Mechaniczna Renowacja Tarasów Drewnianych Taras jak nowy nawet w przeciągu jednego dnia* Zobacz efekty
Renowacja tarasu
Kompozyt UltraShield Naturale Dotknij i poczuj najbardziej naturalną deskę kompozytową Przeczytaj więcej
UltrashieldNaturale
Kompleksowy montaż tarasów z drewna i kompozytu Usługi świadczymy na terenie całego kraju Sprawdź ofertę
Kompleksowy montaż
Softline - Trwały. Ekskluzywny. Niezniszczalny Rewolucyjny system tarasów drewnianych z niewidocznym montażem Dowiedz się więcej
Softline system
Egzotyczne deski fasadowe na Twoją elewację Największa różnorodność gatunków egzotycznych Sprawdź ofertę
Elewacja

308 zrealizowane projekty u inwestorów prywatnych

materiał dziesiątki tysięcy sprzedanych m2 desek tarasowych i elewacji

cały kraj realizujemy zamówienia na terenie całego kraju

602 240 160 masz pytania? skontaktuj się z nami w dogodny dla ciebie sposób

Sklep internetowy 24/7

Zrób zakupy online
Setki produktów, znane marki, pełna gama akcesoriów. Przejdź do sklepu
Kompleksowy montaż tarasów z drewna i kompozytu Szukasz wykonawcy swojego tarasu? Zapoznaj się z naszą ofertą kompleksowego montażu tarasów. Zobacz ofertę

Maszynowa renowacja tarasów - MRT

I Twój taras może wyglądać jak nowy! Świadczymy usługi MRT Zobacz efekty

Szeroki zasięg działania

Poszukujesz materialu na wykonanie tarasu lub elewacji? Skontatktuj się z nami w dogodny dla Ciebie sposób

T: +48 (33) 483 31 39
M: + 48 664 815 386
M: + 48 602 240 160
E: biuro@ideagarden.pl
Zamówienia realizujemy na terenie całego kraju.

Zamów bezpłatne próbki

desek tarasowych lub elewacyjnych Bezpłatnie dostarczymy próbki desek tarasowych i elewacyjnych - wystarczy wypełnić formularz... Wypełnij formularz

Modrzew Syberyjski

Sprawdź deski z modrzewia syberyjskiego w naszym sklepie!

To idealna alternatywa dla tych z Państwa, którzy marzą o naturalnym, drewnianym tarasie w rozsądnej, nieco niższej cenie do tej charakterystycznej dla egzotycznych gatunków drzew. Taras z modrzewia syberyjskiego jest jednym z najczęściej wybieranych. Ten gatunek drewna tarasowego wygrywa z sosną, świerkiem i modrzewiem europejskim. Dzieje się tak za sprawą surowego, mroźnego klimatu, w którym wzrasta, a dzięki któremu cechuje się wysoką odpornością i wytrzymałością szacowaną na 6-11 lat w przypadku tarasów mających kontakt z gruntem.

Tarasy drewniane

Deski tarasowe z modrzewia europejskiego - elegancja i wytrzymałość w jednym Deski tarasowe z modrzewia syberyjskiego cechują się gęstym usłojeniem z typowym dla tego gatunku rysunkiem drewna, jak również przyjazną kolorystyką wyrażoną w ciepłej, żółto-miodowej barwie zmieniającej się pod wpływem warunków atmosferycznych w czerwono-brązową.

Taras z modrzewia syberyjskiego to idealne rozwiązanie dla wszystkich, którzy akceptują prawdziwą naturę drewna ze wszystkimi jego atutami i niedoskonałościami. Cechą naturalną tego gatunku są spękania, jak również rozszczepianie się desek szczególnie w okresie letnim podczas intensywnego wiatru i promieniowania UV, kiedy to modrzew zsycha się (kurczy), co powoduje jego wzmożoną pracę.

Kolejną istotną cechą, jaką wykazują deski tarasowe z modrzewia, oprócz spękań, rys i przebarwień są typowe dla tego gatunku czarne sęki, które sporadycznie mogą wypaść, pozostawiając po sobie otwory wielkości monety oraz naturalne olejki żywiczne.

