Mechaniczna Renowacja Tarasów Drewnianych Taras jak nowy nawet w przeciągu jednego dnia* Zobacz efekty
Renowacja tarasu
Kompozyt UltraShield Naturale Dotknij i poczuj najbardziej naturalną deskę kompozytową Przeczytaj więcej
UltrashieldNaturale
Kompleksowy montaż tarasów z drewna i kompozytu Usługi świadczymy na terenie całego kraju Sprawdź ofertę
Kompleksowy montaż
Softline - Trwały. Ekskluzywny. Niezniszczalny Rewolucyjny system tarasów drewnianych z niewidocznym montażem Dowiedz się więcej
Softline system
Egzotyczne deski fasadowe na Twoją elewację Największa różnorodność gatunków egzotycznych Sprawdź ofertę
Elewacja

308 zrealizowane projekty u inwestorów prywatnych

materiał dziesiątki tysięcy sprzedanych m2 desek tarasowych i elewacji

cały kraj realizujemy zamówienia na terenie całego kraju

602 240 160 masz pytania? skontaktuj się z nami w dogodny dla ciebie sposób

Sklep internetowy 24/7

Zrób zakupy online
Setki produktów, znane marki, pełna gama akcesoriów. Przejdź do sklepu
Kompleksowy montaż tarasów z drewna i kompozytu Szukasz wykonawcy swojego tarasu? Zapoznaj się z naszą ofertą kompleksowego montażu tarasów. Zobacz ofertę

Maszynowa renowacja tarasów - MRT

I Twój taras może wyglądać jak nowy! Świadczymy usługi MRT Zobacz efekty

Szeroki zasięg działania

Poszukujesz materialu na wykonanie tarasu lub elewacji? Skontatktuj się z nami w dogodny dla Ciebie sposób

T: +48 (33) 483 31 39
M: + 48 664 815 386
M: + 48 602 240 160
E: biuro@ideagarden.pl
Zamówienia realizujemy na terenie całego kraju.

Zamów bezpłatne próbki

desek tarasowych lub elewacyjnych Bezpłatnie dostarczymy próbki desek tarasowych i elewacyjnych - wystarczy wypełnić formularz... Wypełnij formularz

Profile desek elewacyjnych

W swojej ofercie posiadamy szeroki wybór egzotycznych gatunków drzew przeznaczonych na fasady budynków. Najpopularniejsze rodzaje desek drewnianych z nich uzyskiwanych to: deska bangkirai, garapa, angelim amorgoso, okume, meranti, ipe lapacho, cedr kanadyjski, tigerwood i wiele innych, charakteryzujących się unikalną kolorystyką, pochodzącą z najdalszych zakątków świata.

Rodzaje desek drewnianych - jak wybrać właściwą? Jako firma od lat specjalizująca się w drewnie egzotycznym, proponujemy Państwu zakup desek elewacyjnych, wykonanych w jednym z sześciu dostępnych profili takich jak: profil standard, dkp, romb, deska pióro-wpust, zetka, romb dkp. W zależności od wybranego profilu, deski fasadowe można zamontować za pomocą wkrętów mocowanych od góry, czyli na tzn. widoczny montaż, bądź też w sposób niewidoczny za pomocą łączników systemowych. Należy pamiętać, że w zależności od wybranego rodzaju deski drewnianej zmienia się powierzchnia jej krycia, przez co należy zamówić większą ilość materiału, aby pokryć odpowiednią ilość elewacji. Więcej szczegółów na ten temat można uzyskać kontaktując się z nami telefonicznie bądź e-mailowo.

Poczytaj więcej o dostępnych profilach desek elewacyjnych z drewna egzotycznego

Poniżej prezentujemy opis każdego wyżej wspomnianego profilu desek elewacyjnych:

Profil PIÓRO-WPUST PROFIL PIÓRO-WPUST Profil PIÓRO-WPUST jest jednym z najstarszych, a jednocześnie najpopularniejszych profili stosowanych zarówno w przypadku elewacji drewnianej, jak również w przy montażu parkietów i paneli podłogowych. Połączenie deski pióro-wpust jest rodzajem złącza wtykowego, gdzie w jednym elemencie jest wyfrezowany wpust (rowek), w który wkłada się odpowiednie pióro (występ) z elementu drugiego. Zastosowanie profilu PIÓRO-WPUST zapobiega przesuwaniu się dwóch leżących obok siebie desek. Montaż na wkręty i łączniki.

