia desek jest następujący:

Etap I - Maszynowe czyszczenie desek Prace rozpoczynamy od maszynowego czyszczenia powierzchni tarasu oraz miejsc, w których jest możliwość użycia maszyny szczotkującej. Miejsce trudno dostępne w tym między innymi boki tarasu, schody, donice oraz miejsce styku desek tarasowych ze ścianą budynku - czyszczone są maszyną ręczną. Niejednokrotnie występuje konieczność użycia specjalistycznych środków ułatwiających usuwanie patyny z miejsc trudno dostępnych lub częściowa rozbiórka tarasu (pojedyncze deski).

Etap II - Środek odszarzający Po zakończeniu maszynowego czyszczenia tarasu oraz miejsc trudno dostępnych na taras nakładany jest preparat odszarzający mający na celu uzyskanie jeszcze lepszego efektu końcowego. Po około 30 minutach następuje mycie i płukanie całego tarasu przy pomocy myjki ciśnieniowej ze specjalną dostawką w celu zmycia pozostałości preparatu, pyłu i innych powstałych w wyniku pracy renowacyjnej zanieczyszczeń.

Etap III - Konserwacja wyczyszczonego tarasu Ostatni etap to konserwacja wyczyszczonego tarasu, która przeprowadzana jest w momencie, gdy taras jest już w pełni suchy. Wszystkie zastosowane podczas czyszczenia desek zabiegi mają na celu maksymalnie usunąć patynę, brud oraz stare powłoki lakiernicze zalegające na tarasie.

Pobierz broszurę informacyjną o usłudze MRT:

Ulotka informacyjna Folder informacyjny Ulotka, w której przedstawiono dostępne rozwiązanie tarasowe, elewacyjne i ogrodzeniowe marki Twinson.
Pobierz plik

Cennik systemu tarasowego Twinson Portfolio wykonanych prac Folder z zamieszczonymi zdjęciami wykonanych prace renowacyjnych
Pobierz plik

Efekty naszych prac możecie Państwo zobaczyć w zaprezentowanej poniższej galerii, gdzie przedstawiona została foto relacja z przykładowych prac renowacyjnych przeprowadzonych u naszych klientów.

Galeria realizacji przykładowych renowacji tarasów drewnianych:

Czyszczenie tarasu z deski BangkiraiCzyszczenie tarasu z desek Bangkirai Czyszczenie desek MassarandubaCzyszczenie desek Massaranduba Renowacja płytek BangkiraiRenowacja płytek tarasowych Bangkirai Mechaniczne czyszczenie CumaruMechaniczne czyszczenie desek Cumaru Renowacja tarasu z Ipe LapachoRenowacja tarasu z Ipe Lapacho Renowacja deski BangkiraiRenowacja deski tarasowej Bangkirai Czyszczenie maszynowe desek BangkiraiCzyszczenie maszynowe desek Bangkirai Czyszczenie desek BangkiraiCzyszczenie desek z drewna Bangkirai

Jak widać na zaprezentowanych fotografiach, drewno przed wykonaniem maszynowej renowacji jest zszarzałe, pokryte patyną, a w ryflach zalega warstwa brudu i starej powłoki olejowej. Jedynym, skutecznym, a zarazem sprawdzonym sposobem na odnowę tarasu i pozbycie się mało okazałego nalotu jest skorzystanie z usług wykwalifikowanej ekipy, która przy pomocy innowacyjnej maszyny wyposażonej w szczotki o różnej ziarnistości precyzyjnie dotrze w miejsca trudno osiągalne dla zwykłej myjki ciśnieniowej.

Jeżeli jesteście Państwo zainteresowani otrzymaniem oferty na MRT prosimy o kontakt telefoniczny pod numerem: 33 483 31 39, bądź e-mailowy na adres biuro@ideagarden.pl.

Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony, zgadzasz się na użycie plików cookie. OK