Mechaniczna Renowacja Tarasów Drewnianych Taras jak nowy nawet w przeciągu jednego dnia* Zobacz efekty
Renowacja tarasu
Kompozyt UltraShield Naturale Dotknij i poczuj najbardziej naturalną deskę kompozytową Przeczytaj więcej
UltrashieldNaturale
Kompleksowy montaż tarasów z drewna i kompozytu Usługi świadczymy na terenie całego kraju Sprawdź ofertę
Kompleksowy montaż
Softline - Trwały. Ekskluzywny. Niezniszczalny Rewolucyjny system tarasów drewnianych z niewidocznym montażem Dowiedz się więcej
Softline system
Egzotyczne deski fasadowe na Twoją elewację Największa różnorodność gatunków egzotycznych Sprawdź ofertę
Elewacja

308 zrealizowane projekty u inwestorów prywatnych

materiał dziesiątki tysięcy sprzedanych m2 desek tarasowych i elewacji

cały kraj realizujemy zamówienia na terenie całego kraju

602 240 160 masz pytania? skontaktuj się z nami w dogodny dla ciebie sposób

Sklep internetowy 24/7

Zrób zakupy online
Setki produktów, znane marki, pełna gama akcesoriów. Przejdź do sklepu
Kompleksowy montaż tarasów z drewna i kompozytu Szukasz wykonawcy swojego tarasu? Zapoznaj się z naszą ofertą kompleksowego montażu tarasów. Zobacz ofertę

Maszynowa renowacja tarasów - MRT

I Twój taras może wyglądać jak nowy! Świadczymy usługi MRT Zobacz efekty

Szeroki zasięg działania

Poszukujesz materialu na wykonanie tarasu lub elewacji? Skontatktuj się z nami w dogodny dla Ciebie sposób

T: +48 (33) 483 31 39
M: + 48 664 815 386
M: + 48 602 240 160
E: biuro@ideagarden.pl
Zamówienia realizujemy na terenie całego kraju.

Zamów bezpłatne próbki

desek tarasowych lub elewacyjnych Bezpłatnie dostarczymy próbki desek tarasowych i elewacyjnych - wystarczy wypełnić formularz... Wypełnij formularz

Tarasy drewniane w systemie Softline

Sprawdź tarasowe deski Softline w naszym sklepie!

Softline to rewelacyjny, ponadczasowy system tarasowy charakteryzujący się niewidocznym montażem desek, produkowanych z najwyższej jakości gatunków drzew przez renomowaną firmę z Luksemburga. Spośród szerokiej oferty egzotyków, producent wybrał na tarasy zaledwie 5 gatunków, które sprostały jego wymaganiom jakościowym i wytrzymałościowym.

Tarasy drewniane

Gatunki drewna dostępne w systemie Softline Do zaszczytnego grona drewna dostępnego w systemie Softline zaliczyć można pochodzące z Afryki drewno Padouk, rosnące w Azji drewno Merbau, importowane z Indonezji drewno Ziaya, popularny w Birmie Teak, i pochodzący z amazońskich lasów gatunek Ipe Lapacho.

Padouk: to drzewo umiarkowanie ciężkie o gęstości ok. 700 kg/m3, występujące w dorzeczu rzeki Kongo w Afryce, osiągające wielkość od 30-40m. Charakteryzuje się prostym pniem o średnicy od 0,6 do 1,2 m, co ciekawe, z reguły do wysokości 10-20m gatunek ten pozbawiony jest gałęzi. Padouk to drewno mało kurczliwe, cechujące się niską wilgotnością włókien. Istotna jest również jego barwa - początkowo jest to kolor jasnoczerwony, określany również jako różowo-koralowy, jednakże gatunek ten, bardzo szybko ciemnieje do barwy purpurowo-brązowej.

Merbau: to jedno z najbardziej stabilnych wymiarowo gatunków drzew egzotycznych na tarasy w systemie Softline, jest bardzo ciężkie, a jego gęstość sięga około 860 kg/m3. Rośnie głównie w klimacie równikowym, szczególnie w lasach tropikalnych i w południowo-wschodniej Azji osiągając tam wielkość do 40m wysokości. Drewno Merbau charakteryzuje się mało widocznymi słojami, o ciekawej kolorystyce. Świeża deska ma barwę żółtobrązową, jednakże pod wpływem warunków atmosferycznych szybko i intensywnie ciemnieje do koloru ciemnobrązowego. Warto również wiedzieć, że Merbau cechuje się wysoką wytrzymałością na ściskanie wzdłuż włókien, twardością oraz odpornością na działanie środków ochrony drewna. Gatunek ten określany jest mianem „krwawiącego” gdyż trzeba go dobrze zabezpieczyć olejem w celu uniknięcia zabrudzenia elewacji bądź kostki brukowej znajdującej się w bezpośrednim kontakcie z tarasem wykonanym z tego gatunku drewna.

