Mechaniczna Renowacja Tarasów Drewnianych Taras jak nowy nawet w przeciągu jednego dnia* Zobacz efekty
Renowacja tarasu
Kompozyt UltraShield Naturale Dotknij i poczuj najbardziej naturalną deskę kompozytową Przeczytaj więcej
UltrashieldNaturale
Kompleksowy montaż tarasów z drewna i kompozytu Usługi świadczymy na terenie całego kraju Sprawdź ofertę
Kompleksowy montaż
Softline - Trwały. Ekskluzywny. Niezniszczalny Rewolucyjny system tarasów drewnianych z niewidocznym montażem Dowiedz się więcej
Softline system
Egzotyczne deski fasadowe na Twoją elewację Największa różnorodność gatunków egzotycznych Sprawdź ofertę
Elewacja

308 zrealizowane projekty u inwestorów prywatnych

materiał dziesiątki tysięcy sprzedanych m2 desek tarasowych i elewacji

cały kraj realizujemy zamówienia na terenie całego kraju

602 240 160 masz pytania? skontaktuj się z nami w dogodny dla ciebie sposób

Sklep internetowy 24/7

Zrób zakupy online
Setki produktów, znane marki, pełna gama akcesoriów. Przejdź do sklepu
Kompleksowy montaż tarasów z drewna i kompozytu Szukasz wykonawcy swojego tarasu? Zapoznaj się z naszą ofertą kompleksowego montażu tarasów. Zobacz ofertę

Maszynowa renowacja tarasów - MRT

I Twój taras może wyglądać jak nowy! Świadczymy usługi MRT Zobacz efekty

Szeroki zasięg działania

Poszukujesz materialu na wykonanie tarasu lub elewacji? Skontatktuj się z nami w dogodny dla Ciebie sposób

T: +48 (33) 483 31 39
M: + 48 664 815 386
M: + 48 602 240 160
E: biuro@ideagarden.pl
Zamówienia realizujemy na terenie całego kraju.

Zamów bezpłatne próbki

desek tarasowych lub elewacyjnych Bezpłatnie dostarczymy próbki desek tarasowych i elewacyjnych - wystarczy wypełnić formularz... Wypełnij formularz

Twinson - Montaż / porady

Sprawdź deski Twinson w naszym sklepie!

Systemy tarasowe Twinson / Inoutic to gotowe, w pełni kompletne rozwiązania montażowe dostosowane do wszystkich rodzajów podłoży tj. tarasów na gruncie, wylewce betonowej jak również tarasów pływających. Minimalna różnica poziomów, jaka musi być zachowana pomiędzy istniejącą podbudową (wylewka betonową bądź gruntem), a progiem drzwi tarasowych to ok 5 cm-6 cm. W przypadku tak niewielkiej różnicy wysokości, swobodę instalacji systemów Twinson umożliwiają oferowane przez producenta profile aluminiowe dostępne w kilku wysokościach (16 mm, 50 mm i 80 mm).

Montaż tarasu twinson - porady

Firma Twinson oferuje klientom kilka rozwiązań systemowych w zakresie konstrukcji nośnej tarasu, która w dużej mierze uzależniona jest od istniejącej podbudowy bądź jej braku. W przypadku większości tarasów w miejscu inwestycji znajduje się wylewka betonowa bądź inny rodzaj stabilnej, pełnej podbudowy takiej jak kostka brukowa czy też płytki.

W takich przypadkach producent zaleca zastosowanie legarów kompozytowych o przekroju 35mm x 48mm lub legarów egzotycznych o przekroju 40mm x 60mm bądź 42mm x 70mm. Wybór legara uzależniony jest od indywidualnych preferencji inwestora oraz od dostępnej różnicy poziomów między płytą betonową a progiem drzwi tarasowych.

Najważniejszy jest tak naprawdę rozstaw pomiędzy poszczególnymi legarami, który w przypadku desek kompozytowych nie może przekroczyć 40cm - 50cm (licząc od tzw. punktu "0"). Konstrukcja nośna tarasu powinna zostać wypoziomowana i zamocowana na istniejącej płycie w kierunku odwrotnym do kierunku układania desek. Po prawidłowej instalacji legarów można spokojnie przystąpić do montażu desek kompozytowych, które w odróżnieniu do tarasów drewnianych mocowane są do legarów za pomocą systemowych, niewidocznych klipów wykonanych z tworzywa sztucznego.