Pielęgnacja i konserwacja tarasu z modrzewia Zapewne zastanawiacie się Państwo, w jaki sposób należy dbać o taras, który wykonano z gatunku modrzew syberyjski, aby wyglądał świeżo o każdej porze roku?! Odpowiedź jest prosta, najważniejsza jest systematyczna pielęgnacja i konserwacja drewna. Bieżąca pielęgnacja polega na regularnym usuwaniu zanieczyszczeń z powierzchni tarasu za pomocą szczotki i wody. Można w tym celu zastosować myjkę typu Karcher, jednakże należy ostrożnie dobierać siłę strumienia wody, aby przypadkiem nie uszkodzić struktury drewna.

Olejowanie będzie niezbędne Oprócz zabiegów pielęgnacyjnych, dużą rolę odgrywa inna czynność. Deski tarasowe z drewna, jakim jest modrzew syberyjski muszą być regularnie olejowane. Czynność powinna być wykonywana minimum 2-3 razy w roku (wiosną, latem i jesienią). W tym celu najlepiej zastosować sprawdzone preparaty takie jak olej z filtrem UV od renomowanej firmy, który ochroni drewno przed wilgocią, promieniowaniem UV, jak również ułatwi późniejszą pielęgnację tarasu. Decydując się na drewno na tarasie, należy pamiętać, że jest to produkt naturalny, który pracuje tzn. kurczy się i rozszerza, a jego olejowanie nie jest procesem trwałym, dlatego konieczne jest częste powtarzanie tej czynności.

Taras Softline

Taras z modrzewia cechuje jasna barwa, którą można wydobyć poprzez zastosowanie oleju bezbarwnego bądź w łatwy, a zarazem skuteczny sposób wybarwić za pomocą olejów koloryzujących z filtrem UV.

Odpowiednie olejowanie desek tarasu zapewni im perfekcyjny wygląd przez długie lata Dzięki bogatej palecie barw olejów, wyrażonej w nowoczesnych odcieniach szarości, grafitów i nasyconych brązów, jak również czerwieni, można uzyskać efekt łudząco przypominający kolorystykę typową dla egzotycznych gatunków drzew.

Warto pamiętać, iż deski tarasowe z modrzewia syberyjskiego pozostawione bez jakiejkolwiek impregnacji czy to olejem bezbarwnym, czy też koloryzującym będą w większym stopniu narażone na działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych takich jak: słońce, deszcz, wiatr, mróz, pod wpływem, których straci swą naturalną barwę i pokryje się srebrzysto-szarym nalotem zwanym potocznie patyną.

Systematyczność i regularna pielęgnacja kluczem do sukcesu W celu spowolnienia procesu szarzenia (patynowienia), na jaki narażony jest taras z modrzewia, warto dbać o niego, pamiętając o pielęgnacji mającej na celu usunięcie zabrudzeń, jak również konserwacji w postaci olejowania, która zalecana jest minimum 2-3 razy w ciągu roku. Istnieją jednak sytuacje, w których klienci z powodu braku czasu bądź innych czynników zaprzestają impregnacji tarasu przez dłuższy czas, w wyniku czego deski tarasowe z modrzewia syberyjskiego stają się materiałem pozbawionym jakiegokolwiek koloru, wyglądającym na stary i zaniedbany. W takiej sytuacji warto powierzyć odnowę tarasu fachowcom i skorzystać z usługi maszynowej renowacji tarasu, której zadaniem jest usunięcie w sposób mechaniczny szarego nalotu na deskach tzw. patyny, starych powłok olejowych, umycie tarasu, a następnie ponowna jego impregnacja. Nasza firma od kilku lat zajmuje się tego typu zleceniami - więcej na temat maszynowej renowacji, której można poddać taras z modrzewia syberyjskiego, znajdziecie Państwo w zakładce „renowacja tarasu".

Więcej na temat modrzewia syberyjskiego

Specyfikacja gatunku Profile desek Konserwacja Zobacz nasze realizacje Zapytaj o wycenę

Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony, zgadzasz się na użycie plików cookie. OK