Mechaniczna Renowacja Tarasów Drewnianych Taras jak nowy nawet w przeciągu jednego dnia* Zobacz efekty
Renowacja tarasu
Kompozyt UltraShield Naturale Dotknij i poczuj najbardziej naturalną deskę kompozytową Przeczytaj więcej
UltrashieldNaturale
Kompleksowy montaż tarasów z drewna i kompozytu Usługi świadczymy na terenie całego kraju Sprawdź ofertę
Kompleksowy montaż
Softline - Trwały. Ekskluzywny. Niezniszczalny Rewolucyjny system tarasów drewnianych z niewidocznym montażem Dowiedz się więcej
Softline system
Egzotyczne deski fasadowe na Twoją elewację Największa różnorodność gatunków egzotycznych Sprawdź ofertę
Elewacja

308 zrealizowane projekty u inwestorów prywatnych

materiał dziesiątki tysięcy sprzedanych m2 desek tarasowych i elewacji

cały kraj realizujemy zamówienia na terenie całego kraju

602 240 160 masz pytania? skontaktuj się z nami w dogodny dla ciebie sposób

Sklep internetowy 24/7

Zrób zakupy online
Setki produktów, znane marki, pełna gama akcesoriów. Przejdź do sklepu
Kompleksowy montaż tarasów z drewna i kompozytu Szukasz wykonawcy swojego tarasu? Zapoznaj się z naszą ofertą kompleksowego montażu tarasów. Zobacz ofertę

Maszynowa renowacja tarasów - MRT

I Twój taras może wyglądać jak nowy! Świadczymy usługi MRT Zobacz efekty

Szeroki zasięg działania

Poszukujesz materialu na wykonanie tarasu lub elewacji? Skontatktuj się z nami w dogodny dla Ciebie sposób

T: +48 (33) 483 31 39
M: + 48 664 815 386
M: + 48 602 240 160
E: biuro@ideagarden.pl
Zamówienia realizujemy na terenie całego kraju.

Zamów bezpłatne próbki

desek tarasowych lub elewacyjnych Bezpłatnie dostarczymy próbki desek tarasowych i elewacyjnych - wystarczy wypełnić formularz... Wypełnij formularz

Deski UltraShield - Montaż / porady

Sprawdź deski Ultrashield w naszym sklepie!

Deski kompozytowe UltraShield tak jak większość konglomeratów sprzedawane są w komplecie ze wszystkimi akcesoriami umożliwiającymi samodzielny montaż tarasu. Jednakże z uwagi na różnorodność podbudowy (wylewka betonowa, grunt, kostka brukowa) dobór odpowiedniej konstrukcji nośnej spośród legarów kompozytowych, drewnianych i aluminiowych, jak również elementów wykończeniowych (listwy, zaślepki), sprawia że ;rozsądniej jest powierzyć instalację tarasu fachowcom. 

Montaż desek UltraShield

Ich wiedza teoretyczna połączona z wieloletnią praktyką i doświadczeniem w montowaniu tarasów pozwoli Państwu uniknąć podstawowych błędów montażowych.

Jeżeli mimo wszystko zdecydujecie się Państwo na samodzielny montaż tarasu z desek UltraShield, to przed przystąpieniem do jakichkolwiek prac instalacyjnych należy zadbać o swoje bezpieczeństwo i pomyśleć o zapewnieniu sobie maksymalnej ochrony chociażby w postaci rękawic ochronnych, maski chroniącej drogi oddechowe, okularów ochronnych, odzieży roboczej z długimi rękawami i nogawkami. 

Oprócz tego warto przygotować odpowiedni sprzęt do instalacji desek. W przypadku desek kompozytowych UltraShield dopuszczalne jest zastosowanie standardowych narzędzi stosowanych do obróbki drewna, należy jednak zwrócić uwagę aby wszystkie ostrza miały węglikowe krawędzie.