Dzięki tego typu rozwiązaniom można w łatwy sposób zdemontować pojedynczą deskę poprzez jej wysunięcie, bez rozbierania całego tarasu. Najważniejszym elementem na który należy zwrócić szczególną uwagę przy montażu desek, jest kierunek ich szczotkowania, który zaznaczony jest wewnątrz drugiej komory każdej deski za pomocą zgrubienia. Instalując deski w jednym kierunku szczotkowania mamy większe prawdopodobieństwo iż taras będzie jednolity kolorystycznie.Deski kompozytowe Twinson charakteryzują się ryflowaną (szczotkowaną) powierzchnią o właściwościach antypoślizgowych co niewątpliwie wpływa na komfort i bezpieczeństwo jej użytkowników.

Pobierz instrukcję montażu

Instrukcja montażu O-Terrace Instrukcja montażu O-Terrace Instrukcja montażu desek tarasowych Twinson Terrace w języku polskim.
Pobierz plik

Instrukcja montażu Terrace Massive Instrukcja montażu Terrace Massive Instrukcja montażu desek tarasowych Twinson Terrace Massive - jezyk angielski.
Pobierz plik

O ile montaż tarasu na istniejącej podbudowie nie jest rzeczą skomplikowaną, o tyle w przypadku tarasów wykonywanych od tzw. podstaw czyli na gruncie, pewną trudność może sprawić prawidłowe wykonanie i wypoziomowanie konstrukcji nośnej tarasu. Pierwszym etapem prac w przypadku budowy tarasów na gruncie, jest wykonanie podbudowy pod taras w postaci punktowych słupów betonowych, które jako jedyne gwarantuje stabilność i trwałość tarasu na lata. Najistotniejszy jest odpowiedni rozstaw pomiędzy poszczególnymi słupkami betonowymi, głębokość odwiertów, oraz jakość ich wykonania. Dlatego mając świadomość jak ważne jest prawidłowe wykonanie podbudowy warto tego typu prace powierzyć fachowcom.

Zobacz jak montujemy tarasy kompozytowe:

Konstrukcja pod taras z deski kompozytowej

Z uwagi na fakt, iż podbudowa tarasu na gruncie nie stanowi jednolitej powierzchni, zarówno legary główne jak i kontr legary czyli tzw. kratownica powinna zostać wykonana z solidnego drewna egzotycznego o odpowiedniej gęstości i przekroju, bądź z systemowych profili aluminiowych firmy Twinson. Należy pamiętać, że w przypadku tarasów na ziemi, stosowanie legarów kompozytowych jest niedopuszczalne, ponieważ ten rodzaj legara wymaga stałego punktu podparcia na całej swej długości, dlatego może on być wykorzystywany wyłącznie w przypadku tarasów montowanych na wylewce betonowej, płytkach czy też innej pełnej podbudowie.

Po zamocowaniu i prawidłowym wypoziomowaniu kratownicy (legarów głównych i kontr legarów) można bez przeszkód przystąpić do montażu desek kompozytowych za pomocą niewidocznych klipsów montażowych gwarantujących bezproblemowe użytkowanie tarasu. Ostatnim etapem prac jest zamaskowanie konstrukcji nośnej tarasu za pomocą systemowych listw wykończeniowych. W tym celu można zastosować rekomendowany przez producenta profil aluminiowy typu "F" występujący w kolorze czarnym, brązowym lub srebrnym, bądź zdecydować się na zakup listwy maskującej PVC w kolorze deski. Wybór wykończenia jest kwestią indywidualną, uzależnioną od preferencji i gustu inwestora.

Deski kompozytowe Twinson mają szeroki wachlarz zastosowań, dlatego z powodzeniem mogą być układane na gruncie, wylewce betonowej, płytkach bądź bezpośrednio na hydroizolacji bez ryzyka jej uszkodzenia. Dzięki bogatej ofercie desek i akcesoriów do montażu, system Twinson, cieszy się niesłabnącą popularnością nie tylko wśród inwestorów prywatnych, ale również instytucji publicznych.

Poczytaj więcej o tarasach twinson

O tarasie Twinsony Jak powstaje ? Specyfikacja Zalety kompozytu Rodzaje desek Kolorystyka Czyszczenie Zobacz nasze realizacje Pliki do pobrania

Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony, zgadzasz się na użycie plików cookie. OK