Profil ROMB-DKP PROFIL ROMB DKP ROMB DKP to połączenie najpopularniejszego profilu wykończeniowego, którym jest ROMB z profilem DKP umożliwiającym mocowanie desek elewacyjnych w sposób niewidoczny. Zastosowanie tego profilu optycznie zmniejsza szczelinę pomiędzy poszczególnymi deskami elewacyjnymi typu romb wraz z zachowaniem najwyższej estetyki wykonania – w postaci braku widocznych elementów mocujących. Montaż desek elewacyjnych odbywa się przy pomocy nierdzewnych „łączników”, które zastępują tradycyjny sposób montażu.

Profil STANDARD PROFIL STANDARD STANDARD to profil stanowiący jeden z najpopularniejszych rodzajów desek drewnianych, charakteryzujący się nieprzeciętną elegancją. Przekrój profilu to tradycyjny prostokąt o lekko zaokrąglonych krawędziach, który często stosowany jest podczas obróbki desek tarasowych. Montaż desek elewacyjnych w profilu STANDARD zaleca się wykonywać za pomocą nierdzewnych wkrętów przykręcanych od czoła deski w odstępach, które nie przekraczają 35 cm - 40 cm – zatem jest to profil na widoczny system montażu.

Profil ZETKA PROFIL ZETKA ZETKA jest typowym profilem z rodziny "pióro-wpust", gdzie dwa elementy łączone są dzięki rowkom (wpustom) w krawędzi jednego, w którym umieszcza się występ (pióro) drugiego. Wynikiem tego typu połączenia jest brak przerwy pomiędzy poszczególnymi elementami. Profil ZETKA, w odróżnieniu od profilu desek pióro-wpust, posiada większe pióro. Montaż desek na elewacji zaleca się wykonywać za pomocą nierdzewnych wkrętów przykręcanych od czoła deski w odstępach, które nie przekraczają 35 cm - 40 cm zatem widoczny montaż.

Profil DKP PROFIL DKP DKP jest jednym z najczęściej wybieranych profili, bowiem umożliwia on mocowanie desek elewacyjnych w sposób niewidoczny. Montaż elewacji odbywa się przy pomocy specjalnych, nierdzewnych "łączników", które zastępują tradycyjne wkręty. Profil DKP znajduje zastosowanie wszędzie tam, gdzie walory estetyczne stawiane są na pierwszym miejscu. Cechą charakterystyczną tego rodzaju desek drewnianych jest to, iż nie wyglądają one jak boazeria, gdyż patrząc na okładzinę drewnianą widać czoło deski, następnie kawałek pióra i znowu czoło.

W zależności od wybranego rodzaju desek drewnianych, mogą być one mocowane za pomocą wkrętów przykręcanych od góry, czyli na tzw. widoczny montaż jak ma to miejsce w profilu: standard, romb, zetka oraz pióro-wpust), bądź w sposób niewidoczny za pomocą nierdzewnych klipów (blaszek) montażowych typowych dla profilu: dkp, romb dkp oraz pióro-wpust).

Deski elewacyjne pozwalają na ogromną różnorodność Jak sami Państwo widzicie, elewacja drewniana z drewna egzotycznego daje niemalże nieograniczone możliwości aranżacyjne, nie tylko ze względu na różnorodność rodzajów desek drewnianych i ich profili, ale również sposobu ich zamontowania. Deski fasadowe można układać zarówno na całej powierzchni budynku, jak również na wybranych fragmentach, tworząc klimatyczne wstawki. Dowolny jest również kierunek układania desek, które mogą być instalowane poziomo bądź pionowo. Konfiguracji jest wiele, dlatego przed dokonaniem ostatecznego wyboru rodzaju desek drewnianych warto na spokojnie zastanowić się nad gatunkiem drewna, jego profilem oraz sposobem montażu, bowiem drewno egzotyczne to wybór na lata. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości służymy radą i doradztwem technicznym.

Poczytaj więcej o elewacji z drewna egzotycznego

O elewacji egzotycznej Gatunki drewna Jak wykonać ? Czym impregnować ?

Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony, zgadzasz się na użycie plików cookie. OK