Najistotniejsze wskazówki dotyczące montażu systemu tarasowego ULTRASHIELD:

Ładunki elektrostatyczne: Na deskach UltraShield może dojść do nagromadzenia się ładunków elektrostatycznych, co stanowi naturalne zjawisko wielu produktów wykonanych z tworzywa sztucznego, proces ten jest tymczasowy.

Składowanie materiału: jeżeli po zakupie materiału na taras nie planujecie Państwo od razu przystąpić do ich instalacji, należy wówczas zadbać o prawidłowe składowanie materiału. Deski nie mogą leżeć na nierównej, wyboistej powierzchni - muszą być składowane na równej powierzchni.

Aklimatyzacja materiału: Przed montażem deski powinny być składowane minimum 2 dni na twardym, stabilnym podłożu. Aklimatyzacja ma za zadanie wyeliminowanie problemów zarówno z dylatacją jak i kurczeniem i rozprężaniem się materiału po montażu. Należy pamiętać, że składowanie desek na niestabilnym podłoży takim jak piasek czy żwir może doprowadzić do trwałego odkształcenia materiału.

Wentylacja: System tarasowy UltraShield nie zakłada montażu desek bezpośrednio na gruncie czy wylewce betonowej. Deski kompozytowe muszą być zainstalowane na podbudowie wykonanej z legarów systemowych z kompozytu, aluminium bądź drewna naturalnego, ale tylko egzotycznego. Ma to na celu zagwarantowanie prawidłowej wentylacji, a tym samym zminimalizowanie wchłaniania wilgoci.

Konstrukcja nośna tarasu: Po dokonaniu wyboru odpowiednich legarów spośród kompozytowych, aluminiowych czy egzotycznych można przystąpić do wykonania konstrukcji nośnej pod deski. Należy jednak pamiętać o zachowaniu prawidłowych odstępów pomiędzy legarami. W przypadku desek kompozytowych UltraShield Naturale UH02 w budownictwie prywatnym rozstaw legarów nie może przekraczać 40 cm, natomiast w przypadku tarasów przeznaczonych do użytku publicznego rozstaw wynosi 30 cm. Montując konstrukcję nośną tarasu w postaci legarów należy pamiętać o ich wypoziomowaniu z odpowiednim spadkiem, co umożliwi prawidłowe odprowadzanie wody opadowej.

Montaż desek UltraShield: Montując pierwszą i ostatnią deskę na tarasie należy wykorzystać klips startowy. W przypadku kolejnych desek stosuje się systemowe klipy umożliwiające niewidoczny montaż desek. Należy pamiętać iż zastosowanie innych łączników niż systemowe, dedykowane przez producenta skutkuje utratą gwarancji.

Montaż listwy wykończeniowej: Instalując listwę wykończeniową nie należy przykręcać jej bezpośrednio do deski tarasowej - zawsze należy przymocować ją do legara kompozytowego, aluminiowego bądź drewnianego.

Montaż zaślepek: Zaślepki należy nakierować w odpowiednie otwory w desce umieszczając w nich najpierw sylikon. Przydatny do prawidłowego montażu może się okazać gumowy młotek.Silikon stosowany jest do lepszej ochrony rdzenia deski.

Pobierz instrukcję montażu systemu tarasowego ULTRASHIELD:

Instrukcja montażu Instrukcja montażu Instrukcja montażu systemu tarasowego UltraShield.
Pobierz plik

Ważna informacja Udzielone przez nas fachowe porady i wskazówki, zarówno te pisemne jak i ustne, oparte są wyłącznie na naszych doświadczeniach i wiedzy, w związku z czym nie mogą one stanowić wiążącej informacji dla ewentualnych roszczeń. Warunki wykonania oraz różne przypadki zastosowań, na które nie mamy wpływu, wykluczają prawo do roszczeń na podstawie udzielonych przez nas informacji.

Poczytaj więcej o tarasach kompozytowych UltraShield:

O tarasie UltraShield Dlaczego UltraShield ? Specyfikacja techniczna Struktura powierzchni Rodzaje desek Kolorystyka Czyszczenie desek Pobierz pliki

Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony, zgadzasz się na użycie plików cookie. OK