Mechaniczna Renowacja Tarasów Drewnianych Taras jak nowy nawet w przeciągu jednego dnia* Zobacz efekty
Renowacja tarasu
Kompozyt UltraShield Naturale Dotknij i poczuj najbardziej naturalną deskę kompozytową Przeczytaj więcej
UltrashieldNaturale
Kompleksowy montaż tarasów z drewna i kompozytu Usługi świadczymy na terenie całego kraju Sprawdź ofertę
Kompleksowy montaż
Softline - Trwały. Ekskluzywny. Niezniszczalny Rewolucyjny system tarasów drewnianych z niewidocznym montażem Dowiedz się więcej
Softline system
Egzotyczne deski fasadowe na Twoją elewację Największa różnorodność gatunków egzotycznych Sprawdź ofertę
Elewacja

308 zrealizowane projekty u inwestorów prywatnych

materiał dziesiątki tysięcy sprzedanych m2 desek tarasowych i elewacji

cały kraj realizujemy zamówienia na terenie całego kraju

602 240 160 masz pytania? skontaktuj się z nami w dogodny dla ciebie sposób

Sklep internetowy 24/7

Zrób zakupy online
Setki produktów, znane marki, pełna gama akcesoriów. Przejdź do sklepu
Kompleksowy montaż tarasów z drewna i kompozytu Szukasz wykonawcy swojego tarasu? Zapoznaj się z naszą ofertą kompleksowego montażu tarasów. Zobacz ofertę

Maszynowa renowacja tarasów - MRT

I Twój taras może wyglądać jak nowy! Świadczymy usługi MRT Zobacz efekty

Szeroki zasięg działania

Poszukujesz materialu na wykonanie tarasu lub elewacji? Skontatktuj się z nami w dogodny dla Ciebie sposób

T: +48 (33) 483 31 39
M: + 48 664 815 386
M: + 48 602 240 160
E: biuro@ideagarden.pl
Zamówienia realizujemy na terenie całego kraju.

Zamów bezpłatne próbki

desek tarasowych lub elewacyjnych Bezpłatnie dostarczymy próbki desek tarasowych i elewacyjnych - wystarczy wypełnić formularz... Wypełnij formularz

Jak powstaje kompozyt Twinson?

Sprawdź deski Twinson w naszym sklepie!

Marka Twinson/Inoutic należy do grupy Deceuninck będącej liderem na rynku światowym w zakresie produkcji profili PVC do stolarki okiennej, która stanowi 80% działalności firmy, pozostałe 20% to produkcja systemów tarasowych, elewacyjnych i ogrodzeniowych wykonywanych między innymi z drewna syntetycznego. Inoutic to firma z długoletnim doświadczeniem w branży. Od ponad 70 lat tworzy coraz to nowsze i bardziej zaawansowane technologie gwarantujące klientom komfortowe, funkcjonalne, a jednocześnie nowoczesne rozwiązania nie tylko dla domu, ale i ogrodu. Wysoką jakość produktów grupy Deceuninck potwierdzają liczne wyróżnienia, certyfikaty oraz prestiżowe nagrody branżowe.

Deski Twisnon - jak powstają

Innowacyjny materiał - deska tarasowa PVC Firma INOUTIC / DECEUNINCK jako wiodący producent profili PVC za sprawą wielu lat ciężkiej pracy oraz niezliczonej ilości przeprowadzonych badań opracowała formułę, która pozwoliła na połączenie dwóch składników: drewna i PVC w jednolitą masę, tworząc produkt o ponadczasowej trwałości, znany jako kompozyt Twinson. Materiał ten z powodzeniem może konkurować z jakością innych, dostępnych na rynku rozwiązań, bowiem stanowi on połączenie estetyki i naturalności drewna z trwałością PVC.

Deski tarasowe PVC Twinson powstają z innowacyjnego kompozytu drewna sosnowego i PCV (polichlorku winylu) wykorzystywanego na szeroką skalę, chociażby w przemyśle medycznym. Do produkcji desek tarasowych, elewacyjnych i ogrodzeniowych, marka Twinson wykorzystuje szybko rosnącą sosnę z miejsc, które są stale zalesiane, co potwierdza otrzymany przez producenta certyfikat międzynarodowej organizacji, promującej ekologiczne i innowacyjne praktyki w leśnictwie tzw. PEFC, co stanowi dowód na duże zaangażowanie producenta w ochronę środowiska.

Tworzenie materiału Proces powstawania desek polimerowych jest czasochłonny i wymaga sporego doświadczenia, bowiem w procesie produkcji naturalne włókna drewna oraz PVC poddane zostają zabiegowi tzw. ekstruzji mającej na celu wymieszanie składników w jednolitą masę, dzięki czemu produkt finalny nie wymaga czasochłonnej i kosztownej pielęgnacji, jaka jest niezbędna w przypadku każdego drewna naturalnego, nawet tego egzotycznego. Warto pamiętać, iż deski kompozytowe są produktem półnaturalnym, dlatego zarówno ich kolor, jak i długość desek ulega niewielkim zmianom, dzieje się tak za sprawą podstawowego składnika desek, jakim jest drewno.

Powstawanie desek Twinson

Zastosowanie i wykorzystanie desek z drewna syntetycznego Pod wpływem panujących warunków atmosferycznych deski z tworzywa sztucznego w zależności od wybranego koloru stają się o ton jaśniejsze bądź o ton ciemniejsze od pierwotnej barwy. Proces ten jest efektem absorpcji wody przez włókna drewna i stabilizacji promieni UV. Nie należy się jednak martwić, gdyż zmiana barwy kompozytu jest jednorazowa i z czasem się ustabilizuje.

Zastosowane w procesie produkcji barwniki i stabilizatory gwarantują stabilność kształtów, a ich bogata kolorystyka wyrażona w 6 naturalnych kolorach sprawia, iż systemy tarasowe Twinson można z łatwością wkomponować w każdą zaaranżowaną przestrzeń. Marka Twinson jako jedna z nielicznych na świecie może się pochwalić szerokim spektrum zastosowania swoich produktów, które wykorzystywane są nie tylko do budowy tarasów z konglomeratu, balkonów, ścieżek i patio, ale również elewacji i ogrodzeń. Nieskończona liczba rozwiązań, jak również bogata oferta systemów kompozytowych powodują, iż materiał ten cieszy się niesłabnącą popularnością nie tylko wśród inwestorów prywatnych, ale również biur architektonicznych, które coraz częściej sięgają po produkty tej marki.

Więcej na temat tarasów kompozytowych Twinson

O tarasie Twinson Specyfikacja Zalety kompozytu Rodzaje desek Kolorystyka Montaż / porady Czyszczenie Zobacz nasze realizacje Pliki do pobrania

Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony, zgadzasz się na użycie plików cookie. OK