Ziaya: to drzewo stosunkowo twarde i ciężkie o gęstości zbliżonej do 880 kg/m3. Rośnie głównie w klimacie równikowym, a także w Indonezji, Malezji, Nowej Gwinei, na Filipinach i Sri Lance. Gatunek ten osiąga wielkość do 40m wysokości przy średnicy pnia ok. 0,3 do 0,7m. Jego barwa jest żółto-brązowa, pogłębiająca się do szaro-brązowej. Istotnym jest fakt, iż często na desce można zaobserwować nie tylko słoje, ale również cętki.

Teak: gatunek ten, rośnie głównie na terenach południowej Azji w Birmie, Indiach, Laosie czy Tajlandii osiągając wysokość od 15 do 45 m przy średnicy pnia od 0,4m do 1,0m. W odróżnieniu do pozostałych gatunków drzew dostępnych w systemie Softline na tarasy Teak ma strukturę pierścieniowo-naczyniową lub pół pierścieniowo-naczyniową, a jego naczynia są widoczne gołym okiem. Świeże drewno ma zabarwienie zielonkawe lub szare, natomiast pod wpływem światła i tlenu zawartego w powietrzu, jak również warunków atmosferycznych, drewno ciemnieje do barwy brązowej. Charakterystyczny jest również zapach drewna zbliżony do garbowanej skóry. Wysokie właściwości teaku czynią go jednym z najatrakcyjniejszych gatunków drzew egzotycznych.

Ipe Lapacho: to gatunek twardy i ciężki, a jednocześnie tłusty, posiadający naturalną obecność substancji tłuszczowych w swojej strukturze, przez co osiąga bardzo wysoką stabilność wymiarową i niebywałą twardość. Rośnie głównie na terenach Ameryki Północnej, gdzie osiąga wysokość do 35 m. Cechuje go ciekawa barwa wyrażona nie tylko w odcieniach żółci, ale i oliwkowej zieleni, czerwieni, ciemnego brązu, a nawet czerni. Z uwagi na swoje właściwości z pewnością jest to jeden z najciekawszych gatunków drzew stosowanych, chociażby na tarasy.

Dlaczego warto zdecydować się na system Softline? Wszystkie wyżej wymienione egzotyczne gatunki drzew w systemie Softline są suszone komorowo do wilgotności 13% (+-2%), dzięki czemu finalny produkt jest bardziej stabilny i odporny na korozję biologiczną.

Taras Softline

Niewątpliwą zaletą systemu jest innowacyjny klips montażowy wykonany z kompozytowego materiału o dużej żywotności. Jako jedyny umożliwia on niewidoczny montaż tarasu, bez uprzedniego nawiercana drewna.

Istotnym jest również fakt, iż zastosowany w systemie łącznik nie ogranicza pracy drewna, a wręcz przeciwnie, daje mu pełną swobodę, gdyż oba materiały (klips i drewno) pracują niezależnie od siebie.

Softline - łatwy montaż i najwyższa estetyka Warto zwrócić uwagę na żłobienia w desce, które są wykonane z najwyższą starannością i precyzją, dzięki czemu możliwy jest trwały, dokładny montaż, gwarantujący, że drewno nie zgnije i nie odkształci się. Niewątpliwie system ten łączy w sobie trwałość, estetykę i funkcjonalność, dlatego przeznaczony jest głównie dla tych z Państwa, którzy cenią prostotę i elegancję bez widocznych, świecących wkrętów.

Dodatkowym atutem tarasów wykonanych w systemie Softline jest brak konieczności ich impregnacji. Należy jednak mieć świadomość, iż drewno po ok. 3-6 miesiącach (w zależności od warunków atmosferycznych) zmieni swą barwę na patynową (srebrzysto-szarą), co nie stanowi wady materiału, a jego cechę charakterystyczną, dlatego w celu zachowania świeżego wyglądu tarasu przez dłuższy czas, zalecamy systematyczną pielęgnację i konserwację tarasu.

Więcej na temat systemu tarasowego Softline

Dla kogo Softline ? Zalety systemu Gatunki drewna Profile desek Nasze realizacje Zapytaj o wycenę

Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony, zgadzasz się na użycie plików cookie. OK